ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 07.04

P


Найвидатніший винахід алхіміків

 

В темні часи Середніх віків ледь не всі вчені займались одною наукою − алхімією. Пробували розв'язувати головну проблему епохи − перетворити дешевий свинець на коштовне золото. Звичайно, без установки ядерного синтезу нічого у них не вийшло. Але зусилля вчених виявились не марними. Хоча вони так й не зуміли зробити золото, алхіміки винайшли багато інших корисних речей. Наприклад, саме вони створили чудовий благородний напій − коньяк. 

Війна та голландці

Так історично склалося, що головними виробниками вина в Європі були французи, а головними споживачами напою − британці. На жаль, майже вся історія Середніх віків − це історія війни між цими країнами або їх частинами. Найдовшу з них так й назвали − "Сторічна". 

Звичайно, військові дії заважали торгівлі. Але якщо дві нації воює, то завжди знайдеться третя, яка скористається ситуацією. Поки англійці з французами змагались у стрільбах один в одного з луків та арбалетів, голландці закладали економічний фундамент своєї майбутньої держави. Саме вони забезпечили своїм флотом товарообмін між державами  у стані війни. 

Наука та контрабанда

Звичайно, існувала торгова блокада. Королі Англії та Франції, герцоги Бургундії, Кастилії та інші правителі постійно накладали один на одного те, що ми з вами зараз назвали б "санкціями". Тому голландцям доводилось йти на різноманітні хитрощі, щоб обійти ці обмеження. 

Тут вони й згадали про винайдений ще арабами перегонний куб. Ідея була простою та геніальною: перегнати вино в спирт. Щоб за один рейс можна було взяти більше алкоголю. Стандартна міцність французьких вин − від 7% до 9%. А після першої перегонки вона підіймається до 30% етанолу в напої. Економія об'єму − до 4 раз. Звичайно, голландці збирались потім знову розвести вино водою.

Щоправда, британцям прийшовся до вподоби новий напій. Вони не захотіли розводити його до міцності вина. Полюбляли споживати з високою міцністю. 

Легенда про алхіміка

Це для нас зараз самогонний апарат виглядає звичайним та простим пристроєм. А в XVI сторіччі він був справжньою "нанотехнологією". Тому всі маніпуляції з перегонкою вина виконували алхіміки. Легенда, яку до нас донесли французькі винокури, приписує винахід технології алхіміку Жаку де ла Круа Мароне. 

Нібито він застав свою дружину з коханцем та вбив їх обидвох. Але алхіміка мучило сумління. Вночі до нього приходив диявол й змальовував яскраві сцени покарання в пеклі. Нечистий двічі зварив його в окропі, щоб покарати. Це наштовхнуло мсьє де ла Круа до думки, що й вино варто перегнати двічі. Для певності. 

Достеменно невідомо, зробив це першим Жак де ла Круа Мароне чи якісь інший французький алхімік. Але подвійна перегонка в мідному кубі дуже швидко стала індустріальним стандартом.

У результаті винокури отримали виноградний спирт з міцністю близько 70%. Його зберігали та транспортували в дубових бочках.

Одного разу корабель затримали й спирт пробув в бочках довше, ніж звичайно. Він отримав характерне золотисте забарвлення та аромат, який ми так любимо. Те, що було далі, вже стало історією. Внаслідок цих експериментів середньовічних алхіміків ми отримали наш улюблений напій − коньяк.

Джерело - https://spirt-opt.site/uk/category/cognac-uk/

алкоголь, коньяк, історія

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.