ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:20 27.01


Наталія Могилевська: "Вистава "Я вдома" лікує наші серця"

Популярна співачка Наталія Могилевська в інтерв'ю нашому виданню сказала, що моноспектакль "Я вдома" вважає найкрасивішим моментом її життя. Побачити виставу у Полтаві можна у вівторок, 31 січня.

 

Наталю, ви в Полтаві вже не вперше. Нам дуже цікаво дізнатися ваші враження про наше місто. Як вас приймає Полтава, які асоціації викликає? 

В Полтаві дуже люблю Круглу площу, дуже люблю Успенський собор і голосно сміялася, коли побачила пам’ятник галушкам. От молодці, полтавці! І з гумором, і зі смаком.

31 січня ви вперше презентуєте полтавцям свою виставу "Я вдома" на сцені театру імені Гоголя. У соцмережах ми бачили багато відгуків від ваших колег та прихильників. Що ви хочете донести глядачу?

Вистава "Я вдома" лікує наші серця! І я щаслива, якщо вона вилікувала хоч одне сердце, є корисною та потрібною для вас. Ця вистава виткана з реальних подій цієї війни, з мого життя, пережитих емоцій. Інколи нам всім потрібно мати змогу дати волю своїм емоціям, визволити себе від гніту почуттів, які дуже тиснуть. Повинно бути  місце, де ми можемо поплакати, поговорити та почути того, хто тебе розуміє. Дати волю ненависті, болю, коханню та ніжності, яких теж на війні багато. 

Чому зараз, під час війни, ви обрали театр? 

Кажуть, інколи, найжахливіші події перетворюються на найкрасивіші. І мій моноспектакль "Я вдома" став найкрасивішим моментом мого життя! Ця вистава народилася із життя і присвячена всім. На третій день війни я поїхала співати у метро, військові частини, почали народжуватися вірші просто з життя. Моя сестричка на восьмому місяці вагітності опинилася у мене вдома, і ті історії які відбувалися з нами всіма - і жартівливі, і жахливі, я розповідала на наших зустрічах із військовими, в шпиталях. Сталося так, що ці історії склалися у розповідь з новими піснями "Я вдома", "Ми будемо стояти"… І тоді Нонна Кондрашова (продюсер вистави) запропонувала мені: "Та це ж вистава!". І знаєте, ми вже зіграли понад 12 вистав у Києві, і це щастя для мене і для людей! 

У багатьох інтерв'ю ви казали, що 2022 рік кардинально змінив ваше життя. Чи відбулася переоцінка цінностей? Можливо у вас з'явилися нові погляди на життя...

Минулий рік довів нам, що в Україні дуже багато героїв! Що українці здатні на те, щоб пережити що завгодно. Вистояти, витримати… Ми всі дуже змінілися, і я не виключення. Вісім років тому, коли хворіла моя мама, я була поруч із нею в лікарні, і я не знайшла слів, що сказати, як підтримати. Я злякалася. А зараз я можу годинами ходити по військовому шпиталю, торкатись до ран, обіймати наших хлопців і знаходити потрібні слова. І вони мене підтримували, а не я їх. Я дуже змінилася, мені не страшно.

На вашу думку, яку роль відіграє мистецтво в умовах війни? У чому його вага, сила та цінність саме зараз?  

У перші дні війни нам вдалося зупинити ворога, коли ми були зовсім до цього не готові. Коли ще ніякого ленд-лізу не було. Як ви думаєте? Чим ми змогли стримати його, якщо не силою духу! У деяких містах люди це робили голими руками. Зупиняли танки і збивали дрони банкою із солоними огірками. Саме за цю силу духу відповідає мистецтво. Тому що настрій у людей має тенденцію падати, руки опускатися. Замість віри виникають сумніви. Ось тут і потрібні артисти, потрібне мистецтво, потрібні лідери думок, яким довіряють та які підтримують ту саму силу духу, завдяки якій українці змогли перемогти ворога. Ворога, який у багато разів перевищує нас чисельністю та озброєнням, як це було на початку війни.

Що вас зараз надихає та мотивує? 

Мене надихають наші українці, наші захисники. Скільки гідності, скільки мужності, скільки сил! Одного разу я приїхала на зустріч із хлопцями до військового шпиталю. Хто міг сам іти на концерт - спустився на перший поверх, а хто не міг - до тих пішла сама. І один із хлопців дуже мене вразив. Після нашого спілкування він на прощання дістає такий пакуночок, загорнутий дуже акуратно. Я беру його, розгортаю і бачу там осколок ворожого снаряду, який ледь не забрав його життя. Для мене це був настільки трепетний момент, що я розридалася. Як сіла в машину - і просто відчула ці слова: "Ми будем стояти і нас не здолати! І нас віра спасе! Відразу телефоную Рибчинському кажу: "Юріє Євгеновичу, давайте напишемо ось таку пісню...". А він продовжив: "Ведуть всі дороги нас до перемоги, країна понад усе!"...

Три правила від Могилевської, яких має дотримуватись кожен українець під час війни?

По-перше – вірити у Перемогу, по-друге – допомогати тим, хто знаходиться в гіршому стані, по-третє – піклуватися про себе, мати гарний настрій і гарно виглядати. Попри все!

Продовжите речення: "Одразу після Перемоги я ..."

Я зателефоную і привітаю всіх, з ким була весь цей час, із ким пройшли цей складний шлях. Наші бійці, волонтери, лікарі, мої близькі. Дай Боже, щоб це сталося якнайшвидше. 2023 рік – це переможний рік! Іншого сценарію бути не може.

культура, мистецтво, музика, концерт, Наталія Могилевська

За темою:

  • Біг-бенд президентського оркестру зібрав у Полтаві аншлаг
  • У Полтаві відкрили пам'ятну дошку Чорнощокову
  • У Полтаві відбувся допрем’єрний показ вистави "Візит дами"
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.