15:12 17.12 2912
Із 17 грудня у Полтаві третій рік поспіль зустрічає відвідувачів Святий Миколай – у волонтерському будиночку поруч зі Свято-Успенським кафедральним собором.
Уперше ідею організувати "Будиночок Миколая" в Полтаві реалізували волонтери ГО "Полтавський батальйон небайдужих" наприкінці 2015 року. Тоді поруч із кафедральним собором за підтримки полтавських підприємців розмістили будівельний вагончик, в якому облаштували "приймальню" Миколая. Тоді протягом місяця будиночок відвідали кілька тисяч дітей та дорослих.
Минулого, 2016 року, проект був переформатований та реалізований в новому вигляді: поруч із собором встановили дерев'яний котедж, виготовлений із карпатської деревини та привезений із Івано-Франківська. Тоді урочиста поява Миколая відбулася напередодні його іменин – 18 грудня.
Цього року сезон Миколая розпочався після недільного богослужіння в Свято-Успенському кафедральному соборі, по закінченні якого свій виступ парафіянам подарували вихованці дитячого вокального колективу "Домінус". Попри не дуже святкову погоду – на вулиці тепло і дощить кілька діб поспіль – юних відвідувачів у Миколая повно. Читають віршики, приносять малюнки, а натомість отримують солодкі подаруночки – печиво, цукерки, мандарини.
Традиційно, подарунки для полтавських дітей на новорічні свята збирають та передають небайдужі підприємці. Минулого року лише в будиночку Миколая протягом новорічних та різдвяних свят було роздано понад півтори тисячі солодких подарунків.
Минулого року лише за перші два дні – відкриття будиночку та свято Миколая – ми роздали близько тисячі подарунків діткам. Протягом наступного місяця, аж до Богоявлення, було роздано ще понад півтисячі подарунків. Цьогоріч завдяки небайдужим підприємцям також є чим порадувати дітлахів. А ми готуємо для благодійників сертифікати "Помічних Святого Миколая". Дехто жартує: "за 2016 рік є, за 2017 рік теж є, пора думати про Сертифікат за 2018 рік". А ми дуже вдячні людям за допомогу та підтримку
– розповіла керівник дитячих соціальних проектів ГО "Команда небайдужих" Ольга Зварич.
Будиночок Миколая працює щоденно – тут можна придбати сувеніри, хенд-мейд подарунки, солодощі, трав'яні збори, або просто випити кави чи чаю. Вторговані кошти волонтери збирають в скриньки, а потім спрямовують на благодійні проекти.
Всі кошти, які протягом цього місяця нам вдасться зібрати завдяки будиночку Миколая, ми спрямуємо на реалізацію одного з наших поточних проектів – створення інклюзивного дитячого майданчика. Все, що ми зібрали на благодійному ярмарку 14 жовтня, ми також спрямували на цей проект. Він доволі вартісний – лише саме покриття майданчика коштує понад сто тисяч гривень, а це навіть не половина суми
– розповіла волонтер-координатор ГО "Команда небайдужих" Олександра Сиротенко.
У вихідні та святкові дні всі охочі відвідувачі зможуть поспілкуватися з Миколаєм: розповісти йому віршик чи заспівати пісеньку, отримати подарунок з його рук, а також передати малюнки, які цілий місяць зберігатимуться в будиночку на виставці.
У будиночку чекають оновлення інтер'єру: попередні роки Миколай сидів на старинному кріслі, яке приватна родина надавала в тимчасове користування. Тепер у крісла новий господар, тож волонтерам довелося терміново вирішувати це питання. Сьогодні Миколая тимчасово посадили на меблі з театральних декорацій, але днями очікують приїзду справжнього трону із Західної України. Як розповідають волонтери, крісло виготовили з натуральної деревини карпатські майстри.
Не обійдеться цього року і без сюрпризу: напередодні Нового року та Різдва поруч із будиночком встановлять традиційний вертеп, який ілюструє народження Христа.
Також у полтавській резиденції Миколая з'явилася ще одна приємна опція: скринька для листів. Тепер кожен охочий може написати та покласти до неї листа з привітаннями чи побажаннями.
Будиночок працює щоденно з 10.00 до 19.00 години біля полтавського Свято-Успенського кафедрального собору за адресою: Соборний Майдан, 1.
Ольга СТЕНЬКО
На Полтавщині потонула 9-річна дівчинка
20:00 30.11