ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 30.11


Суд Києва скасував "заморозку" 50,3% акцій Полтавського ГЗК

Група Ferrexpo AG Switzerland через суд зняла обмеження, які були накладені на 50,3% акцій Ferrexpo Poltava Mining - Полтавського ГЗК.

Про це повідомляє сайт Ferrexpo. 

Суд Києва скасував "заморозку" 50,3% акцій Полтавського ГЗК (ПівдГЗК), що належить Ferrexpo AG Switzerland, у справі Жеваго і банку "Фінанси та Кредит" (заморозив» Печерський районний суд Києва).

Ferrexpo в своєму прес-релізі в понеділок повідомив: є успіх у клопотанні в українському суд про скасування обмеження на 50,3% акцій Південного ГЗК, що належить Ferrexpo AG Switzerland.

"19 червня 2020 року група оголосила, що районний суд першої інстанції наклали обмеження на 50,3% акцій Південного ГЗК. Після цього оголошення 6 жовтня 2020 року група повідомила, що вона безуспішно подавала апеляцію на цю постанову суду.

Нове клопотання про скасування обмеження було подано в суд в листопаді 2020 року, групі вдалося домогтися успіху щодо скасування даного обмеження (знерухомлення - ІФ) ", - констатується в прес-релізі.

При цьому уточнюється, що "група розуміє, що нова постанова суду про скасування обмеження щодо 50,3% акцій Південного ГЗК бути не може бути оскаржена".

Як повідомлялося, в кінці січня 2020 року Печерський районний суд Києва встановлював обмеження у розмірі 50,3% акцій FPM. Тоді компанія опротестувала цю постанову суду, адже обмеження  пов'язаними з поточними в Україні питанням щодо бізнесмена Костянтина Жеваго (бенефіціар компанії - ІФ) і одного з підприємств, що він володів до 2015 року (банк "Фінанси та Кредит" ). Згодом знерухомлення акцій було скасовано.

Крім того, повідомлялося, що НБУ 26 грудня 2019 року одержав виконавчі листи та Звернувся до Державної виконавчої служби (ДВС) для реалізації рішення Шевченківського районного суду від 1 жовтня 2019 року в стягнення з колишнього власника банку "Фінанси і Кредит" Костянтина Жеваго 1539000000 грн в користь Нацбанку.

"Ми будемо сприймати все Можливі правові заходи для стягнення коштів на виконання рішення в рахунок погашення заборгованості банку. В даний час загальний обсяг заборгованості банку" Фінанси та Кредит "перед національним банком за всіма кредитами рефінансування становить 6600 млн грн", - цитувала тоді прес-служба НБУ начальника відділу судової роботи з проблемними активами управління роботи з проблемними активами НБУ Сергія Бойко.

Нацбанк очікував, що частково заборгованість буде погашена за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Жеваго (фінансового поручителя за кредитами рефінансування) і підконтрольних йому компаній - майнових поручителів, до Яким центробанк також подав близько 30 судових позовів, уточнювали Бойко.

Центробанк відзначав, що Жеваго намагався оскаржити рішення суду, але не сплатила вчасно судовий збір, в зв'язку з чим Київський апеляційний суд 13 грудня минулого року повернув без розгляду його апеляційну скаргу. Це дозволило НБУ звернутися в ГІС относительно примусового виконання рішення райсуду. Однак пізніше прес-служба Жеваго уточнювала, що рішення було оскаржене.

Шевченківський районний суд Києва 1 жовтня 2019 року прийняв рішення про стягнення з колишнього власника банку "Фінанси та Кредит" Жеваго 1539000000 грн на користь НБУ в рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування, в той же час суд відмовив Жеваго у зустрічно позові у визнанні недійсним договору поруки, укладеного з НБУ.

У 2015 році Жеваго, Який на той момент був власником банку "Фінанси і Кредит", уклав з НБУ договір поручительства в погашенні кредитів рефінансування по ряду кредитних договорів, взяв на себе особисті зобов'язання по погашенню заборгованості фінансової установи перед центробанком. Оскільки Жеваго продемонструвала небажання сумлінно виконувати взяті на себе зобов'язання за договором поруки, в грудні 2015 року НБУ Звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

НБУ 17 вересня 2015 року прийняв рішення про Віднесення банку "Фінанси та Кредит" в категорію неплатоспроможних. На момент прийняття цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, Який опосередковано володів часткою в 97,67% акцій.

Ferrexpo - швейцарська залізорудна компанія з активами в Україні. Основною діяльністю є виробництво та експорт високоякісних залізорудних окатишів, використовуваних у виробництві сталі.

Південний ГЗК - основний актив котирується на Лондонській фондовій біржі британської гірничорудної компанії Ferrеxpo plc: вона володіє 100% акцій Ferrexpo AG, якій, у свою чергу, належить 100% акцій Полтавського ГЗК, 100% Єристівського ГЗК і 99,9% Белановский ГЗК.

суд, Гзк, Жеваго

За темою:

  • Мамай просить суд поновитися на посаді міського голови
  • На Полтавщині продовжили заборону руху всіх суден
  • За незаконний продаж підакцизних товарів чоловіку загрожує штраф
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.