ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:17 13.02


Полтавцям показали важкий фільм про Іловайськ

Документальний фільм про Іловайську трагедію безкоштовно демонстрували у полтавському Палаці “Листопад”.

“Іловайськ. Лицарі неба” - це фільм-реквієм, наголошують його автори. Тож екшену та блокбастерових сцен чекати було не варто. В основі стрічки — історії добровольців полку “Дніпро-1”.

Під час виходу наданим росіянами "коридором", який самі воїни охрестили кривавим, загинуло або пропало безвісти 15 бійців цього підрозділу. У фільмі - спогади про загиблих, інтерв'ю з їхніми рідними та унікальні кадри побуту, боїв та виходу з оточення, зняті самими ж добровольцями. Командир полку “Дніпро-1”, полковник поліції В'ячеслав Печененко пригадує: щойно техніка бійців ЗСУ та добровольців опинилася у відкритому полі, їх, наче в тирі, почали розстрілювати із заздалегідь приготованих позицій. Але Іловайської трагедії можна було б уникнути, якби “паркетні генерали” відправили на допомогу добровольцям важке озброєння і раніше зреагували на появу в Україні регулярних російських військ,  - вважає Печененко.

- Ми вирішили сховатися у болоті поблизу села Новокатеринівка. Йти зі мною спочатку зголосилося лише 12 бійців-дніпровців. Інші кричали, що це — самогубство. Але в комишах виявилося, що нас вже більше 60, приєдналися ще й деякі бійці ЗСУ. Лежати в болоті довелося весь день, і лише вночі рушили на Комсомольське. Звідти наші час від часу випускали ракети, щоб ми бачили напрямок руху, - каже В'ячеслав Печененко.  - Коли вийшов з оточення, найперше зателефонував дружині. Адже точною інформацією ніхто не володів. Юрію Березі, який тоді командував нашим підрозділом, взагалі сказали, що з “Дніпра” не вижив ніхто. То він вихопив пістолета і хотів стрілятися, ледь встигли вибити зброю з рук. Оператор Дмитро Панков наразі знімає вже третій фільм про бійців підрозділу “Дніпро-1”. Каже, з багатьма з них члени знімальної групи потоваришували.

- Добровольці, з якими я спілкувався - унікальні люди, еліта нації, - говорить Дмитро Панков. - Я бачив банкірів, які стали санітарами, та юристів, як взяли до рук кулемети. У багатьох з них кілька вищих освіт, з ними цікаво спілкуватися. На них не впливає пропаганда, вони мають свою власну думку з усіх питань, здатні критично мислити та аналізувати. Аби знатися на російській пропаганді, ми дивимося і ті фільми, які знімає противник. То наші хлопці вигідно вирізняються від того малоосвічених та хамовитих “героїв ЛНР/ДНР”.

Перед початком показу на сцену піднялася Марія Боняківська — мама загиблого бійця полку “Дніпро-1” полтавця Валерія Боняківського. Жінка подякувала авторам, що допомагають зберегти пам'ять про героїв, та пригостила їх домашніми пиріжками. - Подивися, у мене туш не розтеклася? - виходячи з глядацької зали, запитує свого супутника молода жінка у норковій шубці.

- Важкий фільм. До сліз, - каже якийсь юнак.

- Нормальний. Правда про війну не може бути легкою, - відповідають йому…

Наталка ЯРІЙ

кіно, Іловайськ, Листопад, В'ячеслав Печененко

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.