ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 31.03


На Полтавщині започаткували нову породу свиней —  Кадирівська

Цього Великодня у кошиках українців, які підуть святити скоромне, може опинитись кров'янка чи підчеревина з нової породи, виведеної полтавськими зоонауковцями.

Українські селекціонери вивели нову породу свиней. Не відомо, чи буде їхнє хрюкання схоже на широковідоме «дон-дон», але охрестили нову сальну породу Кадирівська, повідомляє видання Полтавська хвиля.

Автор породи не на камеру каже, що запит на сало завжди був великий, тож і працювали над розв'язанням проблеми.

«Над назвою породи довго не думали. Перший племінний хряк, якого ми вивели, і нині він є основним сім'яним кабаном поголів'я, має руду бороду та ікла, тож його прозвали Рамзаном, а всіх підсвинків з цієї породи відповідно охрестили Кадирівськими», — розповідає селекціонер.

Каже, попри великий розмір, племінний кабан дуже боязкий, як і більшість його одноплеменців. Тому його оберігають від чужих людей і гучних звуків.

За словами вченого, коли поросяток почали купувати для розведення фермери з інших регіонів, виявили цікаву особливість.

З-поміж інших характеристик нової породи, є й той факт, що ці свинки набагато краще пристосовані до життя в гірській місцевості за інших своїх сородичів. Таку задачу собі науковці не ставили і вважають це звичайним збігом.

«А от інші характеристики вражають. Кадирівські поросята мають дуже стрімкі показники росту. Щодоби в середньому така паця набирає близько 900 грамів і в дуже короткий термін досягає ваги 100 кілограмів. Єдиний мінус - порода виявилась дуже стресовразливою. Поросята лякаються найменшого шуму, тож довелося трохи змінити підходи до утримання, аби свинки не лякались», - додає заводчик.

Наразі поголів'я перевалило за кілька сотень поросят і близько 200 дорослих особин.

Досягнувши необхідної ваги, кадирівська свіжина потрапляє на столи українців. 

війна, порода свиней, кадирівці

За темою:

  • Полтавським веслувальникам дозволили тренування на водоймах
  • У Кобеляках зупинили чоловіка зі зброєю
  • Очільник області розкритикував роботу Мамая
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.