ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 19.06


Суд знову заарештував акції Полтавського ГЗК у справі Жеваго

Суд у Києві знову заарештував 50,3% акцій "Ferrexpo Poltava Mining" (Полтавський ГЗК), - інформує швейцарська залізорудна компанія зі штаб-квартирою в Україні.

 

"Ferrexpo була проінформована про те, що районний суд Києва наклав нове обмеження на 50,3% акцій Ferrexpo Poltava Mining (FPM), що належать Ferrexpo AG Switzerland, єдиному акціонеру FPM. Ferrexpo AG опротестує це рішення суду найближчим часом", - повідомили у пресслужбі компанії .

Нова судова постанова аналогічна з судовою постановою, оголошеною групою 31 січня 2020 року, яку згодом було скасовано Апеляційним судом Києва 2 червня 2020 року, повідомляє Укррудпром.

"Група вважає, що це обмеження пов'язане з поточними в Україні питаннями, що стосуються Костянтина Жеваго і одного з підприємств, яким він володів до 2015 року. Діяльність Ferrexpo залишається незмінною, оскільки заморожування акцій не впливає на володіння акціями, але забороняє їх передачу. Крім того, Ferrexpo AG не має наміру і ніколи не збиралася передавати свою частку в FPM ", - повідомляє компанія.

31 січня 2020 року Ferrexpo повідомила, що український суд встановив обмеження у 50,3% акцій Ferrexpo Poltava Mining (FPM), що належать Ferrexpo AG Switzerland, єдиному акціонеру FPM.

2 червня Апеляційний суд Києва зняв арешт з 50,3% акцій Ferrexpo Poltava Mining (Полтавський ГЗК).

Український суд дозволив заарештувати колишнього народного депутата Костянтина Жеваго, який підозрюється в розтраті майна банку "Фінанси і кредит". Також Жеваго оголошений у міжнародний розшук.

Костянтину Жеваго 27 вересня минулого року було повідомлено про підозру у причетності до розкрадання коштів банку "Фінанси і кредит", де він є бенефіціарним власником на суму 2,5 млрд грн. Жеваго підозрюється в організації розтрати майна банку і відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України).

У 2015 році Жеваго, який на той момент був власником банку "Фінанси і Кредит", уклав з Національним банком договір поруки про погашення кредитів рефінансування по ряду кредитних договорів.

У грудні 2015 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку.

Жеваго за власною ініціативою залишив пост генерального директора компанії Ferrexpo, мажоритарієм і CEO якої він є.

Як повідомлялося, на початку серпня 2019 року Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило про підозру двом топ-менеджерам ліквідованого банку "Фінанси та кредит" у справі про розтрату 2,5 млрд грн коштів, повідомивши, що в розслідуванні фігурує колишній народний депутат.

Наприкінці вересня ДБР заочно вручило підозру екс-нардепу Костянтину Жевагопо у цій справі, а на початку жовтня ексдиректор ДБР Роман Труба заявив, що Жеваго вже оголошений в Україні в розшук і готується його оголошення в міждержавний розшук. У пресслужбі бізнесмена звинувачення заперечили, повідомивши, що він знаходиться на лікуванні за кордоном.

Ferrexpo — швейцарсько-британська залізорудна компанія з активами в Україні. Основною діяльністю є виробництво та експорт із України високоякісних залізорудних окатишів, використовуваних у виробництві сталі.

Найбільшим акціонером компанії є її СЕО, бізнесмен і власник ФК "Ворскла" Костянтин Жеваго - 50,3% акцій.

Відзначимо, світові ціни на залізну руду знизилися на близько 25% з липня минулого року, коли вони досягали максимуму за 5 років через побоювання з приводу поставок на тлі рекордних обсягів виплавки сталі в Китаї.

суд, скандал, розшук, акції, Костянтин Жеваго, Ferrexpo

За темою:

  • Двох кременчужан засудили: побили до смерті чоловіка
  • Мамай просить суд поновитися на посаді міського голови
  • На Полтавщині продовжили заборону руху всіх суден
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.