ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:35 29.12


Опішнянська селищна рада і Полтавська ОДА з’ясовували в суді, хто краще знає свою історію

Полтавський адмінсуд почав розгляд справи, в якій Опішнянська селищна рада оскаржує зміну назв вулиці Партизанської на Василя Кричевського і Мороховця на Дорошенка. Полтавська ОДА вважає, що перейменували правильно.

На початку засідання слово взяв адвокат позивача, який попросив залучити третьою особою Український інститут національної пам’яті.

Вулиці Партизанська та Мороховця не містять символіки комуністичного чи націонал-соціалістичного тоталітарних режимів. Будь-які письмові докази з цього питання відсутні. Полтавська ОДА посилається на рекомендації Українського інституту національної пам’яті, який на адвокатські запити не надав жодного документа про те, що вулиця Партизанська названа саме у 1920 році на честь червоних партизан, які встановлювали радянську владу на Полтавщині та стосовно того що вулиця Мороховця названа на честь особи, яка брала участь у встановленні радянської влади в Опішні. Однак, інститут у своїх рекомендаціях прямо зазначав про викладені вище дані

– пішов у наступ адвокат Опішнянської селищної ради.

Суддя Полтавського адмінсуду Людмила Єресько відмовила у задоволенні клопотання про залучення третьої особи. Потім представники селищної ради подали ксерокопію домової книги, де зазначено, що до 1948 року Партизанська вулиця називалась іменем Андрія Заливчого - революціонера та письменника. Таким чином, позивач намагався довести, що перейменування відбулося після Другої світової війни і на честь партизан, які там воювали.

За наявними документами, які були у нас в селищній раді, ймовірніше всього назви, пов’язані з Другою світовою війною з’явилися на мапі Опішні десь з 1948 по 1973 роки. Вулиця Партизанська зі слів старожилів нашого краю з’явилася саме на вшанування героїв партизанського руху. Мороховець, на думку громадян, - це збірна постать всіх мороховців, які зазначені у Книзі вічної пам’яті. Вони загинули у Великій вітчизняній війні. Там нема імені, чи це Іван, чи Онуфрій чи Олександр

- взяла слово селищний голова Опішні Світлана Маммадова.

Представник Полтавської облдержадміністрації Світлана Александрова не погодилася з аргументами позивача та анонсувала залучення до судового розгляду директора Інституту керамології Олеся Пошивайла.

Фахівці з історичною освітою дали пропозицію голові перейменувати вулиці. Разом із тим, селищний голова не зробила цього в тримісячний термін. Тому голова обласної адміністрації повинен був скасувати це своїм розпорядженням. Що і було зроблено. Нами надано 81 аркушів додатків. На наступному засіданні буде фахівець – директор Інституту керамології Олесь Пошивайло. У нас є підтвердження, що партизанів у 1941-45 роки в Опішні не було. Що Мороховець є членом вревкому і особою, яка брала участь у встановленні влади в Опішні. Ви ж розумієте, що ніхто не називав вулицю на честь одного чи двох рядових

– виклала свою позицію Світлана Александрова.

За її словами, Світлана Маммадова раніше уже погоджувала проект перейменування вулиць.

Було засідання комісії з перейменування і повернення історичних назв, датоване лютим цього року. Селищний голова Опішні підписалась у протоколі, я зачитаю: "погодити проект розпорядження про перейменування вулиць, провулків в смт Опішня з Українським інститутом національної пам’яті на предмет дотримання норм і вимог закону та у відповідності до рекомендацій інституту"

– процитувала документ Світлана Александрова.

Селищний голова парирувала тим, що своїм підписом просто зафіксувала факт проведення засідання комісії, а не погоджувалась з її висновками.

Своїм підписом я підтверджувала, що дійсно таке засідання відбулося. Але висновки комісії носили рекомендаційний характер. До прийому свого розпорядження я враховувала не тільки протокол комісії, а й думку жителів та інші документи

– сказала Світлана Маммадова.

Наостанок слово взяла суддя Полтавського адмінсуду Людмила Єресько, яка зауважила, що обидві сторони не подали підтверджуючих документів та розкритикувала позов.

Позов оформлений, лише ґрунтуючись на нормах. Тут немає жодних обставин, які потребують встановлення в судовому засіданні. Суду потрібні письмові пояснення конкретних обставин із документальним підтвердженням

– зазначила Людмила Єресько.

Тож суд надав сторонам можливість більш серйозно підготуватися на наступне засідання. Розгляд справи та історичні дискусії продовжаться у новому році.

декомунізація, суд, Опішня

За темою:

  • У Полтаві зникли дошки радянським діячам Лідову та Ляхову
  • Дудаєва, Княгині Ольги та інші: в Полтаві перейменували 28 зупинок
  • Сім сіл на Полтавщині будуть перейменовані з метою українізації
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.