ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 18.06


Полтавцям запропонували обрати один із двох варіантів пам'ятника Вайнгорту

Біля будівлі Департаменту будівництва містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА (вулиця Зигіна, 1) планують встановити пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту.


Полтавцям пропонують обрати один із двох варіантів його зовнішнього вигляду. Про це на власній сторінці у соцмережі написав керівник Департаменту будівництва містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Лев Вайнгорт народився у Варшаві, але ще в дитинстві з батьками переїхав до Полтави. Працював головним архітектором міста протягом 1939-1970 років. Він брав участь у відбудові післявоєнної Полтави, а також у відтворенні історичного вигляду ансамблю Круглої площі. Вайнгорт усіляко опікувався збереженням одноповерхової забудови у центральній частині Полтави.

У 1954 році Лев Вайнгорт відновив Білу альтанку. Ротонду "Дружби народів" збудували за два місяці на місці старої альтанки, зруйнованої нацистами. Лев Семенович вирішив питання будівництва нової будівлі для музично-драматичного театру імені Гоголя. Відкриття театру, побудованого за проектом архітекторів Крилова та Малишенка, відбулося в рік 100-річчя від дня народження письменника — 7 листопада 1958-го.

Завдяки умілому плануванню Вайнгорта промислові підприємства міста були винесені за залізницю, сплановані житлові мікрорайони міста. У 1960-х Вайнгорт керував спорудженням пам'ятника Леніну і меморіального комплексу Солдатської Слави, автомобільно-залізничного мосту через Ворсклу, Будинку культури бавовнопрядильного комбінату, розбивкою Полтавського міського парку, який у 1987 році в конкурсі парків зайняв друге місце, поступившись лише Ізмайловському парку в Москві. Завдяки зусиллям Вайнгорта був відновлений Хрестовоздвиженський монастир, а також збережена дзвіниця Святоуспенского собору.

Протягом 1970–1981 років Лев Семенович Вайнгорт був доцентом кафедри архітектурного проектування Полтавського інженерно-будівельного інституту. Автор і перший директор (з 1981 року) Національного музею-заповідника Гоголя в селі Гоголевому.

Після виходу на пенсію, з 1986 року, працював старшим науковим співробітником Полтавського краєзнавчого музею, до реставрації якого доклав чимало зусиль.

Помер архітектор 18 квітня 1994 року в Полтаві.

пам'ятник, Лев Вайнгорт, історія

За темою:

  • Жертви репресій: реабілітовано 24 полтавців
  • На Полтавщині назвали вулицю на честь Олександра Лемака
  • У Глобинській громаді попрощалися з військовим Сергієм Кононовим
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.