ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 15.07

P


"Самопоміч" зберегла суверенітет України", - кандидати у депутати Верховної Ради Ольга Квасницька та Роман Семенуха

Журналіст "Полтава 365" за кавою зустрівся з кандидатами у депутати за списками ПП "Об'єднання "Самопоміч" Ольгою Квасницькою (активісткою, яка, зокрема, займається збереженням архітектурного обличчя Одеси) та народним депутатом Романом Семенухою.


 - Із чим, пані Ольго, ваша політична сила йде на парламентські вибори? Що вдалося зробити за минулу каденцію?
 - Перше, що вдалося, на мою думку - це не допустити змін до Конституції, щоби ДНР та ЛНР не набули особливого статусу. Це наполеглива праця всієї фракції і, зокрема, пані Оксани Сироїд, яка мужньо відстояла нашу позицію. По-друге, нам вдалося запровадити електронне декларування, створення таких важливих органів, як НАЗК, САП, Вищого антикорупційного суду. Крім того, всі законодавчі ініціативи щодо зниження податкового навантаження та дерегуляції економіки - також здебільшого наші напрацювання та ініціативи. Попереду - боротьба з офшорами на законодавчому рівні і, звісно, реальна, а не фіктивна судова реформа. На прикладі мера Одеси ми всі побачили, що саме відсутність невідворотності покарання, а також корупція, якою просякнуті всі рівні судової системи, не дає змоги притягти людину до відповідальності. Головне, щоб ми пройшли до парламенту і наші ініціативи були використані задля зміцнення державності.

- Наразі великим є запит суспільства на нові обличчя в політиці...
 - "Самопоміч" завжди була тим соціальним ліфтом, який допомогав людям своєю роботою показати, хто є хто. Я, наприклад, була депутатом міськради і ніколи не мріяла потрапити до Верховної Ради. У нас чимало нових облич. Це люди, які є професіоналами у своїй справі, і люди, відомі своїми серйозними соціальними проектами, втіленими у життя. Наша партія – це, перш за все, самодостатні люди, які можуть показати зроблене і зробити більше, якщо матимуть шанс.

 - У парламенті попереднього скликання "Самопоміч" - чи не єдина партія, що дотрималася гендерних квот. Плануєте продовжувати так і надалі?
Роман Семенуха: 
 - У політиці є таке явище, коли частина чоловіків ставиться до жінок не як до рівних. Це неправильно, тому що ефективність, професійність та порядність не залежать від статі. Це можна бачити на прикладі багатьох сфер, у тому числі і в політиці: ця Верховна Рада була першою, коли ми мали двох жінок – віце-спікерів. Тому добре, що така норма прописана у законі і навіть має фінансове стимулювання. Ми не просто підтримуємо гендерну рівність: у першій п'ятірці нашої політичної сили - чотири жінки! На жаль, уже очевидно, що в новому парламенті жінок буде менше, ніж чоловіків. Деякі партії навіть не намагалися витримати гендерну квоту. 

 - Які, на вашу думку, перспективи "Самопомочі" на виборах? Із ким у разі успіху готові об'єднуватися у новому парламенті?
 - Про перспективи треба питати у людей. Я відчуваю себе дуже спокійно. За п'ять років у парламенті ми показали себе гідно. У нас не було жодного корупційного скандалу, всі представники фракції ходили на роботу, не "кнопкодавили". Тому ми можемо спокійно йти до людей за вотумом довіри. З одного боку. З іншого - є колосальний запит на нові обличчя. Ситуацію ускладнює те, що 21 липня, у день голосування, більшість людей будуть у відпустках. Відповідно, середній клас, на який ми розраховуємо, відпочиває...

Тепер про те, з ким ми готові об'єднуватися. Які найголовніші виклики для нашої держави, на які парламент повинен відповідати? Перше - це загроза імплементації Мінських домовленостей у частині змін до Конституції. Це напряму загрожує суверенітету України. Поки що чітку позицію серед тих, хто має шанс пройти у Раду, я бачу лише у Радикальної партії, і, можливо, у Гриценка. Інші, як мені здається, готові так чи інакше торгувати нашою незалежністю в обмін на вдавану територіальну цілісність. Що таке Мінські домовленості? Це сценарій Кремля, адже там навіть слова жодного немає про Крим. Це визнання внутрішнього громадянського конфлікту, адже там немає жодного слова "Росія". Але нагадаю: у принципі, Україна мала цілісність у 1922 році, і в 1945 теж. Але не незалежність ...

Другий виклик - це економіка. Буде добре, якщо "Слуга народу" та "Голос" будуть разом із нами боротися за зміни. Так, ми пропонуємо ввести податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Читаємо програму Зеленського – там це є, але чуємо зараз, що це може бути не на часі. Далі дізнаємося, коли  люди почнуть говорити щиро.

 - "Самопоміч" упевнена, що ціну на газ можна зменшити майже на третину. Що розумієте під виразом "справедлива ціна"?
 - Україна наприкінці 1970-років видобувала 68 мільярдів кубометрів, а зараз - 20-21. При цьому споживаємо ми 31-32 мільярди кубометрів газу. Ми говоримо про те, щоби спершу вирівняти ситуацію, мати нульовий баланс. На  превелиукий жаль, і уряд Яценюка, і уряд Гройсмана винні в тому, що Україна не збільшила власний видобуток. Це сьогодні велика корупційна схема, і на перших особах країни лежить особиста провина за це. Всі – і ви на Полтавщині, і ми на Харківщині - знають, хто, де і скільки газу добуває. Якщо приберемо корупційну складову та працюватимемо з програмами з енергоефективності на зразок "Теплих кредитів", то зменшити ціну на газ цілком реально. Президент Зеленський має сьогодні вже чимало повноважень у цій сфері, але поки що ними не скористався. 

 - Чи варто "перезавантажити" вітчизняні суди?
 - Згадайте прізвище хоча б однієї людини в країні, яка б за часів Порошенка сіла за величезні розкрадання бюджету. Нема таких. От і відповідь. Ситуація абсурдна. Ті, хто десятиріччями грабував бюджет на мільярди, спокійно скуповують депутатські фракції та телеканали За часи незалежності кого покарали? Павла Лазаренка, якого правосуддя "наздогнало" у США. Дуже серйозні питання нині, в тому числі у ФБР, є до Дмитра Фірташа. Але не в Україні. Жоден посадовець часів Януковича досі не притягнутий до відповідальності. Розпіарена Порошенком так звана судова реформа - чиста профанація, і "Самопоміч" єдина фракція, яка за неї не голосувала. Я - за перезавантаження судової системи. Я би починав із Верховного суду. Це, як ефект доміно, дасть результат по всій країні.

політика, влада, Самопоміч, вибори

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.