ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 30.08


Перед початком навчального року поліціянти давали поради батькам і вчителям

Зокрема, розповідали про булінг, та як йому протидіяти, а також нагадували правила переходу доріг на пішохідних переходах.

Про це повідомили у прес-службі ГУ Нацполіції у Полтавській області.

Фахівці ювенальної поліції області вважають, що кожній дитині для нормального навчання і розвитку потрібні комфортні психологічні та правові умови.

Насамперед - це відчуття безпеки, упевненість у тому, що кожен може скористатися рівними можливостями для самореалізації, а також матиме право на захист, у разі необхідності.
З-поміж факторів, що можуть вплинути на психологічний стан дитини, є булінг (цькування, чіпляння, приниження тощо).

В ситуації булінгу зазвичай є той, хто переслідує, його "жертва" і спостерігачі. Однак можуть бути й випадки прихованої агресії за допомогою засобів електронної комунікації (приміром, поширення компрометуючої або образливої інформації через мобільні месенджери та Інтернет - платформи).

Що в таких випадках робити батькам і вчителям, на що звертати увагу?

Діти неохоче розповідають про шкільне насильство, а тому не варто розраховувати на їх повну відвертість.
Відтак, головна порада і для батьків, і для вчителів – бути більш уважними до змін у їх поведінці і настрої (поява замкнутості, вигадування причин, щоб не йти до школи, погіршення успішності тощо). Головне правило - переконати дитину, що вам можна довіряти і ви не будете сварити її чи звинувачувати у тому, що з нею відбувається.

Потрібно пояснити кожній дитині, що дорослі дбають про їхню безпеку, а тому повідомляти про агресивну поведінку слід при перших її проявах!

Слід пам'ятати, що чинне законодавство передбачає адміністративну відповідальність за булінг (ст. 173-4 КУПАП). Адміністративні стягнення можуть застосовуватися як до безпосередніх учасників "цькування" (що досягли 16 років), до їх батьків, так і до керівника закладу освіти за неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу!

Серед інших чинників, що також можуть негативно позначитися на морально-психологічному стані учня, можуть бути адміністративні проступки (як то, дрібні хуліганства і крадіжки, паління, вживання заборонених речовин) та кримінальні правопорушення (таємне або відкрите викрадення особистого майна і цінностей, зухвале хуліганство або вандалізм, шахрайства тощо).

Порада проста - не приховувати такі факти від поліції, а спільними зусиллями розібратися в обставинах, з'ясувати причини та умови, що сприяли вчиненню правопорушень. Оскільки мета у нас із вами одна - створення безпечного середовища для формування правосвідомої особистості.

Також, нагадали батькам, про важливість роз’яснення (або повторення) зі своїми дітьми правил переходу доріг на пішохідних переходах.

Зокрема, про те, що незалежно від віку, при перетині дороги, діти не повинні забувати виймати з вух навушники.

діти, булінг, поліція, ювенальна превенція

За темою:

  • Гвалтівник, який раніше мав проблеми з законом, отримав 15 років тюрми
  • У Полтаві школярі з родин військових отримують безкоштовні сніданки
  • Чи повинна Полтавська міськрада оплачувати харчування дітей військових 
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.