ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:22 27.11


У Полтаві показали жіночий погляд на війну

27 листопада у Полтаві відбулося відкриття фотовиставки "В об'єктиві війни. Жіночий погляд". Фотожурналістка Анна Чапала, волонтерка Олександра Сиротенко та військова Алла Федорченко представили свої творчі роботи.

Загальна ідея виставки полягає в тому, що на Сході України триває війна і захисникам потрібна допомога мешканців мирних міст. Виставка складається зі світлин, зроблених жінками –  ілюстрація саме жіночого погляду на війну.

Це наш погляд, бо він відрізняється від погляду на війну чоловіків,ми  намагалися показати як трагічні, так і світлі події. Бо на війні є  не тільки втрати й біль – тут є і дух братерства, і особливий специфічний гумор

– розповіла керівник Центру реабілітації ветеранів АТО волонтерка Олександра Сиротенко.

Виставка складається з 36 світлин, автори яких – жінки, у чию долю з початком військової агресії на схожі тісно вплелася війна.

Деякі світлини зроблені  Олександрою Сиротенко  під час чисельних відвідин зони АТО в складі гуманітарних місій "Полтавського батальйону небайдужих".

Про одну зі світлин – туман над зоною АТО – Олександра розповідає, що одного візиту група волонтерів заночувала в штабі АТО, а ранком побачили щільний, липкий туман – він навіював моторошні відчуття. Тоді й була зроблена ця світлина.

За кілька місяців по тому, в свій крайній візит на позиції українських військових поруч із Дебальцевим вона вдруге побачила такий самий щільний туман, який ніс відчуття тривоги та небезпеки.  

Поверталися звідти вже через вузький "коридор", дорогою, яка тоді прострілювалася, а за кілька днів селище Дебальцеве було окуповане.

Про двох інших авторок світлин, представлених на виставці, Олександра Сиротенко каже: "Аня – професійний фотограф, Алла має великий досвід, а я просто маю фотоапарат".

Алла Федорченко має досвід військової служби – виконувала обов'язки прес-секретаря батальйону особливого призначення"Січ". Вона бачила війну зсередини: "на одному плечі автомат, на іншому – фотоапарат", розповідають про неї побратими.

 Серед її світлин виділяється фотографія, де військові посміхаються в камеру тримаючи торт з іменинною свічкою. Це бійці батальйону "Січ" святкували першу річницю свого військового формування на позиціях в селищі Піски.

Анна Чапала – журналіст, штатний  кореспондент комунального видання, неодноразово відвідувала зону АТО з редакційними завданнями, має немало матеріалів на цю тему – не  тільки світлин, але й інтерв'ю та публікацій.

Інша фотографія, на якій зображені двоє усміхнених хлопців зі світлими поглядами, має сумну історію. Одного з двох бійців батальйону "Січ" вже немає на цьому світі – Мирослав Мисла з позивним "Миротворець" загинув минулої осені під час виконання бойового завдання поблизу селища Кримське.

Окрім світлин, в експозиції виставки дві інсталяції. За допомогою них автори  виставки показують, що війна стосується як чоловіків, так і жінок, яким протягом багатьох століть доводилося так само ставати на оборону рідної землі, поєднуючи в собі жіночність і красу разом з мужністю та стійкістю. Тут поруч стоять червоні черевички і військові берці, легковажна сукенка посміхається барвистими квітами на фоні військової форми.

Це особисті речі Олександри Сиротенко. На початку своєї волонтерської діяльності дівчина принципово їздила в зону АТО виключно в дівчачих барвистих сукнях. Розповідає, що таким чином намагалася привезти українським захисникам частинку "буденного мирного, домашнього".

Я робила це свідомо – бо хлопці бачать там багато форми, а я – як символ дому. Привозила домашні смаколики, щоб люди знали, що про них тут пам'ятають і чекають. Так само Алла Федорченко, коли приїжджала з ротації додому, принципово носила лише сукні, на противагу камуфляжу, який їй доводилося носити в зоні АТО

– пояснила Олександра. 

 

Виставку "В об'єктиві війни. Жіночий погляд" можна побачити з 27 листопада по 7 грудня в приміщенні "Ветеранського центру соціально-психологічної реабілітації учасників АТО". за адресою вулиця Спаська, 10.

Проект реалізується громадською організацією "Полтавський Батальйон Небайдужих" та Міжнародним фондом "Відродження".

 

фотовиставка, жіноче обличчя, війна

За темою:

  • У Полтаві відкрилася фотовиставка "Погляд із минулого"
  • У Полтаві стартував розпродаж рослин для дачників
  • Міжнародна виставка "Це графіка" відкрилася у Кременчуці
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.