ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:45 25.12


Полтавка з Варшави визнана одним із десяти облич української діаспори

Інформаційно-аналітичне агентство "Global Ukraine News" визнало 27-річну полтавку Наталію Панченко одним із десяти облич української молодіжної діаспори.

"Вони проводять акції на підтримку України по всьому світу, збирають тисячі доларів бійцям і постраждалим в зоні АТО, тиснуть на свій уряд для засудження агресії Росії чи просто зберігають рідну мову за тисячі кілометрів від неї", - говориться у вступі до списку.

Журналіст агенства Ілля Лукаш розпитав 10 представників нашої держави, які зараз проживають у різних країнах світу, про їх активність у допомозі Україні та ставлення місцевого населення до українців з початку бойових дій на Сході. Серед опитаних ним співвітчизників - молодь з Чехії, Румунії, Канади, Нідерландів, Іспанії, Німеччини, Данії, Молдови, Росії.

Українську діаспору у Польщі представила полтавка Наталія Панченко. Вона вже п’ять років живе у цій країні. Наталія є головою правління фундації "Євромайдан-Варшава" і працює менеджером проектів у міжнародній фундації "Відкритий діалог".

"Наша організація з’явилася прямо під посольством України під час першої акції в підтримку Євромайдану, - згадує дівчина. - Спочатку ми займалися виключно політичними акціями на підтримку України, прес-конференціями, роботою з провідними польськими ЗМІ для підтримки Батьківщини".

Пізніше вони разом з Фундацією "Відкритий Діалог" отримали у співвласність від влади Варшави велике приміщення, яке згодом переросло в "Український світ". Тепер там розташований музей Майдану, бібліотека Майдану, інформаційний центр підтримки вимушених переселенців з України. Там відбувається велика кількість культурних та просвітницьких заходів: виставки, концерти, конференції, зустрічі з відомими українськими діячами і т.д.

Також активісти збирають речі та гроші на закупівлю необхідних речей для бійців у зоні АТО:

"Станом на сьогодні разом із фундацією ми зібрали та відправили в Україну 80 тон гуманітарної допомоги, закупили на 7-8 мільйонів гривень речей для військових: машини швидкої допомоги, тепловізори, дорогі медикаменти, військову форму, каски, бронежилети тощо", — зазначає Наталка.

Щодо ставлення поляків до українців, то полтавка у Варшаві говорить, що воно було дуже позитивним і Майдан був піком їхніх симпатій. Наразі має місце розчарування, пов’язане з двома аспектами. Перше, це бездіяльність української влади в запровадженні суттєвих реформ:

"Якщо тут владі вдається імітувати активність — в Польщі імітацію відчувають і розуміють, що відбувається, а в медіа все частіше починають лунати думки, що з сучасною українською владою вони працювати не можуть, — констатує Панченко. — Про це кажуть навіть ті люди, які рік тому були налаштовані до нас дуже позитивно, а тепер виходять в публічний простір і розповідають про своє розчарування".

Друге, за словами активістки, це активність російської пропаганди — вона постійно роздмухує тему Волинської різанини, неправильно розставляє акценти, змінюючи кути погляду, як це зазвичай і робить російська пропаганда. На жаль, дедалі більше поляків починають вірити в цю брехню і впадати в розчарування щодо українців.

Роман ПОВЗИК

діаспора, волонтерство, волонтери, польща, варшава

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.