ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 13.06


Полтавці з уламків і жетонів загиблих створили козацький хрест

Полтавці із жетонів загиблих воїнів, мін та уламків створили хрест, який передадуть до Литви.

Учасник бойових дій на Сході України та волонтер створили козацький хрест. Скували його з куль, мін та жетонів загиблих українських воїнів.

Річ передадуть до Литви, де встановлять на горі Шауляй, де люди з усього світу залишають памʼять про якусь подію.

 

Із мін, уламків та жетонів загиблих воїнів у цій кузні полтавські ветеран та волонтер створили хрест висотою людського росту.

"Ось ці уламки мін – це те, чим обстрілювали нас і від чого наші хлопці отримували поранення, гинули. Передамо на гору памʼяті в Литві. Ми хочемо, щоб вони бачили та знали, що Україна веде війну з російським окупантом і що зараз безпека всієї Європи перебуває в руках української армії, добровольчих батальйонів", – розповів учасник бойових дій Тарас Лелюх.

Зроблений у формі козацького хреста, посередині якого – щит із зображенням прапорів і гербів України та Литви, виріб зайняв у авторів близько 50 годин робочого часу. Важливою частиною процесу було компонування елементів.

"Бачите, абсолютно кожен уламок – унікальний, не існує двох однакових після влучання. Його ж хочеться краще зробити, розкласти. Тут є й уламок гранати Ф-1, і 82-міліметрових мін", – додав Лелюх.

Ідея створити цей хрест та передати до Литви зʼявилася в учасника бойових дій Олекси Сокола під час реабілітації у цій країні.

"Там встановлено сотні тисяч хрестів, які встановлюють люди з усього світу. Це дуже енергетично сильне місце, сильне духовно. На цій горі ніхто не похований, але люди приїздять туди, ставлять хрести, як подяку, як бажання чогось кращого", – сказав учасник бойових дій Олекса Сокіл.

Робили хрест в кузні Анатолія Лавриненка – волонтера, який від самого початку війни на Сході України допомагав воїнам.

"Чому розмістили жетони у вигляді трьох низок намиста – маємо певні асоціації. Хрест – це, в принципі, постать матері, і це такі її, на сьогодні, на жаль, сумні прикраси", – сказав волонтер, коваль Анатолій Лавриненко.

Хрест спочатку поїде до Києва, а вже звідти – до Литви, повідомляє PTV Полтавське Телебачення.

 

хрест, Литва

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.