ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:51 08.11


У Полтаві презентували краєзнавчу книгу

У Полтавському краєзнавчому музею ім. Василя Кричевського презентували книгу Ганни Грибан та Володимира Халимона "Гортаючи сторінки Полтавщини", що розповідає про історію нашого краю.

Книгу, видану ще наприкінці 2016 року, презентували полтавцям лише зараз – хоча видання отримало схвальні відгуки й відзнаку в номінації "Краєзнавче та туристичне видання" на конкурсі "Краща книга виставки-форуму 2017", що проводився в рамках XVIII Всеукраїнської виставки-форуму "Українська книга на Одещині".

Видання "Гортаючи сторінка Полтавщини" – повнокольорове, складається з 448 сторінок, видано невеликим накладом у 1000 примірників. Книга розповідає історію Полтавщини від давнини до початку 2016 року. Зокрема – про ленінопад, революцію гідності, волонтерський рух (наприклад, діяльності "Полтавського батальйону небайдужих" присвячено два розвороти). Книга має науково-популярне спрямування, розрахована на широке коло читачів.

Співавторами книги стали краєзнавець Володимир Халимон та директор полтавського видавництва "Дивосвіт" Ганна Грибан.

За мою багаторічну діяльність у видавництві мені довелося видати багато книжок на історичну тему. В результаті з того, що я прочитала, накопичився певний обсяг знань. І так сталося, що ми суто випадково зустрілися з такою непересічною людиною, як Володимир Халимон, він прийшов до нас з матеріалами до нової книжки. Звісно, якщо володієш якимись знаннями, хочеться ними ділитися. Тому я із задоволенням долучилася до роботи над новим виданням

– розповідає Ганна Петрівна.

Володимир Халимон зазначає, що у виданні присвятив увагу не тільки видатним полтавцям, пам'яткам історії, основним промислам краю, але й бойовим діям, що викарбувані в історії нашої держави. Зокрема, п'яти ключовим битвам, що відбулися на одній території – від Полтави до Диканьки й Котельви.

Це битва скіфів проти персів – 500 років до н.е.,  битва Вітовтового війська з татарами в 1399 році (битва на Ворсклі), придушення повстання полковника Мартина Пушкаря (битва з військом князя Виговського 1658 року), Полтавська битва 1709 року та операція "Френтік" 1944 року.

Їм я присвятив небагато місця – але варто було відзначити ці події. Докладно про них вже було і ще буде багато написано – хто захоче, знайде докладнішу інформацію. Також окремо я згадую і Марусю Чурай, і легендарний образ Наталки Полтавки. Ми згадуємо про п'ять відвідин Полтавщини Шевченком – де він побував та які створив твори в тих місцинах 

– розповідає Володимир Халимон.

Важко представити, але краєзнавство – це не основна професія, а захоплення Володимира Федоровича. За фахом він – інженер-будівельник. В 1969 році закінчив інженерно-технічний інститут, пропрацював все життя – а це ні багато ні мало 53 роки стажу – інженером-будівельником в підприємстві полтавських електромереж. Але ще з дитинства мав пристрасть до читання, особливо історичних книжок. З 1960-го року почав збирати історичні матеріали – цю діяльність не припиняє й досі. Каже, що має матеріалів ще на дві книги.

Видавництво "Дивосвіт" не змогло взяти на себе витрати по виданню книги.

Завдяки кипучій енергії Володимира Халимона, який написав багато листів та наполегливо шукав мецената, видавництву вдалося знайти спонсора. В його ролі зголосився виступити директор ПРАТ "Полімпекс" Володимир Головко.

Спочатку, розповідає Ганна Грибан, спонсор поставив завдання створити книжку за три місяці. Але матеріал був дуже об'ємний, а початок роботи співпав з важкими та трагічними для України подіями – війна на сході України, тож над книжкою в підсумку працювали два роки. Утім, позитивним моментом є те, що до видання увійшли події 2014-2016 років, що відбувалися в Полтаві.

Я вважаю, що це є головним здобутком нашої книги. Бо про історію Полтавського краю з давнини написано багато книжок, і важко сказати щось нове. А тут ми якраз писали по свіжих слідах – те, за що переживали, що боліло, той розпач і сльози, безнадія і надія відбилися на сторінках нашої книги. І хоча історики в майбутньому ще нададуть свою оцінку нашим сьогоднішнім подіям, я  думаю, що  матеріали цієї книги  стануть в пригоді краєзнавцям

вважає Ганна Грибан.

Як повідомили нам автори видання, з ініціативи спонсора по одному екземпляру книги безкоштовно отримали всі бібліотеки та школі Полтавської області.

 

презентація, книга, видання, "Гортаючи сторінка Полтавщини"

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.