12:30 01.08 737
Олег Шумей, більш відомий за сценічним ім’ям SHUMEI, вперше приїхав у Полтаву, щоб дати зразу два концерти на підтримку свого першого альбому «Комета».
Так, 1 серпня о 17-й та о 19-й у Центрі культури та дозвілля у Полтаві він виступить із програмою "Комета".
Співак SHUMEI найбільше відомий виконанням композиції «Біля тополі» (пісні гурту «Enej»). Серед відомих композицій виконавця – «Пробач», «Тривога», «Буревіями» разом зі Златою Огнєвіч.
Чим новий альбом відрізняється від минулих робіт?
Альбом має абсолютно «бендове» звучання. Ми все записували наживо, там лише в одній чи двох піснях MIDI-клавіатуру використовували. Туди буде входити «Буревіями»… Якщо коротко, альбом матиме дуже гарне звучання, не буду «спойлерити» (розкривати всі секрети – ред.). Будуть і запальні пісні, і лірика, але не думаю, що між ними буде баланс, все ж таки ліричних композицій буде трішки більше.
Яка музика тебе надихає?
Я слухаю і нашу сучасну музику, але більш «старі» виконавці мені подобаються більше. Я «Queen» слухаю десь з 8-го класу, «Океан Ельзи» разом з «Бумбоксом» ще раніше почав. Також дуже люблю «Один в каное». Серед іноземних виконавців я теж віддаю перевагу «класиці»: Фредді Мерк'юрі, Елтон Джон, Майкл Джексон, але дуже полюбляю Біллі Айліш. Взагалі я слухаю тих виконавців, на яких я хочу бути схожим
Дехто каже, що твій тембр голосу нагадую Святослава Вакарчука. Це випадково чи ти підстроюєшся?
Ні, я не підстроююсь під нього. Звісно, що я Вакарчука навіть зараз багато слухаю, але це лише на перший погляд може здатися, що в нас схожі голоси. Якщо прислухатися, просто ввімкнути мій голос і його, то можна почути, що в нас зовсім різні тембри та навіть «фірмова» хрипотця відрізняється. Як раз можливо через хрип і може комусь здатися, що вони схожі, але навіть він буває дуже різним. Але ми думали, що будуть порівнювати з Вакарчуком, ба більше, навіть з Пономарьовим порівнюють.
Чи ти ще в пошуках свого ідеального звучання?
Мені здається, якщо ти музикант, ти завжди маєш бути в пошуках. Ти знайшов щось своє, але ти далі ще щось нове шукаєш. По суті, я тільки почав, роботи ще дуже багато, а це мій перший альбом, скажімо так, «перша проба пера». Звісно, інші альбоми будуть відрізнятися за звучанням, адже я буду ще більше набиратися досвіду, хоча й так за цей час багато досвіду набув, але треба не зупинятися.
Як виникла ідея зробити кавер на пісню польської групи Enej «Біля тополі», яка зробила тебе популярним?
Це якось спонтанно вийшло. Я записав за кілька тижнів до вторгнення пісню «Вона була така», почалася війна — я записав пісню «Тривога», вона перша «вистрілила», набрала мільйон переглядів на Youtube. І потім вийшло, що мені було потрібно записати якийсь «кавер», і моя увага зразу впала на «Біля тополі». Я давно знав цю пісню, вона ж популярна ще з Євромайдану.
Ми додзвонилися до менеджерів гурту Enej і вони нам сказали, що можна просто використовувати цю пісню, але вказувати, хто є авторами. Ми так і робимо. Проте ми вже, на справді, відходимо від пісні «Біля тополі», тому що я все ж таки не воєнний артист, якщо так можна сказати. Я б сказав, що я більше артист романтичних пісень. Ми це «Буревієм» і довели, тому що казали: «SHUMEI» — це артист одного хіта, а тут цим треком ми «розірвали» мережу. Обіцяю, що таких пісень ще буде багато.
Скільки міст ще почують твій новий альбом?
У нас був великий концерт в Оперному у Львові й в «Жовтневому» з презентації альбому, і вони вже були місяці чотири назад. Ми завжди хочем в альбом щось додати, але не можемо його дописати через те, що постійно виступаємо. Ми проїхали майже всю країну, а в жовтні ще буде тур на підтримку цього ж альбому, тому вже, мабуть, по другому колу будемо їхати в міста, але в Полтаві ми вперше, й зразу дамо два концерти, — розповів він журналісту сайту 0532
Під Кременчуком автомобіль збив пішохода
16:00 22.09