ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 14.09


У Полтаві контролюватимуть, якою мовою спілкуються перевізники

Щоби популяризувати українську серед полтавців, в обласному центрі перевірятимуть порушення мовного закону на рекламних вивісках, у громадському транспорті та у веденні документації. 

 

Про те, що влада контролюватиме, якою мовою спілкуються перевізники, стало відомо з Програми розвитку української мови у Полтавській громаді. Її планують реалізовувати до 2025 року, якщо проєкт підтримають на сесії Полтавської міської ради 15 вересня.

Документ має рекомендаційний характер і покликаний поширювати та розвивати українську мову в освіті, політиці, бізнесі та інших сферах. 

Для підвищення рівня володіння державною мовою у Полтаві планують кілька заходів:

  • проводитимуть фестивалі, літературні заходи, виставки та конференції на українську тематику;
  • організовуватимуть курси з вивчення української мови для представників нацменшин, тимчасово переміщених осіб та  іноземців;
  • перевірятимуть дотримання мовного закону у міській раді, комунальних підприємствах  та бюджетних установах;
  • контролюватимуть за зовнішньою рекламою та іншомовними рекламними вивісками.

Після ухвалення програми перевізники матимуть спілкуватися з пасажирами українською. Тому перевірятимуть дотримання мовного закону і в транспорті.

Розвиток української мови в освіті

Щоб заняття в університетах, школах та дитсадках проводили лише українською, а вчителі могли покращити свій рівень знань, у Полтаві організують мовну школу для викладачів.

Інститут розвитку міста розробив спецкурси з ділової української мови та культури мови для директорів шкіл, садочків та гуртків.

До проведення курсів з української у Полтавській громаді запрошують волонтерів та педагогів.

У липні в Україні почав діяти закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який зміцнює статус української мови у різних сферах нашого життя. Тому якщо до вас почали спілкуватися російською, або  відмовили надати інформацію чи послуги українською – це порушення вашого права.  

Що робити у разі порушення мовного закону пояснила юристка центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анна Кожушко виданню «Цукр»:

  • спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою. У разі відмови, звертайтеся до керівництва закладу або на «гарячу лінію» установи. Якщо і це не працює – зніміть це на відео, запишіть на диктофон чи попросіть двох свідків письмово підтвердити порушення;
  • після цього звертайтеся до Уповноваженого із захисту української мови. Письмову скаргу надсилайте за адресою 01001, м. Київ, провулок Музейний 12, Уповноваженому із захисту державної мови. Електронну скаргу можна надіслати на пошту [email protected]. У ній вкажіть своє ім’я, прізвище, місце проживання, суть скарги, хто, коли, де і як порушив закон. Додайте також зафіксовані докази;
  • на сайті Уповноваженого також є онлайн-форма для звернень, яка іноді може тимчасово не працювати. 

Якщо вашу скаргу схвалять, закладу або оголосять попередження, або випишуть штраф – 3400-8500 гривень після першого порушення, після повторна сума зросте – від 8500 до 11900 гривень.

мова, влада, транспорт

За темою:

  • АМКУ викрив змову учасників тендеру щодо реставрації полтавської філармонії
  • На Полтавщині військового у формі не пускали до ресторану випити кави
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.