ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:43 10.06


Полтавщина повернулась на поетичну мапу України. ФОТО

Із 8 по 10 червня Полтавщина приймала триденний міжнародний поетичний фестиваль "Meridian Poltava", завдяки якому повернулась на поетичну мапу країни.

 

Першою поетичні читання приймала Решетилівка, де сучасну шведсько-українську поезію презентували відомі українські письменники і поети, а також їхні шведські колеги.

Поетичні читання тут відбулися просто неба, біля кургану і такий вибір локації не випадковий. У народі цей курган називають "шведський" і цілком можливо, що чимало шведських солдат покояться саме тут.

Сучасна поезія лунала українською та шведською мовами у виконанні самих авторів, що надавало незбутній колорит дійству.

Зірки сучасної української поезії Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Сергій Жадан, Андрій Любка, Ігор Померанцев, Міріам Драгіна, Ірина Цілик презентували свої твори і на кургані, і в районному будинку культури, що, безперечно, стало великою культурною подією для молодого міста.

Вперше можна було почути шведську поезію у виконанні самих авторів – Мальте Перссона, Елізабет Х’юрт та Агнети Плейель. І в цьому є багато символізму, викарбуваного в нашій спільній історії.

Які літературні асоціації викликає Полтава? Не тільки українські, а й європейські? Полтава — це поеми Байрона, це Гюго, це Пушкін. І тому народилася ідея. Знаєте, культура вона живе завдяки відлунню, ехо.. Для Полтави яке відлуння? Це битва. Я зараз в Решетилівці слухав поетів і особливо мені зворушливо було, коли я чув шведську мову, вони читали вірші на кургані. Там, у кургані лежать шведські солдати. В мене було таке містичне відчуття, що ці солдати після трьохсот років самотності, знову почули свою мову і подумали: "Слухайте, все ж таки ми не програли цю битву. Мова повернулась! Поезія повернулась!"

 — сказав один із ідейних натхненників фестивалю, прозаїк, поет Ігор Померанцев.

Загалом за три дні фестивалю поетичні читання та перфоманси відбулися на 14-ти локаціях області.

А головною метою фесту "Meridian Poltava" можна вважати створення сучасного інтелектуального та культурного обличчя Полтавщини.

культура, поезія, фестиваль, Решетилівка, Швеція, історія

За темою:

  • У Полтаві стартував четвертий фестиваль "Краєзнавчий артвікенд"
  • Полтава вперше прийняла харківський театральний фестиваль
  • Полтавці провели фестиваль повітряної робототехніки
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.