ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 23.08


Нова українська школа: недоліки й переваги

Днями у Полтаві відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників. Освітяни підбивали підсумки минулого навчального року, та ставили завдання на майбутній рік.

У конференції взяв участь заступник міністра освіти і науки Вадим Карандій, повідомляють на сайті Полтавської ОДА.

У своєму виступі він зосередився на впровадженні реформи "Нова українська школа" (НУШ), яка стартувала у 2016 році та має тривати до 2029 року.

Торік, у вересні, розпочався масштабний етап реформи в Україні, коли до Нової української школи було зараховано близько 455 000 першокласників. Приблизно стільки ж учнів поповнять 1-і класи й цьогоріч.

Заступник міністра зауважив, що вже розпочалися моніторинги та опитування щодо реформування, які проводитимуть кожні два роки, задля вивчення процесу у динаміці та ухвалення подальших рішень.

Останні моніторинги, зокрема, виявили недоліки у дітей 1-4 класів щодо їх вміння ефективного читання. Моніторинг показав, що у цій справі кращі результати демонструють дівчата. А ось щодо математики гендерної нерівності не спостерігається.

Не все гаразд, на думку заступника міністра, і з однією з головних цілей реформи – створенні дружної та безпечної школи, педагогіки партнерства.

"Наша школа залишається, на жаль, авторитарною. І ця авторитарність зумовлює досить жорстке середовище в середній школі. Так 33% учнів, які брали участь у відповідному дослідженні, зазначили, що вони в школі не почуваються щасливими; майже 16% учнів зазначили, що кілька разів на місяць наражаються на фізичне насильство",

- сказав пан Карандій.

Також заступник міністра висловив надію, що запропоновані урядом поетапне (до 2023 року) підвищення зарплат педагогам буде втілено на практиці.

"Підвищення зарплати передбачається для всіх, але воно буде диференційовано для того, щоб досягти поняття соціальної справедливості, для того щоб зняти бар’єри, які заважають молодому вчителю війти в професію; зняти бар’єри, які пригнічують окремі підсфери освіти (довкілля, позашкілля, педагогів ВНЗ) і таке інше",

– сказав Вадим Карандій.


Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.