ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 10.02


Полтавським симфонічним оркестром керували корейські диригенти. ФОТО

Для того, щоб виступити з Полтавським симфонічним оркестром, до нашого міста приїхала делегація південнокорейських солістів і диригентів.

9 лютого в Полтаві відбувся концерт симфонічної музики під назвою "Сенсація!". Дійсно, сенсаційною для нашого міста була звістка про те, що аж з Південної Кореї приїдуть солісти та вісім диригентів спеціально, щоб разом виконати класичні твори Моцарта, Бетховена, Брамса, Гайдна, Гріга, Верді, Доніцетті та Сібеліуса.

Як не дивно, для організації поїздки південнокорейських музикантів полтавці не витратили жодної копійки – всі витрати взяла на себе корейська сторона. Власне, ініціатива була корейська.

Мій товариш, диригент Запорізької філармонії В'ячеслав Редя зв'язався з нашим концертним адміністратором Оленою Коробовою і запропонував таку спільну програму. Вони захотіли зіграти з моїм оркестром. Але їм простіше було приїхати сюди за вісім тисяч кілометрів, ніж везти весь оркестр у Південну Корею. Приїхав професор зі своїми учнями, щоб провести майстер-клас. Їх мотивація – навчання

– розповів художній керівник і диригент Полтавського симфонічного оркестру Народний артист України Віталій Скакун.

Віталій Михайлович вважає, що музика поєднує краще, ніж будь-які дипломатичні відносини. В це віриш одразу, варто побачити, як спілкувалися вони з південнокорейським диригентом Девідом Укком: попри очікуваний мовний бар'єр, музиканти розуміли один одного буквально з напівжесту.

Хоча в складі музичної делегації практично всі диригенти та солісти – студенти, вони мають вже певні творчі та професійні здобутки. Наприклад, Кім Юорім (Kim Yourim) працює диригентом у хорі корпорації Samsung, а її колега Са-До Кім (Sa-Do Kim) вивчав церковну музику та диригування в університеті Гуанчжоу під керівництвом професора Семюеля Ук Баєна. Після навчання в Англії він диригував великою кількістю оркестрів у Росії, Болгарії, Україні, Італії, Ірландії, Південній Кореї. У 2017 році він закінчив Дублінський Коледж як композитор і навчається диригування і композиторства в Уельсі.

Програма концерту була відібрана південнокорейцями. Варто зазначити, що твори досить складні – як для диригування, так і для виконання. Утім, Полтавський симфонічний не заставив за себе червоніти – з поставленою задачею впорались на "відмінно". Керівник оркестру залишився задоволений своїми підопічними.

Слава Богу, що Він мене наділив талантами – я не боюся конкуренції. Якби я був якийсь бездарний, я б, мабуть, і не запросив. А я лише радію та сльози радісні ллю. Мені не соромно за свій оркестр – вони на такому рівні, що я не боюся будь-якого диригента сюди поставити. Я сидів у залі й пишався ними. Тим більше, що ми цю програму зробили разом з моїм оркестром, а корейські гості лише її довершили. Зараз у мене такий оркестр, що я не боюся ніякої програми. Тому що Полтава – ніяка не провінція, це духовна колиска

– поділився враженнями керівник Полтавського симфонічного оркестру.

На підготовку концертної програми витратили всього кілька репетицій – ранком і ввечері. Перші шість годин з оркестром працював Віталій Михайлович Скакун, ще шість годин – корейські диригенти.

Безумовною зіркою вечора став професор диригування школи музики і мистецтва у Флоренції, президент італійської школи музики в Сеулі, музичний керівник Millennium Symphony Orchestra, головний диригент Опери в провінції Гуанчжоу, голова ради директорів Баєнкурської асоціації диригентів Девід Укк. На завершення вечора оркестр під його диригуванням виконав Академічну фестивальну увертюру Й. Брамса.

Сам маестро дав високі позитивні оцінки роботі колективу Полтавського симфонічного оркестру. За його словами, на репетиціях він був задоволених роботою музикантів, але на концерті в єдиному творчому пориві вони відпрацювали дуже злагоджено та творчо.

Я в Кореї багато чув про Полтаву, тому й захотів, щоб мої студенти виступили саме з вашим оркестром. Я надзвичайно радий був працювати з Полтавським оркестром, мені дуже сподобалося. І, думаю, це далеко не остання наша спільна робота

– зазначив диригент Девід Укк.

 Наступний концерт Полтавського симфонічного оркестру відбудеться за два тижні – в середу, 21 лютого о 19.00. До Полтави завітає лауреат міжнародних конкурсів піаніст Сергій Григоренко (Львів).

Полтавський симфонічний оркестр, концерт, класична музика, симфонічна музика, виступ, південнокорейські музиканти

За темою:

  • На Полтавщині відбудеться безкоштовний концерт Kozak System
  • Полтавець став фіналістом конкурсу "Поезія заради миру". ВІДЕО
  • Полтавська філармонія запрошує на "Весняний Vibe"
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.