ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:26 19.07


У Полтаві оновили нейрохірургічне відділення обласної лікарні . ФОТО

У нейрохірургічному відділенні Полтавської обласної лікарні імені Скліфосовського завершилася масштабна реконструкція, і тепер це найсучасніше з подібних відділень в Україні.

Нейрохірургічне відділення Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського  (ПОКЛ) забезпечує цілодобове надання високоспеціалізованої нейрохірургічної допомоги жителям Полтавської області. Його потужність розрахована на 30 ліжок нейрохірургічного профілю і шість ліжок анестезіології та інтенсивної терапії. Щорічно тут лікується понад 1200 хворих, серед яких пацієнти з важкими черепно-мозковими травмами, травмами хребта, геморагічними та ішемічними інсультами, онкозахворюваннями головного мозку та нервової системи тощо.

Останній косметичний ремонт тут проводився 15 років тому – ще в 2003-му. Головний лікар Полтавської обласної лікарні Григорій Оксак підкреслив, що успіх стаціонарного лікування хворих залежить від багатьох чинників. І перш за все, це – оптимізація лікарняного середовища. Для хворих також важливі комфортні умови перебування: добре вентильована і освітлена палата, у якій достатньо простору, тепло, є зручне ліжко, побутові зручності, якісне санітарно-гігієнічне обслуговування, повний соматичний і психічний комфорт. Через неефективне використання ресурсів відділення умови перебування пацієнтів залишали бажати кращого.

Ще однією проблемою було перевантаження відділення анестезіології та інтенсивної терапії, адже близько 30 відсотків пацієнтів нейрохірургічного профілю лікувались саме там, тому нагальною потребою було створення блоку інтенсивної терапії у нейрохірургічному відділенні, бо ці хворі потребують тривалого інтенсивного лікування.

Тому в вересні 2017 року була розпочата реконструкція нейрохірургічного відділення з блоком анестезіології та інтенсивної терапії  ПОКЛ ім. М. В. Скліфосовського, яка нещодавно завершилася.

Вартість реконструкції склала 30 мільйонів 244 тисячі гривень. Були використані гроші з обласного бюджету та кошти на соціально-економічний розвиток, залучені депутатом Верховної Ради.  Протягом реконструкції здійснено перепланування приміщень, замінено мережі водопостачання та каналізації, електричні мережі, віконні та дверні блоки, змонтовано припливно-витяжну вентиляційну систему з можливістю підігріву та охолодження, нову систему освітлення, слабкострумову мережу, систему відеоспостереження та виконано оздоблювальні роботи.

Окрім цього для відділення придбали сучасне медичне обладнання. Завідувач нейрохірургічного відділення Михайло Тончев розповів, що при плануванні та закупівлі обладнання були враховані всі побажання лікарів – над цим питанням працювала ціла команда медиків та технічних спеціалістів, що дало змогу укомплектувати нейрохірургію найсучаснішим обладнанням.

Наприклад, апарати штучної вентиляції легень були закуплені більш високого класу, ніж спочатку планувалося, що змогли зробити за рахунок економії коштів на етапі тендерів.  В палатах інтенсивної терапії з“явився пересувний апарат УЗД, який дозволяє проводити своєчасну високоточну діагностику, не пересуваючи пацієнта з ліжка. Після реконструкції в палатах встановлене обладнання, яке дозволяє цілодобово контролювати стан хворих та своєчасне введення ліків.

Нове обладнання дає нові можливості більш точної діагностики ушкоджень судинної та нервової системи пацієнтів та ускладнень. Раніше такі речі ми могли виявити, лише бачачи клінічні зміни в стані пацієнта, зараз же – ще до того, як розвинуться ці зміни. І маємо більше часу на допомогу і порятунок життя. В палатах біля кожного ліжка є все необхідне, щоб забезпечити життєдіяльність людини, коли вона, фактично, безпорадна. Це і підтримка кисню, і введення препаратів – якщо, наприклад, пацієнта треба занурити в медикаментозний сон, чи антибіотики, які мають дозуватися по часу. Для цього є інфузомати в повністю достатній кількості

– пояснив завідувач відділення Михайло Тончев.  

Для того, щоб відшліфувати навички лікарів працювати на сучасному обладнанні, було організоване спеціальне навчання. Так, кожен лікар пройшов навчання в Київському інституті нейрохірургії та в структурному підрозділі Полтавської обласної клінічної лікарні – центральному навчально-тренінговому центрі. Лікар-нейрохірург Віктор Рядно, який працює у відділенні з моменту його створення в 1970 році, називає оновлене нейрохірургічне відділення "чудо-відділенням", найкращим із подібних в Україні.

Також у відділенні тепер є система моніторингу стану пацієнтів з центральною станцією, яка дозволяє контролювати показники життєдіяльності (частота дихання, частота серцевих скорочень, артеріальний тиск тощо) усіх пацієнтів відділення дистанційно. За цими показниками стежить чергова медична сестра на сестринському пульті. Так само виводиться на екран комп'ютера відеоспостереження за палатами та дані про виклик медпрацівника – пацієнту достатньо натиснути "тривожну кнопку", розташовану поруч із ліжком.

На кожному ліжку є протипролежневі матраци, що значно полегшить перебування в стаціонарі лежачих хворих. Повітря у відділенні свіже та прохолодне — працює оновлена система вентиляції, в палатах діє сучасна система стерилізації, а в буфеті в загальному доступі встановлений осмотичний фільтр, тож пацієнти питимуть чисту воду.

Змін зазнав також і ліжковий фонд: за рахунок холу були облаштовані додаткові палати, що дало змогу збільшити кількість ліжко-місць, одночасно зменшивши кількість ліжок в кожній палаті, а також розмежувати лікувальну частину відділення та адміністративну.

