ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:01 07.06


Поетична прогулянка, концерти та книги в подарунок: полтавців запрошують на міжнародний фестиваль

З 8 по 10 червня в Полтаві вперше відбудеться міжнародний фестиваль сучасної шведсько-української поезії "Meridian Poltava" - вхід на всі заходи вільний.

Про подробиці фестивалю Meridian Poltava розповіли на прес-конференції, місцем для якої не випадково обрали залу Козацької слави Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського – це єдина зала, де знаходиться бюст шведського короля Карла XII.

Ми зібрали представників вищої поетичної ліги зі Швеції, Німеччини та України. Тож фестиваль має бути грандіозним. Ми доклали максимум зусиль, або упродовж трьох днів полтавці та гості міста насолоджувалися літературними подіями. Головною метою фестивалю є надання слову "Полтава" абсолютно нового значення. Ми хочемо створити сучасне культурне обличчя міста, яке буде відоме в Європі

– розповів директор міжнародного поетичного фестивалю Meridian Poltava Олександр Ткаченко.

Упродовж трьох фестивальних днів відбудуться 23 події на 16 локаціях. Розпочнеться фестиваль з неформального спілкування в готелі "Аристократ", потім на гостей чекатиме трансфер до Решетилівки, читання біля кургану та в районному будинку культури, а ввечері головні події розгортатимуться на полі Полтавської битви – екскурсія, читання в музеї та у редуті №6.

Офіційне відкриття фесту відбудеться в суботу, 9 червня, на Театральній площі Полтави — об 11:00. Опівдні, фактично, розпочинається марафон різнопланових фестивальних заходів. Численні поетичні читання та презентації видань, показ фільму "Ампутація" про війну, літературний вечір Оксани Забужко триватимуть протягом дня.

О 21:15 на Театральній площі розпочнеться  мультимедійна вистава "Безкінечна подорож, або Енеїда", а на завершення фестивального дня о 23:00 в концерт-холі "Villa Крокодила" відбудеться виступ гурту "Жадан і Собаки".

Третій фестивальний день розпочнеться об 11:30 біля Полтавського краєзнавчого музею з пішохідної екскурсії Артура Арояна, а закінчиться на Театральній площі концертом сучасної класичної музики "Полтава 03:44" за участі струнного квартету.

Полтавська область є найсміливіша і найпрогресивніша. Запевняю, що ця ставка, яка зроблена, виграє. Виграє тому, що є досвід і цей досвід 8 років відшліфовувався в Чернівцях. Ми хотіли спільно з ініціативною групою вирішити питання "А що є Чернівці сьогодні?". Виявилося, що європейці знають лише про людей та події, які відбувалися 100-200 років тому, але не знають про сучасне місто. Тому наша технологія запрацювала. І ми зрозуміли, що можемо перенести її на будь-яке інше місто України, за умови, що місто має або мультикультурність, або до міста є серйозний сантимент із боку європейської культури

розповів Президент міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Святослав Померанцев.

У Полтави, на думку організаторів заходу, є не тільки шведський сантимент, тут є й серйозний український сантимент. Тому фестиваль Meridian Poltava – це, з одного боку, серйозна культурна подія, спрямована на підвищення загального рівня освіти і гордості полтавців за свій регіон і місце, а з іншого – інструмент, який працюватиме на авторитет регіону і міста.

Технологія тримається на п'яти базових засадах. По-перше, на фестиваль запросили найцікавіших та найвпливовіших поетів України та вмотивованих країн – Швеції, Норвегії, Фінляндії, Німеччини. Поети – це, на думку Святослава Померанцева, не тільки люди, які пишуть вірші – це інтелектуали, "рупори" в своїх країнах, які мають високий рівень довіри з боку населення та є лідерами громадською думки, публічно висловлюючи свою позицію. Після відвідин Полтави ці люди будуть ділитися своїми враженнями і оргкомітет не сумнівається, що враження будуть позитивними й незабутніми.

