ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:15 18.07


Полтаву відвідали очільники "Штабу блокади"

Полтава стала одним із міст, які з метою інформування та підтримки відвідали народні депутати України Семен Семенченко і Єгор Соболєв, а також екс-комбат "Донбасу" Анатолій Виногродський ("Гал").

Увечері 17 липня активісти провели зустріч з полтавцями та відповіли на питання охочих стосовно ситуації, що відбувається в Україні та, зокрема, Полтаві. Свій візит ще зранку розпочали з зустрічі з начальником слідчого управління ГУ Нацполіції Полтавської області Сергієм Чижом.

Наші місцеві побратими, що слідкують за цим нападом, який стався через побоїще на арці, попросили нас зайти до нього і спитати про хід розслідування справи. Одна справа вже в суді, по тих негідниках, які з ножами напали,  але друга, де сам напад розслідують – там буде видно, хто в ньому брав участь, хто в організаторах – вона не розслідувана. І нам з вами потрібно контролювати, щоб її не спустили на гальмах. Я думаю, що це головне, що нас сюди привело і з чим ми звідси поїдемо

– розповів народний депутат України Єгор Соболєв.

Про результати зустрічі з Сергієм Чижом розповів народний депутат України Семен Семенченко. Він зазначив, що з чотирьох кримінальних справ дві вже передано до суду, а дві ще розслідуються. Проблему бачить в тому, що вони розглядаються окремо одна від одної.

Розслідуванню не вистачає дружнього, або не дуже дружнього "пенделя", а так, в принципі, все розслідується. Але проблема, що розглядають ізольовані ситуації: двоє отримали ножові поранення. Окремо – що скількись хуліганило, або стільки-то людей намагалися порушити закон. Ми наполягаємо, щоб вся ця група та їх діяльність розглядалися як злочинна спільнота. Тому що ми їх зустрічали в листопаді 2016 року на Харківському ринку. Я тоді дуже просив їх не скалічити, зараз про це каюся – ми їх здали всіх у поліцію і їх відпустили. Тепер більше просити не буду. Тому дуже важливо, щоби вони не з'явилися більше у влад для боротьби з громадою, бо їх використовують і для того, щоб розганяти. Ми залишили свої телефони одно партійцям у Полтаві, які надають юридичну підтримку з цих питань. Періодично будемо приїжджати і "давати дружньо по голові", щоб отримати результат. В нашому розумінні результат – це справи, доведені до суду. Вас всіх, активістів місцевих, правильно було би попросити, зібратися та врівноважити тиск на суддів – зрозуміло, що у протилежної сторони є гроші. Ми хочемо, щоб ця справа розглядалася як дії злочинного угрупування і, зрештою покарали людей, які є засновниками, родоначальниками цього всього

– розповів Семен Семенченко.

Головним уроком цієї трагедії Єгор Соболєв назвав те, що люди об'єднуються перед діяльністю корупціонерів, щоб зупинити їх. Одним з проявів такої єдності активіст називає вихід українців до стін Верховної Ради, результатом якого стало голосування народних депутатів за дозвіл на затримання і арешт Михайла Добкіна, яке блокувалося в Раді на початку минулого тижня.

Ми з вами маємо зрозуміти, що Євромайдан не досяг поставлених цілей, що нами продовжують керувати люди, які були партнерами Януковича і залишаються ними. І що наше з вами завдання відсторонити їх всіх по одному від влади та прийняти рішення, які мали бути прийняті одразу після Євромайдану, але цього не сталося. Призначення принципового генерального прокурора та порядних суддів – це все, що ми з вами мали зробити, але не зробили. Якщо ми з вами будемо цього домагатися це обов'язково вийде. В цьому мета нашого приїзду: не втомлюватися, розповідати іншим, що відбувається, і разом по команді у вирішальні дні збиратися у Полтаві, чи в Києві, чи в Бахмуті

 – зазначив Соболєв.

Ми змогли задати кілька питань народним депутатам, на які вони відповіли ексклюзивно для нашого видання. На питання, що стосуються політичних змін всередині держави, відповідав Єгор Соболєв.

