ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:25 24.12


По Полтаві могли завдати ядерного удару – розсекречені документи

У США розсекретили список цілей для ядерних ударів по СРСР та його союзникам у разі початку збройного протистояння. Серед них – Полтава...

Секретний документ обсягом у 800 сторінок опублікувало Національне управління архівів та документації США (SAC). Там міститься перелік цілей для завдання ядерних ударів у СРСР, Китаї, Східному Берліні та Польщі у разі, коли протистояння в рамках Холодної війни посилилося б.

Частину ударів планувалося завдати у 1959 році. Список цілей склало командування стратегічної авіації США. Серед них – цілі у Москві, Ленінграді, Східному Берліні, на Далекому Сході, в Пекіні, Варшаві. Також сім цілей – в Україні: Мелітополь, Стрий, Горохів у Волинській області, Житомир, Прилуки, Миргород, а також Полтава.

У документі є зашифровані координати цілей, які розбиті на два списки. Перший – ядерні удари задля знищення промислового потенціалу та систематичного знищення населення у цих регіонах, другий – знищення аеродромів бомбардувальної авіації СРСР, яка могла нести на собі ядерну зброю. Вочевидь, саме такою ціллю і була Полтава, де існував аеродром для важких бомбардувальників.

Євген БРИЖ

полтава, аеродром, бомбардування, холодна війна, сша, розсекречені документи, історія, ядерний вибух

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.