10:00 25.08 651
Російський військовий розстріляв мирного мешканця села Веприк на Полтавщині у 2022 році: триває розслідування для ідентифікації воєнного злочинця. Загиблий - Валерій Дібров.
28 лютого 2022 року росіяни вистрілили у Валерія Діброва з Веприка на Полтавщині, коли той був на власному подвір’ї. Його навмисно вбили військовослужбовці російської армії, які намагалися окупувати село. Тепер їх намагаються ідентифікувати.
Про те, що російський військовий розстріляв мирного на Полтавщині, відомо з ухвали Октябрського районного суду Полтави.
Військовослужбовці збройних сил російської федерації зайшли у Веприк 26 лютого. На території села до 1 березня були вибухи та вистріли.
28 лютого після декількох пострілів з автомата сім`я Валерія Діброва виявила його на своєму подвір`ї. Йому допомогли спуститися до погреба для укриття від обстрілів. Рідні побачили у чоловіка поранення й надали першу медичну допомогу, але він помер.
Військовий розстріляв мирного.
Згідно з висновком судово-медичної експертизи, причиною смерті стало наскрізне, вогнепальне поранення грудної клітки з ушкодженням органів грудної порожнини, Воно супроводжувалося масивною кровотечею та травматичним шоком.
У тілі мирного жителя Полтавщини та стіні сараю виявили кулю з сердечником. Вони є частинами проміжних військових патронів калібру 5,45х39мм зразка 1974 року. У ході перевірки за масивами куль, що перебувають на балістичних обліках в НДЕКЦ МВС України збігів не виявили.
На території Веприка до 1 березня 2022 року перебували угрупування російських військ. До нього входили підрозділи Західного військового округу, зокрема, підрозділи 4-ї танкової дивізії 1-ї танкової армії Західного військового округу.
Під час допитів свідків з Веприка, огляду місця події, експертиз та запитів на отримання інформації та встановлення злочинців побачили, що є потреба продовжити терміни розслідування Російський військовий розстріляв мирного на Полтавщині, що спливають 28 серпня.
Зараз є потреба у проведенні додаткових слідчих дій для ідентифікації злочинця, який вистрілив і тих, хто був тоді з ним у Веприку. Затримати злочинця не вдалося, бо їх вигнали з території області 1 березня 2022 року.
Визначити людину, яка здійснила постріл чи віддала наказ на відкриття вогню по цивільним, здійснення постійних обстрілів на території Веприка складно. Окрім того, наразі не ідентифіковані окупанти з підрозділів, які заходили на Полтавщину.
У суді клопотання слідчого СБУ погодили й продовжили до кінця квітня 2024 року.
Веприк – це північ Полтавщини, якою російська армія планувала пройти вглиб країни, однак не врахувала одного: чинити опір стало справою честі ледь не кожного місцевого. Чужинцеві важко орієнтуватися на околицях: дороги й лісосмуги схожі одна на одну, мають безліч несподіваних поворотів, а вказівники напрямку замальовані. Не дивно, що росіянам тільки й вдалося, що ходити тут манівцями, втрачаючи власне життя та техніку.
Жителі Веприка звикли до уваги журналістів, залюбки розкажуть про свій вклад у вигнання окупантів з області, однак мають затаєне невдоволення, бо народний спротив – «Гадяцьке сафарі» – найменували за назвою колишнього району, а не іменем їхнього села, хоч події відбувалися безпосередньо тут.
Схожі почуття і в мешканців Бобрика та Мартинівки, звідки також виганяли окупантів.
У лютому до Веприка та сусідніх сіл заходила 4-та гвардійська танкова кантемирівська дивізія (нині розгромлена українськими захисниками). Тоді ще – з кількома сотнями одиниць техніки. Мовчки спостерігати за цим дійством місцеві жителі не могли, тож в окупантів почали горіти танки й бензовози, зникати кулемети та боєприпаси. Поки росіяни відтягували один танк, тероборона підривала три. За це двох місцевих працівників сільськогосподарського підприємства подали на отримання ордена.