ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:15 01.12


Переселенці повертаються додому через відсутність грошей і роботи

З настанням холодів багато переселенців, в тому числі літні люди, що покинули свої будинки на сході після початку військових дій, змушені повертатися на окуповані території.

Ті, хто повертаються додому, аргументують повернення на схід чи до Криму відсутністю роботи та грошей для оренди житла. Про це повідомило агентство з міграції Організації Об'єднаних Націй.

Згідно з опитуванням, проведеним Міжнародною організацією з міграції (МОМ) ООН, близько 70% репатріантів заявили, що вони повертаються до своїх домівок, бо там їм не потрібно буде оплачувати оренду житла.

Більше половини внутрішніх переселенців, які повертаються - це люди у віці понад 60 років, і більшість з них - пенсіонери

 — йдеться в повідомленні.

У МОМ підкреслили, що це підвищує їх вразливість, бо виплата пенсій пов'язана зі статусом переселенців і проживанням на контрольованій урядом території.

Майже дві третини опитаних також повідомили, що їхні доходи покривають лише їхні потреби в продовольстві. Середньомісячний дохід ВПЛ (близько 87 доларів) в районах, що не контролюються Україною, значно нижчий за прожитковий мінімум (близько 113 доларів), розрахований Міністерством соціальної політики.

У цілому, 16% респондентів, опитаних в останньому раунді, у вересні заявили, що вони повернулися на своє початкове місце проживання, що на 3% більше, ніж у попередньому раунді.

Доступ до надання гуманітарної допомоги залишається першорядним за важливістю для забезпечення підтримки найбільш вразливих осіб на всій території Східної України

 — сказав Томас Лотар Вайс, глава відділу МОМ в Україні, в ході візиту в східний регіон минулого тижня.

"Ми маємо намір підтримувати [допомогу] у важкі зимові місяці, особливо для вразливих груп населення поблизу лінії зіткнення між урядом і областями, які не контролюються урядом", - додав він.

З часу початку конфлікту в 2015 році МОМ надала допомогу майже 200 тисячам внутрішньо переміщених осіб і потерпілих від конфлікту людей. Агентство ООН також регулярно проводить обстеження ситуації з ВПЛ в Україні з березня 2016 року.

В останньому раунді було опитано близько 1025 вимушених переселенців особисто, і більше 4 тисяч осіб опитали телефоном по всій країні.

На Полтавщині 2015 р. нараховували майже 30 тисяч переселенців.

допомога, злидні, переселенці, війна, ООН

За темою:

  • «Полтаватеплоенерго» отримало від міжнародних партнерів обладнання
  • На Полтавщині відновлюють роботу "Пунктів незламності"
  • Полтавка своїм співом збирає гроші для "Охматдиту". ВІДЕО
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.