 - Як ви ставитеся до того, щоб зняти недоторканість з усіх депутатів?

Ми величезні прихильники зняття недоторканості з усіх Народних депутатів, ми голосували  за відповідний Законопроект, який лежить в сейфі спікера Верховної Ради – його туди ще Гройсман поклав – він не виносить на затвердження. Для того, щоб зняти недоторканість, треба змінити Конституцію. Це означає, що більше 300 депутатів мають за це проголосувати. Наше завдання, як суспільства, кожного з цих 300 переконати, щоби він це зробив. Наші ж 27 голосів там уже є

- Як вважаєте, у чому причина того, що в Україні, фактично, провалилася люстрація?

"Люстрація" з латини – це очищення. І цим законом про люстрацію ми викинули, в буквальному сенсі, тисячу людей Януковича, і це їх дуже бісить, і вони все роблять, щоб дискредитувати цей закон. Але основна біда в тому, що на місце людей Януковича прийшли люди Яценюка і люди Порошенка, які продовжили всі ці справи. Більше того – як в медицині, якщо вірус лікували і не подолали, він мутує і стає сильнішим. Це те, що сталося в нашій державі. Я вважаю, що на посаді генпрокурора Луценко продовжує справу Пшонки, який люстрований і не може повернутися на посаду. Але робить це хитріше, і з таким виглядом, начебто вчиняє добре, але результат той самий, що у Пшонки: топ-корупція очолюється, топ-корупціонери безкарні.

Соболєв вважає, що Бог дав країні Петра Порошенка з однією метою: щоби ми навчилися не давати себе ображати безкарно, розрізняти справи і слова. Із зали передали записку з питанням "Чому ми в 2014 році, коли ми обирали президента, ніхто нам про це не казав?"

Це була головна трагедія Майдану, іншої – не було. У Майдана була перемога, але не було політичних представників, здатних ту перемогу втілити у справу. Кому ми тоді вірили? Парубію – комендант Майдану, лідер Самооборони. Я сам тоді казав "Андрію, тобі треба йти в президенти". Зараз я з жахом думаю про ту свою пропозицію. Порошенку ми вірили. Ми знали, хто такий Порошенко, але разом з тим бачили, що навіть "Ягуар", який на Майдані мучив Михайла Гаврилюка, одним з перших вступив у бій за Україну під Слов'янськом та Краматорськом. І ми сподівалися, що Порошенко такий… шахрай, звісно, але зараз все змінюється, він бачив кров людей, він буде інакшим президентом… Отак і проголосували за Порошенка

- Яке ваше бачення того, як в Україні подолати корупцію у владі?

Для того, щоб знищити корупцію, я вважаю, нам обов'язково треба зробити три кроки. По-перше – вироки топ-корупціонерам. Тому ми так боремося за збереження незалежності антикорупційного бюро і пропонуємо створити антикорупційний суд. Бюро розслідує, суд засуджує. І ми будемо просити людей приїхати під парламент, коли цей закон буде ухвалюватися, бо проти нього величезний спротив.

Друге – в кожному місті й містечку, особливо такому гарному як Полтава, ті посадовці, які не можуть пояснити свою декларацію,  мають себе відчувати, як російський диверсант з прапором Росії та портретом Путіна в центрі Львова. У них має земля горіти під ногами. У вашого начальника поліції величезне майно. Чому ви не запитуєте у нього зранку до ночі "Де ти то взяв?" – в поліції, вдома, де б він не з'являвся. Це називається незаконне збагачення. Ми виписали цю статтю в кримінальному кодексі. Але декларації відкриті не для прокурорів, а для вас, для громадян. Кожен посадовець, який не може вам пояснити про своє майно, має піти з посади. Це дуже важлива частинка нової політичної культури, яку ми з вами маємо утвердити. І не можна в жодному разі голосувати за людей, чиє майно ви не можете пояснити. Ніколи він не накрадеться! Це обман, що "оцей вже накрався, у нього багато" – він ще більше вкраде! Порошенко був багатою людиною до президентства, і що? Став резидентом, хоче стати найбагатшим. Він з ранку до ночі працює над зароблянням грошей, його посада насправді дуже мало цікавить.

