ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:30 17.05


На Полтавщині закрився музей українофоба Максима Горького

У селі Верхня Мануйлівка Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавщини припинив роботу музей письменника Максима Горького.

 

Селищна рада буде міркувати над новим над статутом музею. "Чи він буде краєзнавчим із експозиціями про Козельщину і Козельщинський край; чи це взагалі буде музей Української слави чи Героїв України. Тобто він однозначно вже не буде музеєм Горького. Із напрямком визначимося вже після нашої Перемоги", – зазначив Козельщинський селищний голова Олександр Троцький.

А в селі Левенцівка Чутівської селищної ради Полтавського району днями демонтували погруддя Горького. Його перемістили до Державного музею-заповідника в Путивлі "Парк радянського періоду".

Максим Горький – російський радянський письменник, один із провідних ідеологів комуністичного режиму. Один із співтворців наклепницької комуністичної кампанії, спрямованої проти провідника українського визвольного руху, голови Директорії УНР Симона Петлюри. Горький був відвертим великодержавним шовіністом і називав українську мову "украинское наречие", хоча нею володів досконало.

У 1897 та в 1900 роках Горький у Верхній Мануйлівці жив і працював у літній час. Із його ініціативи в селі було створено самодіяльний театр, у якому Горький був і актором, і режисером. Тут у 1897 році народився його син Максим. У Мануйлівці Горький написав повісті й оповідання: "Подружжя Орлови", "Ярмарок у Говтві", "Троє", "Мальва", та почав писати свій великий твір "Фома Гордєєв".

За даними Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті, в населених пунктах Полтавщини залишилися 54 топоніми на честь Горького, а пам’ятники йому бовваніють у місті Решетилівка та селах Середняки, Загребелля і Крячківка.

До речі, Мануйлівський літературно-меморіальний музей Горького був єдиним державним музеєм сталінського письменника в Україні. 

пам'ять, історія, культура, музей, Максим Горький, декомунізація

За темою:

  • У Полтаві висадили дуб до річниці підписання шведсько-українського союзу
  • Полтавський архів цьогоріч надав доступ до понад ста тисяч сторінок документів часів Другої світової війни
  • Держархів Полтавщини оцифрував історичні документи для генеалогічних досліджень
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.