ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:10 02.03


Депутат облради не був на жодній комісії і пропустив половину сесій

Депутат облради від "БПП "Солідарність" Олександр Трухін не був на жодному засіданні комісії і пропустив половину сесій. Лідер фракції БПП виганяти прогульника не збирається.

Депутат обласної ради від "БПП "Солідарність" Олександр Трухін пропустив усі засідання земельної комісії, до якої входить, і половину сесій облради.

Такі дані наведені в дослідженні руху "Чесно". 

Сам Олександр Трухін коментарів уникає. 

Трухін спочатку підняв слухавку, але коли почув суть питання та хто йому телефонує, — одразу закінчив розмову. Подальші спроби додзвонитися до депутата виявилися марними. Так і не зрозуміло, навіщо він зголосився йти до земельної комісії, якщо взагалі не відвідує її засідання

- написали активісти.

Голова фракції БПП Андрій Пісоцький повідомив їм, що відкликати Трухіна не будуть і запевняє, що провів із депутатом серйозну розмову, і той почне виправлятися.

Я негативно ставлюся до прогульників. Стосовно Трухіна, то у мене з ним була серйозна розмова, і він пояснив, що через об'єктивні причини не зміг відвідати значну кількість засідань комісії. Тому, вже з наступного засідання він почне виправляти свою відвідуваність, буде присутнім на засіданнях, і ми будемо ефективно працювати, адже нам потрібні голоси, нам потрібен хороший результат в роботі

- зазначив Пісоцький у коментарі волонтерам "Чесно ".

Трухін - 1986 року народження, він є директором ПАТ "Полтаварибгосп", що у Глобинському районі.

Разом із ним майже 50 відсотків депутатів ради — прогульники. З них 23% — це кандидати на відкликання. Адже за законом, якщо депутат пропустив понад половину засідань протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад").

Трухін - не єдиний кандидат на відкликання в лавах БПП. Роман Товстий пропустив 63% засідань комісії з питань молоді та спорту. "Солідарність" на виборах завела найбільшу кількість депутатів — 15. Але це не становить навіть 20% депутатів всієї ради.

“Радикалів” у списку кандидатів на відкликання двоє - Микола Шимка та Олександр Сиченко. 

Я хворію. Я прикутий до ліжка. І нікому я такого не бажаю

- сказав Шимка і поклав слухавку.

Зауважимо, що сесійні засідання він пропускає рідше, аніж засідання комісії. Якщо стан здоров’я або інші причини унеможливлюють голосування на засіданнях сесій або комісій у понад 50% випадків, то політик може скласти мандат і колеги з його ж партії одразу замінять його в раді.

Голова фракції "Радикальної партії" Руслан Рогов, на відміну від свого колеги з БПП, сказав, що підтримує ідею відкликання депутатів за прогули.

Стосовно депутатів, які пропускали значну кількість засідань комісій, то таких даних я поки що не маю. Але я планую взятися за це, і готовий до того, що депутати, які є, так би мовити, "прогульниками", втратили свої мандати. Я хочу, аби комісії та рада загалом працювали ефективно. Не маєш часу відвідувати засідання – складай мандат і працюй собі на своїй роботі. Така моя позиція

- зазначив Рогов.

У кандидата на відкликання через прогули засідань бюджетної комісії Олександра Коваленка з "Аграрної партії" – інші причини прогулів. Коваленко пропустив більше половини засідань і ризикує втратити депутатський мандат.

Розумію, що участь у комісій є важливою для кожного депутата. Але засідання моєї – часто переносяться, і якраз на той час, коли я маю виконувати свої робочі обов'язки. У мене є ділові зустрічі по роботі, я часто маю відрядження, тому не завжди можу бути присутнім на засіданнях комісій. А щодо втрати депутатського мандату через прогул засідань – вперше про це чую

- пояснив ситуацію Коваленко.

Голова фракції "Аграрної партії України" Віталій Скочко критикує не прогульників, а раду, яка, на його думку, не вміє організувати роботу комісій.

Я не думаю, що тут стоїть питання втрати мандату. Просто рада не може регламентувати роботу самих комісій. Важко забезпечити участь у роботі комісій, коли тобі повідомляють про це за день-два до засідання. Депутати працюють, мають свої посадові обов'язки. Тому рада має чітко регламентувати роботу депутатів та постійних комісій

- коментує ситуацію з прогульниками Скочко.

Зауважимо, що закон не передбачає поважних причин для пропусків засідань сесій або комісій, а роботодавці за законом мають відпускати депутатів на час засідань сесій або комісій.

31 депутат пропустив від 25 до 50% сесійних засідань або засідань комісій. Таким чином вони стали прогульниками. Це 37% від складу ради.

Шестеро депутатів пропустили по 50% засідань комісій та сесій. Це Ігор Сірик ("Батьківщина") — пропустив рівно половину засідань сесій, Геннадій Нежурбіда ("Опозиційний блок"), Алладін Мухтаров ("Солідарність"), Віктор Скочко ("Аграрна партія України"), Володимир Говоренко ("Опозиційний блок") та Владислав Мостовенко ("Радикальна партія Ляшка") пропустили половину засідань профільних комісій. Якби вони пропустили ще по одному засіданню, їх можна було б відкликати.

Депутат від "Опозиційного блоку" Геннадій Нежурбіда, який пропустив 50% засідань комісій і міг втратити мандат, якби пропустив ще бодай одне засідання, говорить, що не має часу ходити на засідання, оскільки повинен заробляти гроші.

Можливість втратити мандат – вона дисциплінує. Я впевнений, що на засідання ходити треба, бо від цього залежить ефективність роботи ради. Але є моменти, коли треба заробляти собі на хліб. Тому й пропускаю засідання, бо ходжу на роботу

- твердить депутат.

Очільник фракції "Укроп" Сергій Соловей, який потрапив до лав прогульників і сесій, і комісій, у прогулах своїх партійців звинувачує керівництво облради у невмінні організувати роботу комісій та депутатського корпусу:

До прогулів я ставлюся негативно, хоч і сам пропустив значну частину комісій. Стосовно втрати мандату через прогули, то думаю, що це питання регулює не регламент, а відповідний Закон України, а там такого положення немає. На жаль, планування роботи Полтавської облради настільки погане, що дуже багато депутатів не завжди можуть спланувати свою роботу, коли їм говорять, що комісія завтра, або сьогодні після обіду. От мені сказали, що завтра засідання президії, але офіційно мене ніхто не повідомив, і плюс до того — я маю квиток на Київ на завтра. Як же я можу спланувати свою участь у президії, коли я дізнаюся про це лише за добу

- переконаний Соловей.

Аналіз відвідуваності рухом "Чесно" показав, що найбільше прогульників — у фракції "Опозиційний блок".

облрада, депутати, сесія, прогули, Чесно

За темою:

  • Подарунки: облрада замовила годинники за півмільйона гривень
  • Облрада звернеться до Мінкульту за дозволом демонтувати Монумент Слави у Полтаві
  • Депутат Полтавської облради Василь Воротинцев склав мандат
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.