10:00 25.10 1667
Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського відсканували та зробили 3D-модель у проєкті "Кишенькова країна". Тривимірну модель розмістять на туристичних листівках доповненої реальності, які можна буде подивитися за допомогою смартфону і розробленого туристичного додатку.
Василь Кричевський – митець, який спроєктував будинок Полтавського Губернського земства. Однак це не єдиний його талант, він був таким собі українським Да Вінчі: і графік, і зодчий, і навіть до кінематографа доклався. А ще він створив власну версію гербу України на основі Володимирова тризуба, 1918 року його варіант національної символіки навіть затвердила Центральна Рада. Саме він малював першу українську гривню часів УНР.
Будинок Полтавського Губернського земства – гарний приклад, як має виглядати споруда у стилі модерн. Тут модернове все – від дахів до віконних шиб та від майолікових квітів на фасаді до внутрішньої оздоби. А ще цей будинок особливий тим, що з нього починається відлік унікального архітектурного стилю – українського модерну.
Чим так особливий український архітектурний модерн? Здавалось би стиль і стиль, як усі інші, однак ні. Він увібрав у себе характерні риси народної архітектури, переважно церковної та хатньої. Зважаючи на те, що у приблизно цей самий час українська етнографія робить квантовий стрибок у розвитку, теоретична база українського модерну розроблена вельми детально. В інтересах розвитку цього стилю працювали дослідницькі осередки у східних та центральних українських містах.
"Найкращий сувенір – це місто, яке можна взяти завжди з собою в кишеню. Запросити у подорож, привезти клаптик спогаду, подарувати емоцію – сучасні технології творять неймовірне. Кишенькове місто – проєкт, який популяризує архітектуру міст через сувенірну AR-продукцію. Ми привертаємо увагу до руйнування історичних пам’яток, а усі оцифровані моделі віддаємо фахівцям для реставрації та реконструкції", – вважає команда SKEIRON.
Мандрувати Україною можна реально або віртуально. В одній руці – смартфон, в іншій поштівка з зображенням замку, палацу, сакральної пам’ятки, а на звороті qr-код для сканування. Усі оцифровані об'єкти будуть доступні у форматі 3D-моделей та доповненої реальності на IOS та Android в додатку "Pocket City AR" з аудіогідом української та англійською мовами. Цей додаток створено для прихильників інтелектуального та інтерактивного туризму і несподіваних відкриттів культурної спадщини.
"Кишенькова країна" – це наймасштабніше 3D-оцифрування об’єктів матеріальної культурної та архітектурної спадщини України за підтримки УКФ. Під час експедиції команда SKEIRON охопила усі 24 регіони та АР Крим зі сходу на захід і з півночі на південь і оцифрувала 40 об'єктів архітектурної спадщини.
3D-модель Полтавського краєзнавчого музею – https://skfb.ly/6UHwE
Більше про проєкт – https://bit.ly/2Wn85CT
У Полтаві автомобіль BMW врізався в дерево
13:45 25.03
На полтавців знову очікує сніг
18:30 26.03