По-друге, драматургія фестивалю – це триденна культурологічна прогулянка Полтавою та прилеглими містами, а також полем Полтавської битви для поетичних читань і перформансів. У людей виникнуть дуже сильні емоції, пов'язані з тим сентиментом, за яким вони приїхали. Наприклад, одна з учасниць фестивалю Єва Стакенберг є праправнучкою шведського генерала, який потрапив у полон під час Полтавської битви. І вона є дуже впливовою фотохудожницею і журналісткою. Цілком ймовірно, що в Швеції вона напише про це, і це прочитають мільйони людей.

По-третє, вірші іноземних авторів перекладаються українською, але й українські вірші перекладаються шведською. Завдяки цьому всі учасники зможуть взяти те, за чим вони приїхали. Бо, наприклад, шведи своїх поетів чують в Швеції шведською мовою, а тут вони познайомляться з сучасною українською літературою. І вдома вони розповідатимуть, наскільки комфортне для них місто – це також промоція туристичної складової регіону.

Четверта цікавинка – найгучніші імена з когорти українських літераторів. Тому що фестивальний рух складають саме українські автори. Бо якщо такий рух є визнаним у Скандинавії, Україна з ним поки лише знайомиться.

Останній пункт технології Meridian Poltava – це те, що фестиваль рекламується в Європі, бо для такої культової події національні рамки замалі. До фестивалю залучені відомі й впливові журналісти шведських, німецьких, британських та американських видань.

Вони заангажовані, вони знають, куди їдуть, вони також мають сантимент, бо подія також заслуговує уваги закордонних ЗМІ. І подія рекламується завдяки цьому та за рахунок формули "позитивне пабліситі – це особиста присутність". Ми маємо бути присутніми зі своїми книжковими стендами у найбільших літературних подіях у Швеції та Німеччині. Тому на вересень у нас запланована поїздка зі стендом Meridian Poltava на найвпливовіший книжковий ярмарок Швеції до міста Гьотеборг

– сказав Святослав Померанцев.

Фестиваль відбувається за фінансової підтримки Полтавської обласної державної адміністрації та обласної ради, а також Посольства Швеції в Україні. Загальний бюджет нараховує кілька мільйонів гривень. Для проведення заходу, зокрема, з обласного бюджету виділили півтора мільйона гривень. Кошти були заплановані ще минулого року.

Ми розподіляємо відповідальність – наша відповідальність стояла на цій цифрі й ми її виконали

– пояснив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Основні витрати фестивалю – гонорари запрошеним гостям, відомим на всю Європу літераторам та митцям. За словами Святослава Померанцева, фестиваль планувався ще за два роки, і для того, щоб провести фестиваль на найвищому міжнародному рівні, оргкомітету необхідно мати змогу конкурувати в питанні гонорарів із фестивальними майданчиками європейських країн. Наприклад, звичний гонорар для поета за участь у шведському літературному фестивалі – від тисячі євро плюс витрати на трансфери, харчування та розміщення.

Ця культурно-мистецька подія для нас дійсно знакова. Ми зараз не рахуємо, куди саме підуть гроші. Головне, щоб все відбулося. Зараз ми закріплюємо за собою один із центрів мотиваційної для нас частини культурно-мистецьких подій в Україні і ми розраховуємо на перспективу проведення цих фестивалів щороку. Вдасться це чи ні – покаже час, але ми цього дуже хочемо

зазначив Олександр Біленький.

На завершення презентації члени оргкомітету Meridian Poltava подарували три книги авторів видавництва "Meridian" для Полтавського краєзнавчого музею, а також дали можливість присутнім журналістам обрати собі по книзі в подарунок. Планується, що на фестивальних майданчиках триватиме продаж літературних видань, а також будуть проведені акції, коли присутні зможуть отримати окремі книги в подарунок.

поезія, фестиваль, культура, анонс, влада, Швеція, Оксана Забужко, Сергій Жадан

За темою:

  • Полтавці провели фестиваль повітряної робототехніки
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.