І третя дуже важлива справа – дати свободу бізнесу. Ми зараз разом з друзями зробили самооборону підприємців через події в Кіровоградській області й бої за селян з "аваківцями". Як тільки у бізнесу буде свобода, корупція різко зникне. Корупція існує вже – в лікарні, в поліції… скрізь. Але найбільше корупція існує для того, щоб обкрадати бізнесменів, щоб їх доїти. Середній український бізнесмен десь 70-80 відсотків часу витрачає на те, щоби відбиватися,  а не на те, щоби створювати робочі місця, шукати нові ідеї та робити Україну багатою. Тому ми маємо визволити бізнес, його не мають чіпати. Заплатив податки – все, до нього ніхто просто не повинен мати жодних прав. У нас зараз в країні понад 30 перевіряючих інспекцій. Вони всі, як опариші, потребують їжі і вони поїдають бізнес. Ніхто не має права приходити до бізнесмена з будь-яких інших причин, крім того, що він не сплатив податки.

Було в нас і ще одне питання, яке стосується подальшої долі окупованих територій Луганської та Донецької областей, а також Криму – його ми задали Семену Семенченку.

- Семене, яким, на вашу думку, може бути план дій стосовно окупованих Росією українських територій? Як ми можемо їх повернути, чи варто взагалі це робити, і що буде потім?

- На даний час нам необхідно ухвалити таке ж рішення, яке ухвалив Конрад Аденауер наприкінці 40-х років минулого століття в Німеччині, коли розглядалося питання, чи об'єднати Німецьку демократичну республіку, що знаходилася під владою СРСР, з Федеративною республікою Німеччина, а чи обрати волю. Вони залишилися в своїх кордонах, хоча це півкраїни, вони зберегли свободу, вони стали сильними, підняли економіку. Так чи інакше волею долі вони об'єдналися рано чи пізно. Я не кажу, що нам теж варто чекати так довго, але потрібна пауза. Тому що в нас неподолана корупція, дуже неоднозначна ситуація з армією, керівництво держави говорить про те, що неможливо повернути ці території лише збройним шляхом, а насправді їх лише збройним шляхом і можна повернути. Тому, в будь-якому разі, потрібно навести лад "вдома", а потім приймати рішення по тим територіям. Тобто, закрити кордони, організувати нормальну допомогу тим переселенцям, яких держава просто кинула, щоби дати стимул переїжджати на територію, підконтрольну Україні, а туди натомість посилати лише гуманітарні вантажі. Ні в якому разі не поповнювати ці економіки та режими, бо ми ж не людей цим підтримуємо, а Захарченка і Плотницького.

Також – дати статус нашим військовополоненим, які зараз просто заручники. І ставати сильними – ми зараз дуже слабкі, й економічно, і політично. Нам потрібно зафіксувати це положення про тимчасово окуповані території – про Донбас і Крим. Але повертати їх Україні обов'язково потрібно. Інакше країна не зможе розвиватися та жити, якщо вона так буде ставитися до своїх територій і людей. Насправді ми не знаємо, що там відбувається – скільки людей "за", а скільки "проти". Та й, власне, якщо ми самі не ведемо інформаційну війну, не протистоїмо російському телебаченню, яке працює і там і там, то на які результати ми можемо очікувати? Безперечно, коли ми станемо сильними, коли ми зможемо не лише діяти військовим шляхом, але й покажемо приклад економічного процвітання, то й настрої населення зміняться. Але однозначно, питання не можна знімати з повістки і просто відрізати ці території.

Сьогодні, 18 липня, Соболєв, Семенченко та Виногродський відвідали Миргород.

Відео зустрічі у Полтаві — нижче.

 

політика, Семен Семенченко, Єгор Соболєв

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.