ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 18.09


Полтава отримала кардіоцентр європейського рівня. ФОТО

Цього року Полтава отримала шикарний новий та сучасний кардіоваскулярний центр, відкрити який завітав особисто Президент України Володимир Зеленський.

2020 рік для медичної галузі області став особливим не лише через коронавірусну інфекцію. Цього року Полтава отримала сучасний кардіоцентр, відкрити який завітав особисто Президент України.

Нашому кореспонденту пощастило побувати у семиповерховій будівлі центру до того, як туди зайшли перші пацієнти. Нічого, крім захоплення, міні-екскурсія не викликала. Під враженням від побаченого - цей репортаж.

Новий кардіоцентр - справді унікальна споруда європейського рівня, де все продумано до дрібниць. Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями отримуватимуть на місці необхідну допомогу, консультації та лікування, тут оперуватимуть хворих, і саме тут люди проходитимуть реабілітацію.

У центрі готуються до використання найсучасніших світових медичних технологій, тому лікарі проходять додаткове спеціальне навчання. У центрі можна робити найскладніші операції, в тому числі - на відкритому серці. До Полтави вже доставили вартісне обладнання, яке встановили фахівці.

Новий кардіоцентр збудували за цікавим та унікальним проектом. Проєктування розпочинали давно - ще за часів голови обласної адміністрації Олександра Удовіченка. Справу активно лобіював і продовжував ексочільник ОДА Валерій Головко. А нинішня влада фактично завершила будівництво та відкрила об'єкт - і це чудовий приклад наступництва влади заради чудової справи, а не піару чи особистих політичних інтересів.

З порога кардіоцентру розумієш: тут - знак якості. Збудовано центр завдяки величезним зусиллям та багаторічному досвіду генпідрядника - полтавської фірми "СЕН". Тут все дуже красиво, і я би сказав - стильно виконано. Широкий, просторий хол, електронна стійка реєстрації, дивани, плазмові телевізори. Великі і зручні туалети, в тому числі і для людей із інвалідністю. Шикарний ультрасучасний пульт управління з можливістю регулювати температуру повітря, прекрасна система кондиціонування і вентиляції, підвищена пожежна безпека будівлі.

Знана далеко за межами Полтавщини ВКФ "СЕН" заснована і працює з 1992 року. За цей час нею збудовано та реконструйовано багато об'єктів соціально-культурної та промислової сфери - зокрема, на замовлення "Полтавагазвидобування", футбольного клубу "Ворскла" (серед іншого — база у Марках), кафе та ресторанів, а також приміщення обласної прокуратури, УМВС області, СБУ, театр імені Гоголя, приміщення медакадемії та техуніверситету тощо. Але кардіоцентр - це особлива історія для будівельної фірми.

Керівник фірми "СЕН" Олександр Юхименко підкреслив:

— Завдяки злагодженій командній роботі замовників, проєктної організації і фірми "СЕН" ми отримали класний продукт за три роки будівництва. Ми намагалися довести, що і при бюджетному будівництві можна отримати високоякісний результат.

Для того, щоби пацієнтам було зручно розібратися, де і що у будівлі знаходиться - на панно в холі помічено різними кольорами. Перший і другий поверхи - поліклініка. На другому - кабінет головного лікаря. Палати займають із третього по п'ятий поверхи. Їх всього 63 - по 21 на поверсі. Палати просторі, затишні, здебільшого двомісні, але є і одномісні. На шостому - "свята святих" - операційні. Їх три, всі буквально "нафаршировані" ультрасучасним устаткуванням.

Виконроб Ігор Безнос, який буквально жив на цьому об'єкті останні два роки, сказав:

 — У процесі роботи використовувалися сучасні методи ведення будівництва, чимало процесів були механізовані. З таким масштабом будівництва мені довелося працювати вперше, але ми гідно впоралися із завданням. Тут усе продумано до дрібниць - і палати, і меблі в них, і багатофункціональні сучасні ліжка-трансформери на колесах. Окремо кілька слів хочеться сказати про пост медсестри. На спеціальному табло на її робочому столі виведена вся інформація по всім пацієнтам всіх палат на поверсі. Вся інформація стікається на спеціальний монітор. Одним словом - усе під контролем!

У кардіоцентрі буквально все комп'ютерізовано. Працюють датчики різних кольорів, наприклад, якщо спрацьовує червоний - ймовірно, що ситуація критична, треба терміново бігти до пацієнта. Також у кожній медсестри на руці є спеціальний браслет. Комп'ютер бачить, де медсестра знаходиться в той чи інший проміжок часу.

Площа кожного поверху - понад 1400 квадратних метрів, на більшості поверхів створені зони відпочинку - просторі тераси і балкончики, куди можуть вийти подихати свіжим повітрям як хворі, так і відвідувачі.

Кардіоцентр унікальний своїм підходом до будівництва. Наприклад, був побудований шостий поверх, а всередині нього, окремо - спеціальні капсули - реанімаційні блоки та операційні, на які мені теж дозволили поглянути. Це окремі герметичні капсули, створені з гипоалергенного матеріалу. Буквально кожен шов пройдений силіконом, там немає пилу, все стерильно, а при необхідності - все можна швидко і легко прибрати. Лінолеум теж технологічний, струмопровідний - максимально безпечно для пацієнтів. Перед операцією руки лікаря взагалі не торкаються дверей - всі вони на його шляху з душової відчиняються автоматично. Зізнаюся чесно - раніше таке я бачив тільки в кіно.

Директор КП "Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради" Костянтин Вакуленко зазначив:

 — Ми отримали сучасний технологічний кардіоцентр, який дасть нам нові можливості для розвитку. Це, безперечно, найкраща клініка на Полтавщині і одна з найкращих державних медичних установ в Україні. Співпраця з будівльниками виявилася конструктивною та плідною. Варто зазначити - наші фахівці постійно навчаються, підвищують свій професійний рівень. Із наступного тижня вже плануємо прийом перших пацієнтів, у тому числі - з інших областей.

У дворі кардіоцентру триває будівництво підземного паркінгу на 50 автомобілів. А над ним буде розбитий невеличкий затишний парк.

Кардіоцентр, яким можна пишатися, вже зданий в експлуатацію і має повне право приймати хворих. Полтава готується стати центром українського медичного туризму, адже серцево-судинні хвороби, а не коронавірус, залишаються для нашої країни проблемою номер один...

 

Станіслав МАЙЗУС


 

інфраструктура, медицина, кардіоцентр, будівництво, медтуризм

За темою:

  • Полтавщина отримала нові машини для сільських амбулаторій
  • Медиків Полтави нагородять преміями за порятунок поранених
  • В області фіксують сплеск захворюваності на туберкульоз
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.