ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:15 29.06


Розгляд полтавських петицій: очікування VS реальність

Всеукраїнська коаліція "Прозорі ради" проаналізувала рівень подання та оприлюднення петицій у Полтавській, Кременчуцькій і Миргородській міських радах та у Полтавській обласній раді. 

Юристи дослідили порядок подання, оприлюднення та розгляду петицій у цих чотирьох органах місцевого самоврядування Полтавщини, повідомила прес-служба Інституту аналітики та адвокації.

Наразі на офіційному сайті кожного органу місцевого самоврядування є згадка про електронні петиції.

Однак, у Миргородській міськраді та Полтавській обласній раді процедура реєстрації для участі в голосуванні та для створення власної петиції суттєво ускладнена необхідністю ідентифікації через банківські системи ідентифікації або електронно-цифровий підпис (ЕЦП), а в Кременчуцькій міськраді – через систему Bankid або ЕЦП.

Натомість, у Полтавській міській раді дана процедура не ускладнена, про що свідчить найбільша кількість підтриманих петицій серед досліджуваних сайтів органів місцевого самоврядування.

Кожен з жителів Полтавської області має можливість ознайомитися з петиціями, які набрали необхідну кількість голосів для розгляду.

Проте, вони не можуть підписатися на розсилку новин жодного сайту органів місцевого самоврядування, які потрапили в коло дослідження.

На усі петиції що були подані до Полтавської міської ради та набрали необхідну кількість підписів відсутні відповіді у зазначеному розділі на офіційному сайті.

В Миргородській міській раді та Кременчуцькій міській раді навпаки, на усі петиції, що набрали необхідну кількість є опубліковані відповіді на сайті. Натомість у Полтавській облраді жодна петиція не була підтримана необхідною кількістю голосів. 

Є чіткі вимоги закону до порядку розгляду електронних петицій. Зокрема, якщо петиція в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, вона розглядається як звернення громадян. У разі, якщо петиція все ж таки набрала необхідну кількість підписів в установлений строк то, по-перше, на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування оприлюднюється інформація про початок її розгляду.

По-друге, про підтримку або непідтримку електронної петиції публічно оголошується на офіційному веб-сайті головою відповідної місцевої ради. Крім того, відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована

- повідомив консультант з юридичних питань Вячеслав Курило.

Для ефективнішого використання такого інструменту громадського контролю як електронна петиція, юристи порадили запровадити практику розгляду всіх підтриманих петицій в строки визначені чинним законодавством з подальшим оприлюдненням результатів на офіційних сайтах.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

 

петиція, аналіз, розгляд, Інститут аналітики та адвокації

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.