ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 15.02


Полтавщина пасе задніх в Україні щодо євроінтеграції

Полтавська область у загальному рейтингу "Індексу євроінтеграційного економічного поступу" суттєво втратила свої позиції, опустившись із десятого на 19-те місце за період 2014-2016 років.

Дослідження розрахунку "Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу за 2014 – 2016 роки в Полтавській області" віднесли наш регіон майже на передостаннє місце рейтингу.

14 лютого в Полтавській ОДА презентували результати "Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014-2016 роки" та спілкувалися із науковцями, журналістами, бізнесменами, та представниками громадських організацій, в т.ч. Міжнародного центру дослідження соціально-економічних проблем модернізації та розвитку кооперації.

Полтавські науковці ознайомилися з аналітичним звітом, в якому проаналізовано оцінювання стану та тенденцій розгортання процесів торговельно-економічної інтеграції у регіональному вимірі, повідомила Ніна Кузьменко, гендиректор Регіонального фонду підтримки підприємництва по Полтавській області.

Розрахунок Індексу здійснювався на основі положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і Порядку денного асоціації (ПДА). Індекс, як відносну величину розраховували на основі блоків показників, які відображають пріоритетні напрями реформ в регіонах, що визначені Угодою про асоціацією між Україною і ЄС.

Предметом дослідження Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу є оцінка стану та динаміки економічних реформ євроінтеграційного спрямування регіонів, об‘єктом дослідження є їх соціально-економічне становище, що відображається рядом показників, котрі відповідно до структури ПДА було об‘єднано у два основні напрями:

  • торгівля і питання, пов‘язані з торгівлею;
  • економічне та галузеве співробітництво.

Полтавська область в загальному рейтингу Індексу євроінтеграційного економічного поступу суттєво втратила свої позиції, опустившись із 10-го до 19-го місця за період 2014-2016 років.

Зменшення важливих індикаторів у складі СТЕЗ свідчить про послаблення торговельно-економічних зв’язків області з країнами ЄС.

Присутні на заході дійшли до спільного висновку – потрібно створити Координаційну групу при Полтавській ОДА, яка б займалася продовженням моніторингової діяльності щодо євроекономічного поступу регіону, а саме Полтавської області.

Потрібно провести поглиблений аналіз задля виявлення причин послаблення торговельно-економічної активності та вироблення напрямів налагодження взаємовигідної співпраці між економікою регіону та країнами ЄС.

Проведені дослідження цієї Координаційної групи будуть представлені керівникам області.

Захід проходить у рамках проекту "Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільноїторгівлі з ЄС", який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Регіональним фондом підтримки підприємництва по Полтавській області у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів.

Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (Київ) "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу http://ec.europa.eu/europeaid.

 

 


 

Додаткові файли:
01Osnova/14-02-прав-Презентація_ІЄЕП_Україна_Полтава.pptx

дослідження, "Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу", рейтинг, регіон

За темою:

  • Полтаву визнали "непрозорим" містом
  • Фінспроможність громад: Полтавщина посіла друге місце в рейтингу
  • Полтавці серед лідерів щодо допомоги ЗСУ
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.