ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 04.03


Присяжні знову відмовилися брати участь у суді щодо вбивства Бабаєва

У Полтавському районному суді чергове продовження розгляду справи щодо резонансного вбивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва й судді Олександра Лободенка зайшло в глухий кут.

Нагадаємо, уже четвертий рік поспіль "по колу" тривають засідання у судах по цій резонансній справі.

На чергове засідання суду не з'явилися двоє основних присяжних, які надіслали заяви про самовідвід. А троє викликаних "запасних" присяжних повідомили, що просять звільнити їх від цього обов’язку. Тож захист заявив відвід усьому складу суду через порушення процедури відбору суддів та присяжних.

Загалом, в історії Полтавщини це —  перший приклад такої масової відмови присяжних у засіданнях суду. Причин своєї відмови присяжні не пояснюють.

На останніх судових засіданнях можна було почути нарікання прокурора, що засоби масової інформації перебирають на себе повноваження суду та дають оцінку кримінальному провадженню. Йшлося і про фактичний тиск на суд –  мітинги, які перед судом організовують кременчуцькі чиновники та рішення сесій Полтавської обласної та Кременчуцької міської рад, де депутати визначили і проголосували за те, аби нагадати судді про звільнення, якщо той приймає "не такі" рішення. 

Він звернувся до Голови національної поліції України та міністра внутрішніх справ із проханням витребувати кримінальне провадження, яке знаходиться в Кременчуцькому відділі поліції та передати його в Головне слідче управління нацполіції України і перекваліфікувати статтю зі зловживання службовим становищем на статтю 115 "Умисне вбивство".

А в стінах Верховної Ради відбувся брифінг народного депутата України, члена фракції партії БПП "Солідарність", члена комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції Ігора Артюшенка. Він заявив про суд над обвинуваченими у вбивстві  Олега Бабаєва. Якщо виконавці встановлені, то щодо замовника — директора ТК "Візит" Олександра Мельника — є питання. Нардеп наголосив: докази вини  Мельника майже відсутні і це підтверджується тим, що  Мельника нещодавно навіть випустили з-під варти.

 Але одразу після цього посадові особи та політики Полтавщини безпосередньо втрутилися в цю справу, почали здійснювати тиск на суд і навіть ініціювали 14 липня 2017 року звернення до Вищої ради юстиції щодо звільнення судді Київського райсуду пані Логінової, яка головувала у колегії. Згідно наданої мені інформації, ініціатором такого тиску на суд та правоохоронні органи Полтавщини був ніхто інший, як перший заступник голови Полтавської облради Євген Холод… Відомо, що пан Холод був не тільки особисто знайомим із Олегом Бабаєвим, але й був його бізнес-партнером. 20 вересня минулого року відомий правозахисник і адвокат Іван Макар офіційно подав заяву в Генпрокуратуру України про злочин, передбачений статею115 Кримінального кодексу України, де вказувалося на те, з його слів, що замовником вбивства є саме Євген Холод, через наявність боргових зобов’язань. За вказаною заявою ГПУ відкрила кримінальне провадження... Мова в ньому йде про зловживання службовим становищем…На сьогоднішній день справа спрямована в Кременчуцькій відділ поліції (яким керує Віталій Ботвина). Проте розслідування справи фактично саботується

 — заявив нардеп.

Він  звернувся до Голови національної поліції України та міністра внутрішніх справ з проханням витребувати кримінальне провадження, яке знаходиться в Кременчуцькому відділі поліції та передати його в Головне слідче управління Нацполіції України і перекваліфікувати статтю зі зловживання службовим становищем на статтю 115 — "Умисне вбивство".

Про те, що зацікавленим у вбивстві мера Кременчука Бабаєва міг бути депутат від "Батьківщини" повідомив також відомий журналіст Денис Казанський, інформує Кg.ua.

Нагадаємо, 11 лютого 2014 року невідомий скоїв кілька пострілів в суддю Автозаводського районного суду Лободенка, коли той повертався додому з роботи. Потерпілий помер у лікарні тієї ж ночі. Суддя  виносив рішення про накладення арешту на частину майна сім'ї Мельник, проте не розглянув справу — загинув.

26 липня 2014 року мер Кременчука Олег Бабаєв був убитий із вогнепальної зброї недалеко від свого місця проживання. 29 липня кримінальне провадження за фактом вбивства Бабаєва було перекваліфіковано на умисне вбивство, вчинене на замовлення за попередньою змовою групою осіб.

2 вересня 2014 року міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у вбивстві Бабаєва.

Після передачі справи в суд його почали розглядати в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року у присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження, і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київська районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених у вбивствах мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка під домашній арешт.

Крім вищеназваних обвинувачених, на лаві підсудних у цій справі ще двоє "виконавців" — Ігор Пасічний та Ігор Куник. Їх суд залишив під вартою.

Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову, оскільки вважає, що рішення про зміну запобіжного заходу було нею прийнято незаконно.

Кременчуцька міськрада на своїй сесії прийняла звернення до Президента, Голови ВР і Вищої ради правосуддя з проханням звільнити суддю, яка відпустила обвинувачених у вбивстві мера Бабаєва та судді Лободенка.

Пізніше Київський районний суд міста Полтави на своєму засіданні прийняв рішення повернути обвинувачених в замовленні та організації вбивств мера Кременчука і судді Автозаводського райсуду — Олександра Мельника й Олександра Крижановського — в утримання під вартою в СІЗО.

суд, резонанс, закон, поліція, Олег Бабаєв, Олександр Лободенко, Євген Холод, розслідування

За темою:

  • Суддя Лариса Гольник: шанси відновити справедливість примарні
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.