ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 18.06


Нову схему руху громадського транспорту розробили для Полтави

Разом із експертами з Німеччини спеціалісти транспортної галузі дослідили рух громадського транспорту в Полтаві та дали рекомендації щодо оптимізації маршрутної мережі.

Відбулося це в рамках проекту "План сталої мобільності міста", який  є частиною реалізації концепції інтегрованого розвитку міста "Полтава 2030".  Розгляд даного питання вже винесений на чергову сесію міськради, яка відбудеться 26 червня, інформує Полтавщина.

На думку експертів, чотири ключові зміни потрібно зробити у Полтаві, щоб покращити умови пересування міським транспортом:
 — змінити пролягання маршрутів;
 — замінити тісні маршрутки великими автобусами;
 — створити співвідношення тролейбусів до автобусів 50/50 %;
 — встановити на транспорт валідатори (пристрої для перевірки проїзних білетів);

Тепер, щодо запропонованих змін, та безпосередньо маршрутів.

Тролейбуси

Громадський електротранспорт є в пріоритеті, а зміна маршрутів стане реальною в тому випадку, якщо місто отримає нові тролейбуси. Наразі очікується підписання кредитного договору між Полтавою і ЄБРР щодо виділення 10 млн євро на 50 нових тролейбусів та ремонт підстанцій.

№ 3 (Розсошенці — ГРЛ)
Планується подовжити маршрут до "кінцевої" в Розсошенцях.Зараз тролейбус їде лише до зупинки "Склозавод".

№ 6 (Південний вокзал, Кільцевий, через Алмазний)
Кардинальна зміна маршруту. Сьогодні тролейбус ходить по лінії Південний вокзал — ГРЛ. Планується створити "кільце". Тролейбус йтиме по колу на вулицю Європейську, через мікрорайон Алмазний, далі по вул. Великотирнівській, Маршала Бірюзова, з виходом на Соборності й знову на Південний вокзал.

№ 9 (Південний вокзал, Кільцевий, через Центр)
Новий маршрут. Друге кільце із Південного вокзалу. Тільки в 9-му маршруті тролейбус спочатку буде йти через Центр по вулиці Соборності.

№ 10 (Розсошенці — Інститут зв’язку)
Такий маршрут існував раніше, але сьогодні його немає. Буде ходити як 7-ка, тільки через Центр.

У планах нові маршрути для мешканців Левади. Сьогодні на Леваду ходить один тролейбус — № 12. Тому планується запустити через цей район три нових маршрути — одне "кільце" через Алмазний і дві лінії через ГРЛ і Розсошенці.

№ 11 (Розсошенці — Левада)
Потрібен новий маршрут, який сполучить новий мікрорайон Садовий з уже чинним жилим масивом.

№ 13 (ГРЛ — Левада)
Сьогодні з Левади на ГРЛ ходить тільки одна маршрутка № 57. Новий маршрут дасть можливість мешканцям Левади добратися тролейбусом до мікрорайону Браїлки та ГРЛ.

№ 14 (Левада. Кільцевий, через Алмазний)
Сьогодні з Левади на Алмазний можна добратися тільки через маршрути № 44 і № 39, із поворотом на Огнівку. Для мешканців цих двох мікрорайонів нове тролейбусне кільце зробить пересування містом комфортнішим.

Автобуси
Основним завданням було розвантажити центральні вулиці, та прибрати дублюючі маршрути. Також планується замінити маршрутки великими автобусами, довжиною 9-11метрів.

№ 2 (вул. Харчовиків — Критий ринок)
Сьогодні маршрутка забирає людей з району вул. Харчовиків, їде через площу Зигіна і добирається до Центрального ринку. Планується в центрі міста пустити її не по вулиці Соборності й Сінній, а через вулиці Пушкіна і Шевченка, щоб розвантажити центральні вулиці.

№ 10 (Червоний шлях — Піцерія)
Планується продовжити маршрут до мікрорайону Половки. В результаті отримуємо оптимізацію, оскільки об’єднуємо маршрут № 10 і № 12 (Критий ринок — Половки).

№ 14 (МБЗ — Критий ринок)
Експерти пропонують починати маршрут не з обласної психлікарні, а з Малобудищанського заводу. З іншої сторони скорочується кінцевий пункт — не на вул. Героїв Сталінграду, а на Критий ринок. До ринку транспорт йтиме не по Європейській, а по Сінній. Таким чином, маршрут № 14 частково об’єднують із 18-м (Обласна психлікарня — Героїв Сталінграду).

№ 30 (Автоагрегатний завод — Огнівка)
Пропозиція об’єднати із маршрутом № 31 (вул. Г.Сталінграда — Маслосирбаза). Різниця в тому, що маршрутка відправляється із зупинки "Автоагрегатний завод", яка є поряд із Маслосирбазою. Кінцевий пункт не вул. Героїв Сталінграду, а мікрорайон Огнівка.

№ 33 (Яківці — Розсошенці)
Пропозиція об’єднати із 36 маршрутом (с.Горбанівка — Інститут зв’язку). Маршрутка буде відправлятися із селища Яківці й добиратися до Горбанівки, яка поряд із Розсошенцями. Транспорт буде їхати не через вулицю Європейську, як сьогодні, а по вул. Маршала Бірюзова.

№ 53 (вул. Балакіна — Огнівська)
Маршрут майже не змінився. Різниця в тому, що він максимально оминає вулицю Соборності й проходить по вулиці Сінній. Зміна для того, щоб розвантажити центр.


Також експерти пропонують скасувати ті маршрути, які дублюються, щоб потім об’єднати їх із новими маршрутами для підсилення:

 — замість маршрутів № 31, 36, 38, 47, 66 один маршрут № 30 з організацією нового зворотного кільця;
 — скасування маршрутів № 29 і 62 з посиленням маршруту № 1;
 — скасування маршруту № 10а з посиленням маршруту № 10;
 — скасування маршруту № 11 з посиленням маршруту № 42;
 — скасування маршруту № 41 з посиленням маршрутів № 7 і 57;
 — об'єднання траси частини маршрутів, які прямують до Критого ринку № 10+12, 6+9;
 — скасування маршрутів, які працюють в центральній частині міста: 19, 19а, 60;
 — скасування маршрутів, які дублюють тролейбусні маршрути № 56 (тролейбуси 2,3,7) і № 66 (тролейбус № 8).

Поданий список є лише планом, і всі зміни ще будуть коригуватись. Директор КО "Інститут розвитку міста" Юрій Левченко пояснив що плани змінити транспорту мережу в місті — не захмарне майбутнє, а реальна справа.

транспорт, маршрути, автобус, реформа

За темою:

  • На Полтавщині перекинувся автомобіль: двоє у лікарні
  • У Полтаві на поминальні дні курсуватимуть додаткові маршрути громадського транспорту
  • У Полтаві автівка врізалася в електроопору
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.