10:45 18.06 2463
Біля будівлі Департаменту будівництва містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА (вулиця Зигіна, 1) планують встановити пам’ятник архітектору Леву Вайнгорту.
Полтавцям пропонують обрати один із двох варіантів його зовнішнього вигляду. Про це на власній сторінці у соцмережі написав керівник Департаменту будівництва містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.
Лев Вайнгорт народився у Варшаві, але ще в дитинстві з батьками переїхав до Полтави. Працював головним архітектором міста протягом 1939-1970 років. Він брав участь у відбудові післявоєнної Полтави, а також у відтворенні історичного вигляду ансамблю Круглої площі. Вайнгорт усіляко опікувався збереженням одноповерхової забудови у центральній частині Полтави.
У 1954 році Лев Вайнгорт відновив Білу альтанку. Ротонду "Дружби народів" збудували за два місяці на місці старої альтанки, зруйнованої нацистами. Лев Семенович вирішив питання будівництва нової будівлі для музично-драматичного театру імені Гоголя. Відкриття театру, побудованого за проектом архітекторів Крилова та Малишенка, відбулося в рік 100-річчя від дня народження письменника — 7 листопада 1958-го.
Завдяки умілому плануванню Вайнгорта промислові підприємства міста були винесені за залізницю, сплановані житлові мікрорайони міста. У 1960-х Вайнгорт керував спорудженням пам'ятника Леніну і меморіального комплексу Солдатської Слави, автомобільно-залізничного мосту через Ворсклу, Будинку культури бавовнопрядильного комбінату, розбивкою Полтавського міського парку, який у 1987 році в конкурсі парків зайняв друге місце, поступившись лише Ізмайловському парку в Москві. Завдяки зусиллям Вайнгорта був відновлений Хрестовоздвиженський монастир, а також збережена дзвіниця Святоуспенского собору.
Протягом 1970–1981 років Лев Семенович Вайнгорт був доцентом кафедри архітектурного проектування Полтавського інженерно-будівельного інституту. Автор і перший директор (з 1981 року) Національного музею-заповідника Гоголя в селі Гоголевому.
Після виходу на пенсію, з 1986 року, працював старшим науковим співробітником Полтавського краєзнавчого музею, до реставрації якого доклав чимало зусиль.
Помер архітектор 18 квітня 1994 року в Полтаві.
Частина Полтави залишилася без води
14:00 12.04