ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:28 14.10


У Полтаві на благодійному ярмарку зібрали майже 33 тисячі гривень

14 жовтня в Полтаві на майдані поруч зі Свято-Успенським кафедральним собором провели традиційний благодійний ярмарок та гастро-фестиваль "До Енея на гостину", під час якого зібрали благодійні кошти.

фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова фото Олега Журавльова

Традиція проводити благодійні ярмарки на Соборному майдані належить громадській організації "Полтавський батальйон небайдужих" і налічує трирічну історію – на початку 2015 року, на Богоявлення (Водохрещу – авт.) стартував перший подібний захід, тієї ж зими ( на Стрітення) відбувся ярмарок, який приніс не тільки кошти, але й великий резонанс серед містян – тоді захід відвідало понад три тисячі гостей.

Ярмарок на Покрову на цій місцини проведений утретє. Хоча загальна структура заходу залишається незмінною – благодійний продаж напоїв та наїдків, виробів хенд-мейд, фото-хона, розваги та концертна програма – залишається незмінною, кожного разу організатори готуюсь щось особливе, тож жоден Ярмарок не подібний до іншого.

Основною родзинкою Покровського свята став гастро-фестиваль "До Енея на гостину", в рамках якого гостям надали можливість спробувати старовинні українські стави, про які писав у безсмертній "Енеїді" ще Іван Котляревський. Головним автором ідеї став автор книги "Чого не їли наші предки" Віталій Закладний. Віталій Петрович розповідає, що на написання книги його наштовхнули дитячі спогади – перелік страв, що подавалися гостям на відкритті пам'ятника Івана Петровича Котляревського в 1903 році – "карта обіду" тоді була представлена в експозиції. І складався той список страв жінкою, яка служила при Котляревському ключницею та розпорядницею, тож природно припустити, що такі ж страви куштував ще сам літератор.

Взявши перелік страв з "Енеїди", Віталій Закладний шукав їх рецепти по селах, серед старожилів – виходило ціле етнографічне дослідження. Багато чого вдалося дізнатися від своїх родичів – адже Закладні походять від старого козацького роду, про що свідчать записи в церковних метриках ще 18-го століття.

Стіл наших предків – то зовсім інші страви. Наприклад, коли борщ вже був традиційною українською стравою, на цих територіях не знали ані картоплі, ані томатів. Але він готувався на буряковому квасі, засмажений, зі шпундрою (свинина, тушкована з квашеним буряком), зеленню та сметаною. До нього подібний зараз польський борщ. А те, що ми їмо, це зовсім інших витвір, його треба назвати якось по-іншому

  – розповідає Віталій Закладний.

Страви для Ярмарку готували майже два дні – смажили, варили, парили та пекли. Книші, сластьони та шулики, кишки (начинені гречкою та пшоном), паштети в кахлях – старовинні українські наїдки – доповнили більш традиційними галушками та варениками, шашликами, пловом і кулішем та смаженою ковбасою.

Не тільки тілесною поживою порадували організатори відвідувачів – для всіх охочих організували концерт, який був розрахований на майже п'ять годин. Оскільки до організації свята долучилося обласне управління культури, на заході виступили відомі на Полтавщині та далеко за її межами колективи.

Так, концерт відкрив хор "Калина", запальних пісень співали солісти Полтавської філармонії, студенти "Української академії лідерства" – вони, до слова, також взяли участь в ярмарку в якості волонтерів – допомагали продавати страви, розгортати та збирати торгове обладнання, підтримувати порядок на майдані.

На жаль, розповідає організатор концертної програми, режисер Наталія Гнітій, не все вдалося – деякі колективи (зокрема, міського будинку культури – наприклад, ансамбль "Лтава") не встигли виступити через опади – по обіді ярмарок несподівано накрило рясним дощем.

Попри опади – зранку також дощило – близько півтори тисячі полтавців не всиділи вдома та прийшли на Соборний майдан відсвяткувати День захисника України разом з улюбленою волонтерською організацією. І хоча захід в підсумку видався не вельми велелюдним, волонтерам таки вдалося здійснити основну мету заходу: були зібрані благодійні кошти.

Про зібрану суму на своїй сторінці відзвітувалася голова громадської організації Наталія Гранчак. Протягом ярмаркового дня було зібрано 32986,14 гривень. Кошти планують витратити на облаштування інклюзивного дитячого майданчика.

Ми виношуємо цю мрію вже кілька місяців – збираємо думки, поради, консультуємося з фахівцями. Дуже хочемо облаштувати такий майданчик, щоб ним могли зручно й безпечно користуватися діти з особливими потребами – такого наразі в Полтаві немає. Проект поки що не замовляли, навіть не визначилися з місцем. Дуже хотілося би зробити це в Сонячному парку, але перемовини з міською владою та профільними фахівцями ще попереду. Зараз маємо на меті зібрати хоча б половину коштів. Звісно, поки що коштів недостатньо, але шукатимемо можливість – спрямуємо гроші, які збираємо в Будиночку Миколая

  – пояснила голова ГО "Команда небайдужих" Наталія Гранчак.

ярмарок, благодійність, батальйон небайдужих

За темою:

  • У Полтаві відбувся форум-ярмарок крафтової продукції
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.