14:32 18.01 2229
Проект бюджету Полтави з доходами в один мільярд 700 мільйонів гривень з урахуванням інфляції (минулого року було "лише" 700 мільйонів) обговорили на погоджувальній раді в міськвиконкомі.
Сьогодні на погоджувальній раді в Полтавській міській раді голови фракцій, мер міста Олександр Мамай, його креатура на посаду секретаря Оксана Деркач, заступник міського голови Юрій Кропивка та начальник бюджетно-фінансового управління Тетяна Чумак обговорили: коли буде прийнятий бюджет Полтави, як бути із фінансуванням професійно-технічних закладів та проїздом пільговиків у громадському транспорті.
Нарада відбувалася відносно спокійно, якщо порівнювати її із другою сесією міської ради 25 грудня, коли були вибиті двері у кабінет міського голови. Олександр Мамай прокоментував ситуацію, коли 23 депутати із чотирьох фракцій зібралися без нього 30 грудня і провели свою сесію, на якій погодили склад і голів постійних депутатських комісій:
Не знаю, що там у вас відбулося, але те, що ви збиралися і хочете працювати - це дуже добре!
Натомість Андрій Матковський, його суперник на минулих виборах і керівник фракції Блока Петра Порошенка, парирував:
Ви можете виховувати апарат, але не треба виховувати депутатів!
Олександр Мамай категорично не визнає захід 30 грудня другою сесією міської ради, тому що він був проведений без його участі:
У вас своє трактування закону, у мене - своє. Якщо комусь щось не подобається - йдіть до суду.
Загалом на погоджувальній раді депутати і мер більше години сперечалися через низку питань, головним із яким був проект бюджету Полтави на 2016 рік. З цього приводу мер Полтави зазначив: документ у стадії розробки і опрацьований у кількох варіантах відповідно до Бюджетного кодексу України. На прохання присутніх до депутатської кімнати була запрошена начальник бюджетно-фінансового управління Тетяна Чумак. За її даними, тільки минулої п'ятниці податківці надіслали остаточні показники майбутніх податкових надходжень до бюджету міста, без яких було неможливо його звести. За словами Тетяни Чумак, це сталося через зміни у податковому законодавстві.
Голови фракцій Андрій Матковський та Олександр Шамота критикували Тетяну Чумак і дорікали їй маніпулюванням законодавчими нормами. Наприклад, за їхніми даними, міська влада оголосила тендер на прибирання міста у 2016 році вартістю 63 мільйони гривень при несформованому і неприйнятому бюджеті.
Додатковим навантаженням для міського бюджету Полтави у 2016 році стало утримання професійно-технічних закладів: його "переклали" з державного бюджету на місцеві. На потреби закладів цьогоріч місто має витратити 65 мільйонів гривень.
Ще однією проблемою є пільгове перевезення у громадському транспорті. Зазвичай для пільговиків Полтави надходило близько 30 мільйонів гривень на рік, але у 2016-му ці видатки у Держбюджеті передбачені не були. Тим не менше влада обласного центру взяла на себе і фінансування тролейбусного управління, і пільгові перевезення, адже місто у січні 2016-го живе на 1/12 від бюджету міста січня 2015-го, тобто "якісь кошти є", повідомили Мамай і Чумак.
Загалом дохідна частина бюджету Полтави у 2016 році через реформи з децентралізації та інфляцію прогнозується на рівні 1 мільярда 700 мільйонів гривень, тоді як у минулому вона складала приблизно 700 мільйонів гривень.
На думку Олександра Мамая, наступну сесію Полтавської міської ради можна провести вже у середу або в четвер. Тоді як голова фракції "Свободи" Юліан Матвійчук вважає, що депутати не встигнуть підготуватися до неї раніше п’ятниці.
Нагадаємо, станом на 1 січня Полтава (а також її районні ради) залишається єдиним обласним центром в Україні, який не має свого бюджету - через політичні чвари між депутатами. Окрім неї, на Полтавщині тільки Рунівщинська сільська рада не прийняла свій бюджет - до цього часу там не оголошені результати минулорічних виборів.
Також на раді обговорили прибирання міста від снігу та вибори секретаря міської ради.
Анна СОЛТОВСЬКА