ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:15 17.06


Сесія міськради у Полтаві планує розглянути 150 питань

На четверту сесію Полтавської міськради, яка має відбутися 18 червня, винесли рекордні 150 питань порядку денного. І більшість із них далеко не "технічні", як інколи їх називає Олександр Мамай.

Депутатський корпус у Полтаві наразі розділився на два табори: на тих, хто навіть не відкриває проєкти, адже отримує чіткі вказівки, та на тих, хто намагається у всьому цьому знайти зраду. Але для ретельного пошуку залишається занадто мало часу. Інколи це неможливо через відсутність проєктів.

Здавалося би, чого хвилюватися, адже усі питання, згідно з регламентом міської ради, мають опрацювати члени постійних депутатських комісій. Але засідання спеціально призначають на останні дні перед сесією, і депутати працюють у цейтноті. Та й взагалі, депутатські профільні комісії зараз більше схожі на фарс. Більшість голів — із "мамаєвців". Тож комісія рекомендує, не рекомендує, критикує чи не критикує лише у межах дозволеного верхівкою.

На сесії голосують питання, що не пройшли комісію. А що, так можна? Не можна. Але не у Полтаві.

У раді здорового міста засідання комісій — це дієвий інструмент, що дозволяє краще розібратися у питаннях, що їх планують ухвалити на сесії. Тобто депутати усіх фракцій збираються за одним столом, щоб вивчити, проаналізувати проєкти, висловити зауваження, рекомендації, внести зміни. Усе заради конструктиву. У Полтаві комісії існують лише у протоколах. І у голові Катерини Бабіч, що на кожну комісію подає понад десяток пропозицій та проєктів.

Роль депутата також усіляко нівелюється, а функціонал зводиться до банального натискання кнопки за вказівкою. В Олександра Мамая тепер власна "ядерна валізка". Але, здається, він загубив ключ-код, вважає Полтавська Хвиля.

Цьогорічні вибори були як ніколи напруженими. І мова навіть не про мерську гонитву. А про повернення дев'яностих і намагання отримати одноосібну владу в області.

Яскравий приклад того, як усе відбувалося — Подільська і Київська райради Полтави. Зараз тут головують члени команди або дотичні до ЗМ. У Подільській були сутички, тітушки, навіть, як заявляв Сергій Каплін, викрадення людей та погрози їм. У результаті головою став представник ОПЗЖ, а його заступником — від ЗМ. Цей випадок став прецедентним та легітимізував жорсткі методи політичної боротьби.

А от Київську райраду спершу очолила депутатка від "Слуги Народу". Ненадовго. Під час першої ж сесії її звільнили з посади без мотивувальної частини. Натомість у крісло вдруге сів Сергій Синягівський від партії "За майбутнє". І це лише два приклади узурпації влади.

Проте днями ЗМ втратила голову Кременчуцької райради. Там із четвертої спроби більшості депутатів вдалося все ж висловити недовіру Антону Самаркіну. Лише з четвертої спроби депутати змогли проголосувати - без бійок, блокування трибуни та тітушок не обійшлося.

Здавалося би, втрата одного голови нічого не важить. Але, якщо дивитися уважно, можна побачити, як хитається позиція ЗМ. І цей випадок може стати прецедентним, але в іншу сторону. Окремі опозиційні депутати у Полтаві уже висловили думку щодо того, що аналогічна ситуація чекає і на коаліцію навколо Олександра Мамая. Якщо припущення справдиться, уже восени полетять не лише птахи, але й мандати.

На користь цього свідчить те, що опозиція у Полтаві для початку спромоглася зірвати постійні депутатські комісії: РМ, СН, "Свобода", ЄС та окремі депутати від ОПЗЖ просто не приходили на засідання. Немає кворуму — немає комісії. Проте міська рада чомусь замовчувала цей факт непокори, пояснюючи непроведену комісію "технічними проблемами". 

політика, влада, сесія

За темою:

  • Пархоменко розкритикував "Слуг народа" в міській раді Полтави. ВІДЕО
  • Хто дав вказівку поліції переслідувати Капліна?
  • "Політичне замовлення" - думка про обшуки у Кременчуцькій РВА
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.