ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:30 23.06


Полтавці розробляють віртуальні мандрівки пам’ятками археології

Комунальний заклад "Центр охорони та досліджень археології" облради, як переможець грантового конкурсу, запроваджує новий проєкт - "Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини".

Цей проєкт впроваджується за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Zagoriy Foundation.

"Центр охорони та досліджень пам’яток археології"  – один з переможців грантового конкурсу за програмою "Інноваційний культурний продукт" ЛОТ "Культурна спадщина", і отримав фінансування на створення нового українського культурного продукту від державного інвестора культурних індустрій та мистецтва "Український культурний фонд".

Початок реалізації нового проєкту від "Центру охорони та досліджень археології" протягом червня: інтерактивна мапа, оцифровані пам’ятки археології, опції віртуальних подорожей. Дата реалізації — до 30 жовтня 2020 року.

Ідея проєкту – створення онлайн-платформи з інтерактивною мапою пам’яток археології та історико-культурної спадщини Полтавської області на основі сайту Центру.

На мапі користувачі зможуть віртуально пересуватися, подорожувати туристичними маршрутами та знайомитися з історико-культурним надбанням регіону, зокрема – через віртуальні кабінети оцифрованих пам’яток археології.

Проєкт передбачає:

- створення бази даних для охорони, дослідження та збереження пам’яток області;
- популяризація археологічної спадщини серед населення;
- розвиток потенціалу регіональної історико-культурної спадщини через актуалізацію її значущості для місцевих громад;
- створення можливостей для культурного туризму і активного подорожування регіоном;
Основний діджитал-продукт – інтерактивна мапа археологічного кадастру з опціями віртуальних подорожей.


Додаткові продукти в рамках грантового проєкту:


1) комплекс електронних наукових і пам’яткоохоронних досьє на 200 пам’яток та об’єктів культурної
спадщини області;
2) 30 сферичних панорам, 10 3D-візуалізацій, 2 3D-моделі реконструкції поховань;
3) 5 авторських туристичних маршрутів пам`ятками археології та історії, розроблених Центром.


Інновація проєкту –  розроблена на алгоритмах супутникової карти онлайн-платформа з багатим функціоналом і новітніми можливостями для користувачів.

  • Можливості віртуальних мандрівок користувачів з точки "А" в точку "В" способом "перелітання" по типу платформи Google Earth.
  • Можливості подивитися на всі пам‘ятки по маршрутам з висоти пташиного польоту (30 сферичних панорам і 10 3D-візуалізацій, інтегрованих на мапу).
  • Можливості відкрити віртуальний кабінет пам‘ятки з повним досьє. Можливості будувати власні маршрути за вибіркою об’єктів і так далі.

Така група пам‘яток культурної спадщини як археологічні та історичні – це нове віяння, новий підхід у форматі популяризації історико-культурної спадщини, розвитку екскурсійної галузі та потенціалу місцевостей.
Зважаючи на те, що подібні об'єкти здебільшого розміщені за межами великих сіл та містечок, часом — у мальовничих лісах чи лісостепах Полтавщини, ці стародавні місця (фортеці, майдани, місця битв) ще досі зберегли свою автентичність та являють собою потужний потенційний ресурс для збільшення кількості подорожей, розвитку громад в культурній сфері.

До прикладу, на території багатьох городищ Полтавської області є ще збережені залишки їх міської фортифікації у вигляді решток стін та ровів, містків, ескарпів, башт, жител, ремісничих майстерень, господарських споруд, колодязів, великої кількості предметів побуту, знарядь праці, господарських інструментів та зброї, прикрас, деталей одягу та багато інших цікавих знахідок.

Археологи знайшли в цих місцях різноманітні речі багатьох історичних епох, що стали основою для подальшого визначення ними дослідження нашої культури, її хронології, традицій, вірувань, виробничої діяльності, військової справи, побуту тогочасного українського населення.

Вся ця інформація й буде представлена як авторська історична довідка щодо кожного об'єкту як додаткове меню до кожного об'єкту на віртуальній мапі.

Відвідувачі зможуть досліджувати видатні місця та відкривати для себе цей унікальний світ пам'яток історико-культурного спадку, не відходячи від комп'ютеру (а в подальшому ― й від телефону, коли, в майбутньому, буде розроблений окремий додаток).

Результатом проєкту буде культурний продукт, що відкриватиме для українців маловідомий тип культурної спадщини (пам‘ятки археології) у вимірі самобутності окремої території – Полтавщини.

Культурна спадщина нашого регіону стане більш популярною через сучасну інноваційну розробку інтерактивної мапи. Історико-археологічні маршрути, запропоновані проєктом широкому загалу аудиторії, зможуть привернути її увагу до автентичних ще «незвіданих» туристами місцевостей.

Науковці та пам‘яткоохоронці зможуть використовувати продукт для систематизації роботи зі збереження та охорони пам‘яток.

Територіальні громади будуть зацікавлені розвитком своєї місцевості, знаючи про значиме культурне та історичне надбання своєї землі.

Мапа буде постійно поповнюватись і розширювати групи об‘єктів, орієнтовно через п‘ять років вона буде містити понад 5000 об‘єктів всієї культурної спадщини Полтавської області.

Це стане унікальним і потужним ресурсом для промоції культурної спадщини, розвитку туристичної привабливості регіону. 

 

 

археологія, історія, проєкт мандрівок, віртуал

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.