ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:02 14.01


Політики й громадські діячі вимагають скасувати статус пам’яток для деяких споруд

Деякі політики й громадські діячі вимагають від керівників органів влади міста й області виключити з переліку пам’яток архітектури об’єкти, що підпадають під дію Закону про декомунізацію.

Представники громадського руху "Є свідомі" написали звернення на ім’я голів облради Олександра Біленького, облдержадміністрації Валерія Головка та міської ради Олександра Мамая. Вони вимагають від тих виключити з переліку пам'яток історії місцевого значення деякі об'єкти.

На їхню думку, це потрібно зробити для реалізації Закону про декомунізацію. У зверненні йдеться, зокрема, про будинок, у якому зупинялася Крупська у 1896 р. (вул. Паризької Комуни 10), споруду, де була явка агентів ленінської газети "Іскра" (вул. Пушкіна), могилу Вороніна, активного учасника встановлення радянської влади у Полтаві (с.Вороніна) та інші об'єкти з радянським минулим. Окрім будинків, у переліку є також місця поховань та меморіальні дошки - загалом 14 найменувань.

Ініціатор звернення Ігор Кіянчук розповів кореспонденту Poltava365.com:

"Я виявив, що частина з пам’яток міста підпадає під дію Закону про декомунізацію. До того ж, мешканці будинків, які є об'єктами історичної спадщини, мають неабиякі складнощі з проведенням ремонтів, наприклад. Для цього їм потрібні спеціальні дозволи, узгодження з органами виконавчої влади. У даному випадку воно того навряд чи варте".

Громадський рух "Є свідомі" не є зареєстрованим об’єднанням громадян. Серед трьох його координаторів - двоє політиків від "Самопомочі": Ігор Окіпнюк, лідер фракції в міській раді, та Антон Фалтинський, керівник обласної організації.

Як повідомили нам у прес-службі руху, нині організація займається переважно допомогою бійцям у АТО. Зокрема, її представники купували термоодяг, екіпірування, медикаменти, запчастини для ремонту машин.

Повний список пам’яток:

1. Будинок, в якому була явка агентів ленінської газети "Іскра" (вул. Пушкіна, 18/24)
2. Будинок, де зупинялася Н. К. Крупська влітку 1896 р. (вул. Паризької Комуни, 10)
3. Будинок, в якому 28 жовтня 1917 р. проголосили відновлення радянської влади на Полтавщині (вул. Пушкіна, 30)
4. Будинок, в якому в листопаді 1917 р. проводилися наради про необхідність скликання з’їзду більшовицьких організацій України (вул. Жовтнева, 37)
5. Будинок, в якому 1917-1918 рр. містився штаб з організації червоногвардійських загонів міста (вул. 1100-річчя Полтави, 9)
6. Будинок, в якому 13 травня 1919 року К.Ворошилов проводив нараду щодо боротьби з бандами Григор’єва (пл. Слави, 1, Південна залізнична станція)
7. Будинок, в якому 9-15 травня 1919 р. відбувався перший губернський з’їзд комсомолу Полтавщини (просп. Першотравневий, 10)
8. Будинок, де народився і провів дитячі роки А. В. Луначарський, видатний державний і громадський діяч. (Будинок знесено) (пров. Першотравневий, 9/1)
9. Меморіальна дошка в пам’ять про обрання у березні 1920 р. В. І. Леніна почесним головою Полтавської міської Ради робітничих і червоногвардійських депутатів (вул. Жовтнева, 36)
10. Братська могила борців за владу Рад (Петровський парк)
11. Могила Петра Федоровича Вороніна, активного учасника встановлення Радянської влади в Полтаві (с. Вороніна, вул. Тунельна)
12. Меморіальна дошка в пам’ять про героїв-залізничників Полтавських майстерень, які загинули в боротьбі з ворогами революції у квітні 1918 р. на станції Якиманка біля Мелітополя (вул. Гайового, 30, Тепловозоремонтний завод, прохідна №1)
13. Будинок, де знаходилося Віленське військове училище, в якому в 1916 р. навчався герой Громадянської війни М.О.Щорс (Вул. Сковороди, 1/3)
14. Меморіальна дошка в одному з приміщень тепловозоремонтного заводу в пам’ять про виступ 29 жовтня 1920 року на мітингу робітників залізничних майстерень голови ВУЦВК Г. І. Петровського

Наталка ЯРІЙ

крупська, пам’ятка, декомунізація, перейменування, громадськість, Самопоміч, політика

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.