ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:37 27.01


У мерії за логотип від дизайнера з Росії хочуть звільнити не того

Полтавський міськвиконком заявив, що не замовляв логотип міста у російського дизайнера. Працівник, якого звинувачують у самоуправстві, може бути звільнений. Але документи говорять, що його ініціативу все ж погодили вищі чиновники.

Ще 22 січня на сайті "Полтава туристична" повідомили про те, що відтепер у Полтави з'явилося своє власне лого. Знак містить елементи, взяті як із нинішнього герба міста, так і нові дизайнерські деталі, що нагадують візерунки з екстер'єру Краєзнавчого музею. Верхня частина логотипу містить три бутони квітки, що символізують, за словами розробників "три історичні пагорби стародавньої Полтави: центральна – Іванова Гора, ліворуч – Монастирська, праворуч – Інститутська".

Dad Studio

Логотип загалом має вигляд літери "П", яка є першою у назві нашого міста. Цей дизайнерських хід студія Артемія Лєбєдєва використала не вперше. Подібні логотипи були свого часу розроблені для російських міст Перм, Ярославль, Єкатеринбург.

Привертає увагу зображення лука, яке на логотипі, вочевидь, символізує "героїчну історію міста".

Однак виявилося, що засновник дизайн-студії Артемій Лєбєдєв не приховує своїх поглядів на відносини України і Росії останніх років. Зокрема, він назвав анкесію Криму "відмінною менеджерською операцією". Та після того, як співробітники київського офісу висловили свою незгоду з позицією Лєбєдєва, було звільнено керівника офісу. Після інциденту зі студії пішли ще кілька співробіників. Вже через рік після анексії Криму Росією, студія Лєбєдєва розробила новий лого для півострова. Цитуючи офіційний сайт студії: "Спустя год со дня вступления Крыма в состав России полуостров получил новый логотип и систему визуальной идентификации".

А ось ще одна цитата з його блогу:

Так получилось, что Россия сегодня умнее и сильнее. А на Украине сегодня политический п...ец и ад (хотя начиналось все с благородных намерений). Признание этого факта никоим образом не может означать то, что русские и украинцы должны думать друг о друге как о врагах. Война между Россией и Украиной - такая же чушь, как война между Москвой и Питером. Этого не может быть никогда. Наш магазин в Киеве несет убытки, потому что на Украине модно бойкотировать русские товары. Это бред сивой кобылы, сиюминутная обида, которая пройдет. Мы переживали и не такое. Никакой Путин не заставит меня думать про Украину как про врага. Ну да, просто сейчас на Украине тупая (реально тупая, невероятно тупая) власть.

Яким чином і за які гроші домовилися про розробку логотипа від представника іншої держави, який вважає, що в Україні зараз "пекло", нам пояснило інформоване джерело з проханням не вказувати прізвище.

Логотип розроблявся безплатно. Такою була пропозиція самої студії, точніше, її київського офісу. Саме тому на цю пропозицію і пристали. Переговори велися ще влітку. Студія хотіла таким чином зробити собі рекламу.

Віталій Павлов, начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського МВК, на сайті "Полтава туристична" написав :

Даний туристичний логотип був розміщений на сайті "Полтава туристична" як пробний варіант і не є остаточним затвердженим логотипом м. Полтава. Затвердженню логотипу передує його розгляд на щойно створеній профільній депутатській комісії з питань розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму. Ажіотаж навколо запропонованого туристичного логотипу хотілось би бачити щодо його графічного вирішення.

Однак, коли навколо логотипу і його авторів розпочався скандал, міськвиконком відхрестився від співпраці зі студією. У повідомленні на сайті міської ради йдеться:

Полтавська міська рада та її виконавчий комітет повідомляють: ніяких офіційних замовлень щодо створення логотипу міста Полтавський міськвиконком студії Лебедєва, як і будь-кому іншому, не робив! Жодної копійки з міського бюджету на замовлення або створення логотипу міста не було витрачено!

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська прокоментувала інцидент так:

Я хочу запевнити громадськість, що щодо розробки логотипу управлінню культури, а саме відділу туризму, ніхто ніяких вказівок не давав. Так, логотип потрібен, так, це питання актуальне, але воно поки що не виносилося на розгляд або в план роботи. Запевняю, що жодних фінансових ресурсів на це не виділялося. Щодо оприлюднення логотипу як такого, що вже затверджений – на мою думку, тут було перевищення службових повноважень начальником відділу туризму, адже він не погодив цього питання ні з ким.

Тепер кар'єра чиновника Віталія Павлова під загрозою - його звинуватили у самоуправстві. 

Однак у нашому розпорядженні є документи, які свідчать, що він свою ідею погодив із вищим керівництвом - і тоді воно не було проти. Ось скан-копія листа, котрого отримала дизайн-студія Лєбєдєва:


Звертаємо увагу на дату листа, на його зміст - прохання міськвиконкому - та підпис посадовця. Це начальник управління культури Лариса Кречко. Вона працює і досі й жодним словом не обмовилася про свою участь у конфлікті навколо свого підлеглого.

Таким чином, зміст листа суперечить офіційно оголошеній Світланою Тарашевською позиції міськвиконкому.

Готові надати слово кожному із згаданих у цьому матеріалі персонажів. Зокрема, хотілося б почути коментарі від Лариси Кречко та нову (чергову) позицію Світлани Тарашевської.

Олександра ЗВИЧКО, Лесь ГАВРИЛОВ

логотип, герб, Лєбєдєв, студія, дизайн, Павлов, культура, міськвиконком, чиновники, бюджет

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.