ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:16 06.12


Порошенко vs Саакашвілі: хто зрадник

Затримання Міхеїла Саакашвілі 5 грудня відбувалося в кращих традиціях українських правоохоронців: із спецназом, масою поліцейських, димовими шашками і протистоянням із прихильниками екс-президента Грузії.

Карлсон, який живе "під дахом" Януковича?

Спецоперація "Зрив плану-реваншу прокремлівських сил в Україні", якщо вірити генпрокурору Юрію Луценку, пройшла просто блискуче.

Правоохоронці – співробітники ГПУ і СБУ – за лічені тижні виявили і ліквідували в Україні організоване злочинне угруповання на чолі з Міхеїлом Саакашвілі, який готував державний переворот за гроші олігарха сім´ї Януковича – Сергія Курченка.


Луценко стверджує, що олігарх Януковича – Курченко – фінансував Саакашвілі

Згідно з оприлюдненими ГПУ аудіо- і відеозаписами, Саакашвілі отримав від Курченка 500 тисяч доларів на організацію акцій протесту в Україні. Ціна питання зовсім нічого – захоплення держвлади, зупинення переслідування Януковича і Курченка, повернення їхніх активів, зокрема, Одеського припортового заводу, і, відповідно впливу в Україні.

За словами Луценка, при спробі втекти чи то на Захід, чи то в Росію, раніше був затриманий посередник Саакашвілі – Сіверіон Дангадзе. Саакашвілі все спростував і різко відповів Луценку на звинувачення.

5 грудня спецназ пішов затримувати самого Саакашвілі, і його після сутичок вдалося зняти з даху мансарди київської квартири екс-президента Грузії. Запобіжний захід Саакашвілі мають обрати 6 грудня. Але, як зазначив Луценко, відповідно до статті 256 Кримінального кодексу, йому можуть обрати цілодобовий домашній арешт з електронним браслетом.

Особиста помста Порошенка?

Спостерігачі по-різному оцінюють ситуацію із затриманням Саакашвілі. За словами директора аналітичного центру "Політика" Миколи Давидюка, не виключена особиста помста Петра Порошенка.

Всі українські президенти, за виключенням Кравчука, мали свою політичну жертву. Деякі – одну й ту саму. Для Кучми і Януковича це була Юлія Тимошенко. Для Порошенка – Саакашвілі. Затримання екс-президента Грузії – спланована акція. Це може бути особиста образа Порошенка за те, що він спочатку дав громадянство Саакашвілі, а той йому відповів таким ляпасом, – зауважує Микола Давидюк.

До речі, затримали Саакашвілі практично одразу після акції "Руху нових сил" "Народний імпічмент Порошенку", яка відбулася 3 грудня.


Порошенко розпочинає вибори усуненням конкурентів?

Водночас директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала звертає увагу на "демократичність" форми затримання екс-міністра Грузії.

Винен чи ні Саакашвілі – повинне розбиратися слідство і суд. Хоча інформація про держзраду звучить дивно, адже він не є громадянином України. Але по формі дії щодо Саакашвілі – не додають довіри правоохоронцям. Все це матиме серйозний іміджевий фактор для України. Питання в тому, чи оприлюднені ГПУ факти зможуть нівелювати те, що відбувається навколо затримання Саакашвілі,
– говорить Віталій Бала.

За словами Юрія Луценка, після продемонстрованого шпигунського фільму про зв'язок Саакашвілі і Курченка в Україні має значно поменшати безкоштовних прихильників екс-глави Грузії. Ні в кого, на думку генпрокурора, тепер не має залишитися ілюзій щодо справжніх намірів Саакашвілі. (На записі Дангадзе розповідає анонімному помічнику Курченка Саші про те, скільки коштують акції протесту, включаючи оплату мітингувальникам і журналістам – "24").

Питання без відповідей

Надані ГПУ докази вини Саакашвілі не переконливі. По-перше, сам лідер "Руху нових сил" мав змістовну лише одну розмову з Курченком, під час якої олігарх звертався до Саакашвілі з пропозицією мати "довгу історію стосунків". При цьому екс-президент Грузії ухиляється від прямої відповіді і пропонує все вирішувати через його помічника. Причому не називає конкретного прізвища.

Всі ж переговори про гроші проводив Дангадзе із таємним Сашою.


Саакашвілі погодився стати маріонеткою Кремля?