Площа нейрохірургічного відділення – 722,3 квадратних метра і відтепер тут розташовані: шість чотиримісних палат, дві двомісні та дві одномісні палати, а також дві палати інтенсивної терапії на три ліжка кожна, приміщення зони обмеженого режиму (маніпуляційна, процедурна, пост чергової медсестри, приміщення для медикаментів, діагностичний кабінет, санітарна кімната) й приміщення зони загальнолікарняного режиму (кабінет завідувача відділення, ординаторська, кімнати старшої медичної сестри і сестри-господарки, гардероби, вбиральні).

Значно покращилися умови не лише для хворих, але й для праці медичних сестер: дівчатам легше дістатися до пацієнтів. Раніше в палатах було по шість чи сім ліжок, було складно надавати медичну допомогу, ніде було розвернутися в палатах з каталкою. Тепер додалася процедурна та палати, а кімната для медсестер розташована окремо, там є можливість перевдягатися та залишати речі в індивідуальній шафці, є місце для прийому їжі

– розповіла старша медична сестра нейрохірургічного відділення Валентина Тимченко.

Облаштовуючи відділення, приділили увагу й лікарям. Так, тепер у нейрохірургів є комфортний робочий простір – ординаторська обладнана  сучасними комп'ютерами та ноутбуками, є окремий комп'ютер з мікрофоном та відеокамерою для інтернет-консультацій і навіть для спостерігання за операціями, обладнаний  проектором та можливістю виводу знімків та відео на великий екран. Це дає можливість організації консиліумів і спільного перегляду результатів досліджень. Кожен лікар тут має своє власне робоче місце. А для особистих справ обладнана окрема кімната: тут лікарі мають персональні шафки і можуть перевдягнутися, а також поїсти чи випити кави в перерві.

Самі лікарі брали активну участь в розробленні дизайну ординаторської. Тепер тут буде дійсно комфортно працювати, кожен хірург і анестезіолог відділення має свій робочий простір

– пояснив лікар-нейрохірург Олександр Гавловський.

Оновлене нейрохірургічне відділення відтепер більш пристосоване для потреб людей з інвалідністю. Цьому була приділена окрема увага ще на стадії проектування. З моменту відкриття відділення тут не було санітарно-гігієнічної кімнати та туалетів для людей з інвалідністю – всю гостроту цієї проблеми може зрозуміти лише людина, змушена пересуватися виключно на інвалідному візку. Як-от Ірина Твердохліб, яка свого часу через важку травму отримала інвалідність на все життя, і тепер єдиною можливістю пересування для неї є інвалідний візок. Зараз пані Ірина захищає права "візочників" та надає консультативну допомогу з питань створення інклюзивного простору.

Я була тут ще на стадії початку ремонту і побачила, що не має бути проблем для людей з інвалідністю. Я зрозуміла, що проектом були враховані широкі двері та інші складні моменти, які стосуються виклику медичних працівників, догляду, розташування в палатах пацієнтів з травмами. Але як людина, яка сама колись отримала травму та пробула в цьому відділенні два місяці, я запропонувала допрацювати деякі моменти, які стосуються саме гігієнічних умов. Бо знаю на особистому досвіді, що для людини з інвалідністю немає нічого, принизливішого до моментів, що стосуються фізіологічних потреб

– розповіла регіональна представниця Національної асамблеї людей з інвалідністю України Ірина Твердохліб.

Тепер, запевняє пані Ірина, більшість моментів враховано і людина, що пересувається на візку, може самостійно відвідати туалет або санітарну кімнату і навіть прийняти ванну – для цього встановлений спеціальний підіймач, яким пацієнта можна опустити у ванну та підняти. Хоча є ще проблема – не врахована висота унітазів, через що "візочникам" буде важко піднятися потім назад у візок. Але активістка сподівається, що цей недолік буде усунутий найближчим часом.

Головний лікар ПОКЛ Григорій Оксак акцентує увагу, що зміни, які відбуваються в лікарні та, зокрема, в її окремих відділеннях хірургічного корпусу, в першу чергу орієнтовані на пацієнтів.

Це зроблено для пацієнтів – для якісного надання медичної допомоги, для комфортного перебування. Бо перебування пацієнта в до- та післяопераційному періоді має велике значення для подальшого результату лікування. Також тут створені ідеальні умови роботи для лікарів та середнього медичного персоналу, які працюють цілодобово. Не знижуючи темпи надання медичної допомоги, ми отримали якісний ремонт, сучасне обладнання і сучасний підхід до лікування

зазначив Григорій Оксак.

Для того, щоб потрапити на планове лікування в нейрохірургічне відділення, запевняє його завідувач Михайло Тончев, не потрібно вносити кошти ні в які фонди – все відбувається безкоштовно. Має значення лише показання для такого лікування та направлення на госпіталізацію. Відділення забезпечене необхідними розхідними матеріалами – в тому числі, наприклад, рукавичками, спиртом, ватою, шприцами та системами. Для ургентних хворих тут навіть є необхідний набір медикаментів.

Якщо у пацієнта є захворювання, яке потребує термінового лікування, незалежно від того є в нього гроші чи ні, його буде сюди госпіталізовано й проліковано

заявив Михайло Тончев.

Оновлене нейрохуріргічне відділення вже готове приймати пацієнтів.

медицина, нейрохіругія, відділення, реконструкція, ПОКЛ, влада, гроші

За темою:

  • У Полтаві планують компенсувати приватним клінікам витрати на МРТ для військових
  • Як дорослим підтримувати пластичність мозку. Чому це важливо
  • На Полтавщині виявили три випадки кашлюку
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.