ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 10.01


Полтавський гурт у новому кліпі показав красу та велич древніх майданів. ВІДЕО

9 січня полтавський рок-гурт "Онейроїд" презентував кліп до пісні "Дедалі". Зйомки проводили на древніх земляних спорудах - майданах у двох областях України.


Пісня "Дедалі" – перший трек альбому "Паливо", над яким гурт працював довгих шість років – з 2012-го до 2018-го. Поки тривала студійна робота, композиція стала однією з улюблених серед шанувальників гурту – саме цією піснею колектив зазвичай починав концерти та виступи на чисельних фестах.

"Дедалі" стала третьою з чотирьох композицій, записаних у співпраці з київською студією FDR Records. Всеукраїнська радіопрем'єра пісні "Дедалі" відбулася на радіо Країна ФМ 26 березня 2020 року.

Кліп до пісні знімали за часи пандемії  –  восени 2020-го, монтаж завершили 10 грудня. Це  перший кліп "Онейроїда", повністю знятий дроном.

На нашу думку, найкращою візуалізацією цього "повітряного" аудіотреку буде  безперервний погляд з ракурсу, зазвичай не притаманного людині – з висоти пташиного польоту. В концепції відеоряду закладене коло – політ по колу над Полтавою, що розпочинається та закінчується з єдиного в місті повністю округлого будинку. Камера проходить над округлими та напівокруглими архітектурними та ландшафтними структурами Полтави, - розповідають музиканти на своїй офіційній сторінці.

Зйомки проходили в декілька етапів та відбувалися не лише в Полтаві, але й на території Полтавської та Дніпропетровської областей. 

Усього відзняли вісім локацій із древніми спорудами – майданами. Серед них Шар-гора біля  села Приліпка Козельщинського району, місцина біля села Манжелія Глобинського району та широко відомий майдан Розрита Могила біля села Лихачівка Котелевського району. Цю локацію можна також побачити в кліпі до пісні "Ми могли могили" з альбому "Майдан Розрита Могила".

На Дніпропетровщині  знімали в околицях міста Павлограда. Це майдани Мавринський, Межиріцький, Свидівок та безіменний, що має незвичну для України форму вісімки.

 — Друга сюжетна лінія – знайомство з прадавніми спорудами наших пращурів. Це майдани – земляні споруди прадавніх аріїв,  що найбільше сконцентровані на території сучасної України. Тільки з висоти пташиного польоту видно велич, красоту та геометричну завершеність цих унікальних святилищ-обсерваторій, збудованих у давні часи праукраїнцями, – сказав лідер гурту Андрій Боркунов.

Під час зйомок кліпу Андрій записав інтерв'ю з українським дослідником явища майданів Романом Никифоровим. За словами дослідника, майдани споруджувалися понад вісім тисяч років тому.  

Майдан – земляна споруда, яка складаються з кільцевого валу, входу, що веде до кільцевої заглибини, і бокових насипів – крил. Призначення майданів поки що до кінця незрозуміле. Науковці висувають декілька гіпотез – місце збору людей для обрядових дій, давня обсерваторія чи оборонна споруда. На території сучасної України та колишніх українських регіонів нараховують близько 3600 споруд.

 — У кліпі майдани, як наша історична та родинна спадкоємність, немовби виринають із сивої давнини та матеріалізуються в сучасній Полтаві. Над цим лунає рефрен пісні  – як заклик до пробудження  української нації та звернення до її  містично величних коренів, – розповів нам про кліп автор ідеї Андрій Боркунов.

Кліп зняв і змонтував полтавський відеограф Валерій Явтушенко. Знялися у відео лідери гурту "Онейроїд" Оксана Дронова та Андрій Боркунов.

культура, Онейроїд, музика, кліп, рок

За темою:

  • "Краяни" дадуть спільний концерт із тріо бандуристок
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.