По-друге, дивує взагалі згода самого Курченка надати кредит на "держпереворот". Адже Дангадзе кілька разів наголошував, що протестні акції малочисельні і без оплати ніхто не горить бажанням. Головне, що інертний головний двигун усіх акцій – Київ. І після цього Курченко "загорівся" ідеєю держперевороту руками Саакашвілі за 500 тисяч доларів? Для порівняння – вибори на одному мажоритарному окрузі коштують не менше мільйона доларів. Або Курченко хотів зекономити, або Саакашвілі продешевив.

По-третє, як усім відомо, з Росією в Саакашвілі стосунки вкрай негативні після нападу РФ на Грузію в 2008 році. І раптом український утікач Курченко, який живе в Москві і явно контролюється ФСБ, готовий фінансувати Саакашвілі. Звичайно, для Кремля для того, щоб розхитати ситуацію в Україні, всі засоби підходять. Та чи справді міг на це погодитися Саакашвілі, який має тісні зв’язки із Заходом? Власне, західні партнери України і делегували екс-президента Грузії на посаду Одеського губернатора.

Та й взагалі надто грубий прокол, і тоді геть не зрозуміло, який сенс був у Саакашвілі прориватися через кордон, якщо існувала загроза арешту?

Екстрадиція чи Майдан?

Після таких подій знову постає питання про екстрадицію Саакашвілі до Грузії, де проти нього порушено кілька кримінальних справ. Але поки що грузинське правосуддя не винесло вироків, відповідно, в України немає підстав для екстрадиції. Крім того, як зауважує Микола Давидюк, грузинська влада категорично проти екстрадиції. Причини не відомі. Можливо, Тбілісі не хоче сплеску протестних настроїв серед прихильників екс-президента.

Водночас, за словами політолога, нинішня ситуація може додати Саакашвілі політичних балів, кристалізує його групу підтримки. Хоча не поверне йому рейтинги дворічної давнини. Втім, на думку Давидюка, арештовувати Саакашвілі президенту не вигідно. Тому що це буде постійне нагадування Порошенку режимності його політики.


Як українці відреагують на затримання Саакашвілі?

Сплеск протестних акцій, вочевидь, буде. Прихильники Саакашвілі, які вийшли на його захист, як і чотири роки тому, вигукують "Банду геть!". Хоча, це не означає, що акції будуть тривалими. Та питання не стільки в самій особистості Саакашвілі, скільки в самій ситуації. Як зазначає Віталій Бала, затримання Саакашвілі має мало відношення до демократії.

Правоохоронцям би довіряли, якби вже посадили 20-30 політиків, які постійно їздять до Росії і роблять антиукраїнські і антидержавні заклики. Набагато гірші, ніж заяви Саакашвілі, який бореться проти конкретних представників влади. І якби тих, хто літає в Росію і закликає до повалення влади, так само заарештовували зі спецназом, то такого резонансу зараз не було б. Люди б чекали оприлюднення звинувачувальної бази. Але негативні дії завжди породжують негативні емоції,
– вважає Бала.

Тому наразі українці можуть вірити або ні оприлюдненим матеріалам ГПУ. Але гучність нового скандалу – ще одна піар-серія політиків для відволікання уваги українців від нагальних проблем і заодно усунення конкурента для влади. Влада не може похвалитися розкриттям справи вбивства журналіста Павла Шеремета, і, що найважливіше – немає судових вироків тим, хто організовував розстріл Майдану, грабував державу і продовжує це робити, беручи величезні хабарі. Всі вони після певних слідчих дій опиняються на волі, справи закриваються.

Насправді, державну зраду здійснюють ті, хто все це покриває, повідомляє  24tv.ua.

На сьогодні  Саакашвілі оголошено у розшук за трьома статтями Кримінального кодексу. Таку заяву зробила речниця глави ГПУ Лариса Сарган на своїй сторінці в соцмережі.

Міхеїл Саакашвілі заявив, що не з'явиться на допит в Генеральну прокуратуру, але готовий прийняти слідчого в наметовому містечку, де він перебуває.

політика, Петро Порошенко, Міхеїл Саакашвілі, резонанс, акція

За темою:

  • Стрілянина: у центрі Полтави розважалися молодики
  • У кременчуцькій маршрутці хлопець вистрелив із пістолета
  • Ще одного полтавця затримали на кордоні з Румунією
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.