ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 02.03


У Полтаві назвали вулицю іменем Уласа Самчука 

Відповідно до розпорядження Полтавської обласної військової адміністрації, вулицю Сємьона Гетьмана в обласному центрі перейменовано на честь українського письменника-націоналіста Уласа Самчука. 

 

Улас Самчук, один із значних українських письменників XX століття, народився у селі Дермань на Рівненщині. Від ранніх років він захопився літературою, що було зумовлено як його родинним оточенням, так і історичними обставинами. Відомий своїм романом "Марія", який розкриває трагічні події Голодомору 1932-1933 років, Самчук також творив численні інші літературні та публіцистичні роботи. Багато років працював журналістом.

Зокрема, його стаття "Нарід чи чернь" стала знаковою у питанні самоусвідомлення української нації. Самчук стверджував, що "не все одно, якими іменами названі вулиці наших міст", підкреслюючи значення національної ідентичності. Самчук також був активним учасником українського національного руху, зокрема у 1937 році став членом Організації українських націоналістів. Був головним редактором газети "Волинь" до березня 1942 року. Публікації Самчука часів Другої світової відрізнялися політичною орієнтацією на нацистську Німеччину як єдиного союзника України. А сам автор у своїх численних антисемітських публікаціях вказував на те, що "головним ворогом українського народу є московсько-жидівський більшовизм". На думку українських істориків, лідером антисемітських публікацій на Рівненщині у 1941-44 роках був саме часопис "Волинь".  Газета ніколи не писала про масові знищення єврейського населення нацистами.

Після війни він емігрував з Німеччини до Канади, де продовжив свою літературну діяльність.

Помер Улас Самчук 9 липня 1987 року в Торонто, де й був похований. Його творча спадщина залишається важливою частиною української літератури та культури.

Держава Ізраїль неодноразово зверталася до українців із проханням не займатися меморіалізацією пам'яті таких історичних діячів, як Максим Залізняк, Василь Левкович, Улас Самчук, Василь Сидор, Кирило Осьмак, Олександр Вишинський, Василь Галас, Ярослав Старух, Андрій Мельник. "Ми вважаємо, що вшанування тих, хто співпрацював з нацистським режимом, є зневагою до пам'яті шести мільйонів євреїв, знищених нацистським режимом", - зауважило посольство держави Ізраїль в Україні.

історія, пам'ять, література, націоналізм, Улас Самчук

За темою:

  • З фасаду педуніверситету демонтували дошку Макаренку
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.