ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 01.02


На Полтавщині розкриття кримінальних правопорушень становить 45.4 відсотки

Про результати роботи органів прокуратури Полтавщини та заходи, спрямовані на підвищення ефективності діяльності на наступний період в умовах реформування, говорили в обласній прокуратурі на оперативній нараді.

 Так, рівень злочинності знизився на 10%, припинена діяльність 11 організованих злочинних груп та 4 конвертаційних центрів.

Активізовано представницьку діяльність – з метою захисту інтересів держави заявлено 232 позовні заяви  на загальну суму 967 млн. 970 тис. грн.

Обліковано 19205 кримінальних правопорушень.

Не допущено зростання тяжких злочинів (-14,7%), а кількість злочинів середньої тяжкості знизилася на 11,6% (з 9932 до 8775).  

Так, на 3% знизилась кількість злочинів проти життя та здоров’я особи, на 35,8% - умисних тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі на 31%, що спричинило смерть потерпілому.

 

Майже на 14,8% менше зареєстровано злочинів проти власності, які становлять 68% у структурі злочинності. Серед них не допущено зростання розбійних нападів (-25,3%), грабежів (-10,8%), крадіжок (-12,5%), у тому числі з автомобілів (-26,2%).

 

Знизилася чисельність незаконних заволодінь транспортними засобами (-11,3%), у тому числі автомобілями (-12,9%).

 

На 20% зменшилася кількість злочинів проти волі, честі та гідності особи, на 25% – проти основ національної безпеки України, на 20,9% – проти довкілля, на 10,6% – проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина.

 

Приділено увагу протидії наркозлочинності. Задокументовано понад 200 фактів збуту наркотиків, припинено діяльність 2 нарколабораторій. В одній із них, у Миргороді, вилучено 20 кг готового до збуту наркотичного засобу «метадон».

Розкриття кримінальних правопорушень становить 45,4%.

Прокурорами здійснювалося процесуальне керівництво у більш ніж 81 тисячі кримінальних проваджень. З метою забезпечення ефективного досудового розслідування надано слідчим 8079 вказівок, скасовано 1903 незаконні рішення про закриття кримінальних проваджень. Поставлено на облік 455 прихованих працівниками поліції кримінальних правопорушень, з яких 28 направлені до суду.

Загалом у 2019 році прокурорами передано до суду 4899 обвинувальних актів, що розслідувалися органами поліції, серед них  24 – про корупційні правопорушення, 31 – у бюджетній сфері та 15 – щодо земельних правовідносин.

 

Наприклад, до суду направлено обвинувальний акт щодо директора одного із сільськогосподарських підприємств, який самовільно зайняв та використовував земельну ділянку площею 143,8 га у Гадяцькому районі.

 

У вчиненні корупційних кримінально-караних діянь викрито 42 особи. Такі правопорушення виявлялися у бюджетній системі, сфері освіти, охорони здоров’я, довкілля, транспорту, агропромисловому, паливно-енергетичному комплексах та щодо земельних відносин.

 

У закінчених кримінальних провадженнях слідчих органів поліції забезпечено відшкодування 16,1 млн. грн., завданих кримінальними правопорушеннями збитків, у тому числі 3,1 млн. грн. – інтересам держави та територіальних громад. Задля забезпечення відшкодування збитків накладено арешт на майно на 3,8 млн. грн., пред’явлено позови на суму понад 16 млн. грн.

 

За процесуального керівництва прокурорів правоохоронцями регіону  припинено діяльність 11 організованих злочинних груп.

 

Прокурорами направлено до суду 25 обвинувальних актів та клопотань у кримінальних провадженнях, що розслідувалися слідчими органів фіскальної служби. До бюджету повернуто майже 10 млн. грн. несплачених податків.

 

Припинено діяльність 4 конвертаційних центрів із загальним обігом грошових коштів понад 620 млн. грн.

 

Спільно з податківцями припинено діяльність організованої злочинної групи у складі трьох жителів Кременчука, які надавали послуги суб’єктам господарювання реального сектору економіки по незаконному формуванню податкового кредиту з податку на додану вартість.

 

Також припинено незаконних виробництв підакцизної продукції, з незаконного обігу вилучено контрафактних товарів на суму 158 млн. грн.

