ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 08.10


Суд присяжних: полтавці можуть долучитися до здійснення правосуддя

В Україні існує цей інститут здійснення народовладдя. І самому допомагати здійснювати правосуддя в нашій державі реально.

Про це повідомили у ГТУЮ у Полтавській області.

Суд присяжних – різновид розгляду в суді, при якому рішення по суті справи приймають непрофесійні судді.

Стати присяжним може будь-хто, потрібно лише звернутися до місцевої ради із заявою про включення до відповідного списку. Після чого, подані кандидатами документи розглядаються органом місцевого самоврядування для погодження, та формуються у списки присяжних.

У разі відповідності кандидата всім встановленим у законі вимогам до присяжних місцева рада своїм рішенням включає його до списку присяжних. Далі,  список присяжних направляється у відповідний суд.

Для участі у кожній конкретній справі, присяжних відбирає автоматизована система документообігу суду.

Присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні. Відсутність без поважних причин вважається неповагою до суду, за що передбачена адміністративна відповідальність.

Роботодавець зобов’язаний увільнити присяжного від роботи на час виконання ним обов’язків зі здійснення правосуддя. Відмова в увільненні від роботи вважається неповагою до суду.

Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя на строк не більше одного місяця на рік або на більший строк (для закінчення розгляду справи, розпочатої за їхньої участі).

За час виконання обов’язків у суді, присяжним, в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України, виплачується винагорода. Їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові.

Крім того, на час виконання присяжними обов’язків у суді, за ними зберігається місце основної роботи, а також всі гарантії та пільги, передбачені законом.

Час виконання народним засідателем чи присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу.

Важливо: на присяжних поширюються гарантії незалежності й недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків зі здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

суд присяжних, правосуддя, ГТУЮ

За темою:

  • Суддя Лариса Гольник: шанси відновити справедливість примарні
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.