11:42 11.03 1913
10 березня в Полтавському літературно-меморіальному музеї імені Володимира Короленка відкрилася персональна виставка "Бути жінкою" художниці-аматора Тетяни Житченко.
В експозиції представлено 36 робіт мисткині: 14 сюжетних фотографій та 21 графічна робота. Картини створені в різних техніках, за допомогою різних засобів, проте об'єднані єдиною темою: жінка в усіх її іпостасях. Тут можна зустріти образи дівчинки, дівчини, жінки-матері, жінки-коханки, жінки-відьми.
Вперше я побачила роботи Тетяни Житченко на "Кадетаріумі", після чого в 2014 році ми організували її персональну виставку в нашому музеї. Вона була, скоріше, для дітей – на картинах були сховані загадки – але виставка мала неочікуваний, просто шалений успіх, навіть у дорослих. Ми ніколи не бачили, щоб до нас на художню виставку приходило стільки дітей. Цього року ми вирішили знову запросити до нас Тетяну. Виставку "Бути жінкою" планували ще з грудня минулого року
– розповіла науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею Короленка Людмила Вітенко.
Роботи для виставки створювалися, в основному, протягом минулого року. Хоча "Мавка" була написана в 2012 році та вже виставлялася на попередній виставці – її включили в експозицію на прохання координатора виставки, адже "Мавка" дуже полюбилася полтавцям. Одна з картин - "Материнство" - представлена у вигляді копії. Як розповідає Тетяна Житченко, роботу з аналогічною назвою вона створила й подарувала, але сподівалась отримати на час виставки, проте не встигла. Довелося за кілька тижнів до заходу писати аналогічну, хоча й не точну копію картини. Буквально за тиждень до експозиції, на початку березня, була створена також серія фотографій "Відьма", моделлю для яких стала подруга художниці Фіалкора Микитенко.
У контексті даного проекту я би представила себе як модель, муза, подруга та відьма (сміється). Ми давно планували подібний проект, але якось не складалося. Лише зараз, мабуть, прийшов час закликати весну. Щоби була не просто фотосесія, але мотив. Ми підібрали образ, а всі дії та сюжети фотографій народжувалися в процесі. До речі, чари спрацювали: первоцвіт, що довго не хотів розквітати, наступного дня розквітнув
– розповіла Фіалкора.
Це не єдина серія робіт, об'єднаних одним сюжетом, на виставці: експозиція також включає живописний триптих "Адам і Єва" та графічний квадриптих "Пузата мама" – монохромні роботи, виконані зі світлин реальних людей.
Я писала ці картини з фотографій, зроблених для фотоконкурсу в Рівному, в рамках якого майбутнім матусям на їх животику малюють за вибором різні картинки. Тож, були там і павич, і мавпочка з дитячого мультику. Я навмисне не малювала обличчя, натомість додала орнамент навколо жіночих постатей – це як шлейф, аура навколо жінки в період вагітності
– пояснила Тетяна Житченко.
Тетяна – не професійний художник. За освітою вона – педагог, працює вихователем у дитячому садочку. Втім, душею відчуває поклик до художньої творчості.
— Я не той художник, який мріє заробити творчістю на хліб. Для мене важливо показати те, що йде з мого серця, свій внутрішній світ. Я не вважаю це важким – створити, наприклад, фотографію чи портрет, зробити приємно тій людини, яка є героєм моєї роботи, – додає мисткиня.
Хоча картини Тетяни Житченко створюють враження ілюстрацій до літературних творів, їй поки ще не доводилося ілюструвати книжки. Втім, в її творчому доробку є ілюстрації до віршів поетів із полтавської творчої організації "Magnum opus". Також на виставці представлений портрет Анни Ютченко, яка не тільки пише вірші, але й зняла фільм про Тетяну.
Ольга СТЕНЬКО
Історія фракцій Age of Sigmar: Союз Ордену
09:02 31.10
Як полтавцям отримати "тисячу Зеленського"
12:00 30.10