 

Посилено вплив на стан законності у кримінальному судовому провадженні. Прокурорами забезпечено належний рівень апеляційного реагування на судові рішення, що не відповідають вимогам закону, який склав 90,3%.

 

Прокуратурою області приділяється увага міжнародному співробітництву під час кримінального провадження. Упродовж року на території іноземних держав встановлено місцезнаходження осіб (Угорщина, Італія, Польща, Росія), які розшукувалися українськими правоохоронними органами для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинені на території України злочини. Правоохоронними органами області підготовлено та скеровано відповідні екстрадиційні матеріали.

 

За результатами здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру у понад 200 органах та установах внесено 357 документів прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 147 посадових осіб, із виправної установи звільнено 1 незаконно утримувану особу та 4 засуджених – із дисциплінарних приміщень виправних установ.

 

В установах виконання покарань не допущено заборгованості до Пенсійного фонду та інших загальнообов’язкових цільових фондів. 

 

У сфері ювенальної юстиції особливу увагу звернуто на забезпечення ефективного розслідування кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, захисту прав засуджених та ув’язнених неповнолітніх, представництва інтересів держави в судах.

 

Завдяки вжитим заходам координаційного характеру та заходам, направленим на профілактику дитячої злочинності, спостерігається тенденція до її зниження на 28,5%. На 35,1% менше неповнолітніх потрапило у конфлікт із законом.

Прокурори принципово реагували на порушення  вимог закону та прав неповнолітніх при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи дітей. Розглянуто 50 вказівок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 16 службових осіб. Поновлено права 15 неповнолітніх внаслідок скасування постанов про накладення адміністративних стягнень щодо останніх.

 

Заходами представницького характеру ювенальні прокурори реагували на неправомірне розпорядження та використання земель та приміщень навчальних закладів, невжиття заходів щодо виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, стягнення заборгованості за користування майном закладів освіти, незаконні рішення сесій рад про стягнення плати за харчування дітей із малозабезпечених сімей.

 

Зокрема, у сфері охорони дитинства, органи прокуратури на захист інтересів держави заявили позовів на суму 1 млн. 609 тис. грн. Судами розглянуто та задоволено позовів прокурорів (з урахуванням минулих років) на 2 млн. 207 тис. грн

Суб’єктами господарювання до комунальної та державної власності повернуто майно на загальну суму 1 млн. 499 тис. грн., земельні ділянки дитячих установ на суму 1 млн. 162 тис. грн.

Представницька діяльність. Органами прокуратури Полтавської області з метою захисту інтересів держави заявлено 232 позовні заяви на загальну суму 967 млн. 970 тис. грн. Судами задоволено 141 позов прокурорів на суму 502 млн. 607 тис. грн. (7 місце в Україні).

Зважаючи на те, що Полтавська область є аграрною і серед інших областей займає лідерські позиції щодо виробництва сільськогосподарської продукції, прокурорами приділено увагу захисту інтересів держави у сфері земельних відносин, поверненню земель із незаконного володіння та користування, недопущення їх протиправної передачі.

 

Так, на захист інтересів держави у сфері земельних відносин прокурорами пред’явлено 93 позови на суму 784 млн. 200 тис. грн

 

Органами прокуратури Полтавської області виконано рішень судів, постановлених за позовами прокурорів, на суму 248 млн. 212 тис. грн., з 267 млн. грн., що підлягають виконанню (91,9% ).

 

Реально повернуто чи попереджено незаконне виділення 1133 га землі.

 

Наприклад, виконано рішення господарського суду Полтавської області за позовом прокуратури Полтавської області та повернуто з незаконного володіння ПАТ «Державна продовольча зернова компанія України» передані у приватну власність державні майнові комплекси Пирятинського комбінату хлібопродуктів загальною площею 35191 кв. м та вартістю 166 млн. 103 тис. грн.

 

Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За участі прокурорів судами розглянуто 433 протоколів, до відповідальності притягнуто 228 правопорушників.

 

Органами прокуратури Полтавської області вирішено більше 3 тисяч звернень, з яких 162 - від народних депутатів України.

 

На особистому прийомі прийнято 1050 громадян. Керівниками прокуратур - 130, з них 42 в’язні.

 

 

 


Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.