20:00 20.11 980
Майже 1,5 мільйони гривень отримало комунпідприємство у Миргороді за вторсировину, яку відібрали на сортувальній лінії та відправили на переробку.
Про це Суспільному повідомив майстер дільниці підприємства "Спецкомунтранс" Олександр Безуглий.
Сортувальна лінія у місті працює майже 11 місяців.
Пляшки, картонні коробки та скляні банки, які викинули у сміттєві баки, сортують робітниці комунального підприємства "Спецкомунтранс", що у Миргороді.
"Сортуємо пляшку по кольору – де біла, де коричнева, де блакитна, де у нас тетрапаки, де картон, де жерстяна пляшка, алюмінієва банка. Також скляна пляшка", — каже робітниця з благоустрою підприємства "Спецкомунтранс" Тетяна Маслова.
Роблять це за допомогою сортувальної лінії, яка у місті запрацювала наприкінці минулого року. За цей час зібрали та відправили на переробку понад 217 тонн склобою, більше 56 тонн ПЕТ-пляшок, та майже 40 тонн паперу.
"До утворення Миргородської територіальної громади місто Миргород продукувало у середньому близько 30 тисяч тонн сміття на рік. Після приєднання населених пунктів громади ця цифра збільшилася в півтора рази. Частка вторинної сировини у ньому складає десь відсотків 20-25", — говорить начальник підприємства "Спецкомунтранс" Олександр Онищенко.
"Зібрана вторинна сировина потрапляє на майданчик для сортування. Потім за допомогою механізованого навантажувача перевантажуємо вторинну сировину у приймальний бункер сортувальної лінії, де потім за допомогою ручного відбору працівники сортувальної станції відбирають вторинну сировину", — розповідає майстер дільниці санітарної очистки підприємства "Спецкомунтранс" Олександр Безуглий.
Сміття, яке не підлягає переробці.
Відсортована сировина потрапляє у мішки, а сміття, яке не підлягає переробці, – до контейнера.
"Зараз нам легше, бо ми сортували сміття руками, вкидали сміття лопатою у контейнер, а зараз сміття йде поступово у сміттєві баки. Це нам на руки легше", — каже робітниця з благоустрою підприємства "Спецкомунтранс" Тетяна Маслова.
"Ця сортувальна лінія була закуплена минулого року по обласній програмі підтримки громад. Виділено було кошти на закупівлю у розмірі 1 мільйон 200 тисяч гривень. Це було 50 відсотків нашого співфінансування з міського бюджету і 50 відсотків з обласного бюджету", — говорить заступник голови Миргородської міської ради Сергій Швайка.
Вторсировина у тюках.
"До цього ми усю відібрану сировину сортували протягом тижня. Зараз це відбувається за два дні. Далі ці "Big Bag" (великі мішки – ред.) направляються на дільницю по пресуванню, де пресується у тюки, які потім ми відправляємо на заводи по вторинній переробці", — розповідає майстер дільниці санітарної очистки підприємства "Спецкомунтранс" Олександр Безуглий.
За вторсировину, яку відправляли на переробку, підприємство отримало гроші. За склобій – це понад 363,5 тисячі гривень, за ПЕТ-пляшки – більше 851 тисячі гривень, а за папір – 222 тисячі 260 гривень. Загалом за майже 11 місяців отримали приблизно 1,5 мільйони гривень.
"Ці кошти перш за все спрямовуємо ми на пальне, щоб обслуговувати ці населені пункти додаткові, які з’явилися у нашій громаді, і на виготовлення засобів для збору вторинної сировини", — каже начальник підприємства "Спецкомунтранс" Олександр Онищенко.
За словами Олександра Онищенка, поки сортують вторсировину, яку збирають лише у місті Миргороді.
Як обрати спеціаліста по контекстній рекламі?
09:14 09.09