ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:15 11.02


Полтавщина завпровадить електронний облік об’єктів культурної спадщини

З 15 лютого по 16 квітня 2021 року Департамент культури і туризму Полтавської ОДА наповнюватиме систему даними про пам’ятки та щойно виявлені об’єкти культурної спадщини.

Відповідний пілотний проєкт реалізовуватимуть для практичного напрацювання необхідних та важливих аспектів наповнення та функціонування електронної платформи з наступним впровадженням його на загальнонаціональному рівні.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

“Полтавська область стала учасником пілотного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України, який передбачає створення електронного обліку об’єктів культурної спадщини “Державний реєстр нерухомих пам’яток України”. До пілоту ввійшла й Сумська область. У цій базі буде відображено всю інформацію про ту чи іншу пам’ятку”, – розповіла заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

 

На території області розміщено 2016 пам’яток культурної спадщини та майже 600 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Учасники пілотного проєкту використовують на безоплатній основі тестову версію інформаційної системи. Інформацією можуть користуватися  з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів,  використання електронної системи сприятиме взаємодії органів виконавчої влади щодо об’єктів культурної спадщини відповідно до законодавства.

 

“Державний реєстр нерухомих пам’яток України” стане єдиною інформаційно-телекомунікаційною системою, що зможе забезпечити створення, внесення, накопичення, використання, зберігання, захист, облік та надання інформації у сфері охорони культурної спадщини.

Запровадження електронного Державного реєстру надасть можливість органам охорони культурної спадщини акумулювати будь-яку інформацію стосовно того чи іншого об’єкту культурної спадщини – це і облікова документація, і науково-проєктна документація з реставрації, інформація стосовно власників, користувачів, наявності охоронного договору, зон охорони та ін.

Для реставраторів, проєктних організацій це стане базою даних для проведення подальших робіт зі збереження об’єктів. Електронна система також передбачає запровадження відкритого доступу до інформації, яка міститься в електронній системі.

електронний облік, культурна спадщина, проєкт

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.