ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 03.03


СБУ передала до суду справу махінацій з ремонтом аеропорту “Полтава”

Фінансова угода на понад сім мільйонів ​​гривень: СБУ передала до суду справу про розкрадання коштів під час капремонту аеропорту “Полтава”.  

Йдеться про генпідрядника і місцевих чиновників, які організували корупційну схему – вони уклали договір на проведення капітального ремонту декількох об’єктів. У тому числі будівлі “Аеропорту-Полтава”. Однак роботи, за даними слідства, виконали лише частково. Заощаджені гроші вони поклали собі в кишеню. А щоби не потрапити під приціл правоохоронців, вносили недостовірні відомості в акти виконаних робіт.

Як наслідок, за даними СБУ, винуватці завдали державі 7 млн ​​300 тисяч гривень збитків.

Нагадаємо, прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно екс-директора товариства та головного спеціаліста одного з департаментів Полтавської ОДА, які, ймовірно, замішані у розкраданні коштів з ремонту терміналу аеропорту «Полтава». Ексдиректору інкримінують зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права та службове підроблення, що спричинили тяжкі наслідки, ухилення від сплати податку на додану вартість, що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів в особливо великих розмірах, легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом у великому розмірі (ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 209 КК України). Працівника департаменту обвинувачують у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

Мова йде про уже екс-керівника ТОВ «БК «Центр-Буд» Сергія Штрикуля та головного спеціаліста відділу технагляду управління капбудівництва Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА Романа Сального.

За даними слідства, підрядник не виконав у повному обсязі ремонт приміщень аеропорту. Директор «Центр-Буду» вніс до акта приймання виконаних будівельних робіт завідомо неправдиві відомості. У свою чергу, працівник департаменту не перевірив обсягу проведеного ремонту та прийняв роботи. Через це товариство нібито незаконно отримало з державного бюджету майже 340 тис. грн.

Але це не все. Щоби ухилитися від сплати податків, директор у відповідних документах не відобразив результатів господарської діяльності товариства. Це призвело до фактичного ненадходження до держбюджету понад 7 млн грн.

Прокуратура вказує, що далі керівник компанії придбав для товариства автомобіль «Porsche Cayenne» — за кошти, отримані через несплату податків. Машину він подарував своїй матері і таким чином здійснив фінансові операції та правочини з грошовими коштами, одержаними злочинним шляхом, на суму майже 5,5 млн грн. 

аеропорт, зловживання, влада, ОДА, СБУ, суд

За темою:

  • Аеропорт "Полтава" просить ще 39,3 млн гривень з бюджету області
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.