ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:35 06.01


Радянське перейменування у Хоролі: коментарі експертів

Перейменування вулиці Небесної Сотні на вулицю Леніна у Хоролі прокоментували голова обласної організації ВО "Свобода" Валерій Черняков та юрист Хорольської міськради.

Голова обласної організації ВО "Свобода" Валерій Черняков прокоментував виданнюPoltava365.com ситуацію із перейменуванням вулиці Леніна в Хоролі.

- Навіть якщо взяти до уваги можливі порушення процедури прийняття рішення півторарічної давнини, коли вулицю Леніна в Хоролі перейменували на вулицю Небесної Сотні, ситуація для мене виглядає однозначною. Повертати їй стару назву, аби потім переназвати - це нонсенс. Звичайно, потрібно враховувати думку активної громадськості Хорола, але вона вже висловилася у січні 2014 року однозначно: з радянщиною у цьому місті покінчено!

Юрист Хорольської міської ради Віталій Бидик обґрунтував виданню Poltava365.com позицію влади щодо відміни рішення про перейменування вулиці Леніна на вулицю Небесної Сотні:

- Закон "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій" прекрасно доповнює законодавство щодо декомунізації. Тому ми тепер чекаємо розпорядження міського голови Хорола Сергія Волошина щодо надання вулиці Леніна якоїсь іншої назви. У кінці січня буде наступна сесія міської ради, де депутати його затвердять. До речі, загалом у нас має бути перейменовано 25 вулиць. До 10 січня триває громадське обговорення їхніх нових назв. Я, як юрист, наполягаю на чіткому дотриманні процедури – тільки у такому випадку громада нашого міста є активним учасником процесу декомунізації. У противному випадку місто буде позбавлене можливості самостійно визначатися із назвами вулиць і це за нас зробить Полтава або Київ. Ризикуємо ще рік-півтора прожити із старими назвами у такому випадку.

Юрист посилається на Закон України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій". Так, згідно з ч.5 ст. 3 цього закону присвоєння назв відбувається "лише після проведення громадського обговорення (порядок встановляється Кабміном) та за згодою відповідного трудового колективу".

Крім того, згідно з ч. 1 ст. 5 цього закону "питання про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій порушується суб’єктами, зазначеними у статті 7 цього Закону, шляхом підготовки ними подання про присвоєння імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій". Серед цих суб’єктів може бути й міський голова (ч.7. ст. 7 - "Присвоєння імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події скверам, бульварам, вулицям, провулкам, узвозам, проїздам, проспектам, площам, майданам, набережним, мостам - сільським, селищним, міським головою").

Нагадаємо, що в Хоролі у лютому 2014 року перейменували вулицю Леніна на вулицю Небесної сотні, а в грудні минулого року повернули вулиці стару радянську назву нібито через недотриманий порядок зміни назви. В області тим часом розпочинають перейменовувати населені пункти, а в Полтаві - райони.

Анна СОЛТОВСЬКА

декомунізація, перейменування, хорол, свобода, черняков, ленін, небесна сотня

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.